Puchar Youngtimer Party 2014

Youngtimer to pojęcie określające samochody nieposiadające jeszcze status oldtimera, ale stające się coraz rzadziej widywanymi na ulicach klasykami motoryzacji. Miejscem spotkań miłośników takich pojazdów stał się Puchar Youngtimer Party organizowany cyklicznie przez Koło Youngtimer przy Automobilklubie Wielkopolski. W imprezie wziąć udział może każdy posiadacz samochodu, którego produkcja rozpoczęła się przez 1992 rokiem, utrzymanego w stanie bliskim oryginału, albo zmodyfikowanego pod kątem sportowej rywalizacji. Słowo “party”, znajdujące się w nazwie imprezy, akcentuje, że mimo sportowego charakteru, jej celem jest przede wszystkim dobra zabawa i integracja miłośników motoryzacji.

49

Miejscem akcji Youngtimer Party jest Tor Poznań – jedyny czynny tor wyścigowy w Polsce. W sobotę na startujących czekają próby sprawnościowe wykorzystujące, w znacznej części, fragmenty toru. Pomiędzy próbami znajdzie się też czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć, obiad, drobną regulacje, czy też… wymianę silnika! Dzień wieńczy ogłoszenie wyników i wspólne ognisko. Następnego dnia uczestnicy mogą wziąć udział w Tor Poznań Track Day – szkoleniu z doświadczonymi instruktorami, oraz przejazdach pełnej nitki toru z pomiarem czasu.
Organizatorzy starają się rozszerzać formułę imprezy i uzupełniać ją o nowe atrakcje. W ubiegłych latach zorganizowany został dwukrotnie, odbywający się równolegle z częścią sportową imprezy, rajd turystyczny po okolicach Poznania. Imprezie towarzyszyła również wystawa zabytkowych samochodów połączona z wyborem faworyta publiczności.

(190)

Pierwsza runda Pucharu Youngtimer Party 2014 odbędzie się już 22 marca (23 marca – Tor Poznań Track Day). W ubiegłym roku niespodziewanie pierwsza odsłona Pucharu odbyła się w warunkach zimowych. Było to ciekawe doświadczenie, ale organizatorzy trzymają kciuki, aby rozpocząć ten sezon w bardziej wiosennych warunkach. Byłoby to sprzyjające, nie tylko dla klasycznych samochodów, ale również dla publiczności, której miejmy nadzieję nie zabraknie.

Puchar Youngtimer Party 2014:
22 marca – 1 Runda Puchar Youngtimer Party 2014
23 marca – Tor Poznań Track Day
10 maja – 2 Runda Puchar Youngtimer Party 2014
11 maja – Tor Poznań Track Day
6 września – 3 Runda Puchar Youngtimer Party 2014
7 września – Tor Poznań Track Day Super Edition
18 października – 4 Runda Puchar Youngtimer Party 2014
19 października – Tor Poznań Track Day

www.youngtimerparty.pl
www.facebook.com/youngtimerparty
www.tptd.pl

inf. pras.
fot. Maciej Kurczalski