Puchar Youngtimer Party – 1 runda

Automobilklub Wielkopolski serdecznie zaprasza w dniach 22-23.03 marca wszystkich właścicieli youngtimerów na I Rundę Mistrzostw Okręgowego Pucharu Youngtimer Party 2014. Najważniejsze zmiany w regulaminie na ten sezon to przesunięcie o 2 lata granicy wiekowej dopuszczonych aut, niższe wpisowe dla starszych samochodów oraz wymagana klatka bezpieczeństwa w grupach „sport”.

„Puchar Youngtimer Party to jedna z największych w kraju imprez dla właścicieli old- i youngtimerów, którzy mają ochotę sprawdzić siebie, swoje samochody i porywalizować w bezpiecznych warunkach.

Impreza odbywa się na Torze „Poznań” – jedynym czynnym torze wyścigowym w Polsce, a organizatorem jest Koło Youngtimer Automobilklubu Wielkopolski.

tn_10IMG_0377

Youngtimer Party to cykl spotkań, które odbywają się już od ponad pięciu lat! W tym czasie impreza ewoluowała od pojedynczych, nieregularnych i lokalnych Youngtimer Party w wersji bardziej turystycznej, z elementami sprawnościowymi, aż do ogólnokrajowej imprezy sportowej z klasyfikacją pucharową, będącą również Mistrzostwami Okręgu PZM dla amatorów. Zainteresowanie tego typu formułą pokazują chociażby listy startowe, obejmujące zawsze po kilkadziesiąt załóg.

tn_10IMG_0688

Na uczestników czekają próby sprawnościowe wykorzystujące długie odcinki toru. Poza klasyfikowanymi przejazdami każdej z prób można dalej jeździć dla przyjemności i rozwijania swoich umiejętności, jeżeli jest na to czas. Drugiego dnia staramy się, aby uczestnicy mogli w takiej czy innej formie, która zmieniała się przez lata, doświadczyć niebywale emocjonującego przejazdu po pełnej nitce Toru Poznań. W tym sezonie, podobnie jak w ubiegłym, będzie możliwość wzięcia (w promocyjnej cenie) udziału w Tor Poznań Track Day – szkoleniu z doświadczonymi instruktorami oraz przejazdach pełnej nitki toru z pomiarem czasu.” – czytamy na stronie głównej cyklu.

Regulamin I rundy

Formularz zgłoszeniowy

Więcej informacji: http://www.youngtimerparty.pl/index.php

fot. Agniess.pl