Pucharówki objeżdżają GT3 w ostatnim wyścigu WSMP

Tomasz Magdziarz w pucharowym Porsche 911 zwyciężył w ostatnim wyścigu inauguracji sezonu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na Torze Poznań, pokonując rywali z wyższej klasy.

Z pole position do trzeciego, 15-minutowego sprintu, wystartował Piotr Wira w Mercedesie-AMG GT3. Jego konkurent w najwyższej dywizji D4 +3500 Sebastian Mielcarek ruszał zaraz za nim, a przedzielał ich Tomasz Magdziarz, będący na czele dywizji D4 GTC.

Po ulewie, jaka przeszła nad Torem Poznań na godzinę przed startem ostatniego wyścigu, niektórzy zawodnicy zdecydowali się na wykorzystanie opon deszczowych. Wśród nich był Wira, który prowadził przez pierwsze pięć okrążeń, lecz później zaczął tracić tempo i spadł na piątą lokatę w łącznej klasyfikacji.

Na czoło wyszli kierowcy klasy GTC, którzy postawili na opony bez bieżnika. Do Magdziarza wkrótce dojechał Adrian Lewandowski w Lamborghini Huracanie Super Trofeo, który w drugiej połowie wyścigu zaczął atakować lidera. Pierwsza dwójka stoczyła znakomity pojedynek, a na linii mety dzieliło ich tylko 0,125 sekundy.

Trzeci na mecie był Jędrzej Szcześniak, który po wypadku w poprzednim wyścigu musiał przebijać się z końca stawki. Pokonał on Jakuba Dwernickiego.

Piąty na mecie Wira pokonał swojego konkurenta w D4 +3500 Sebastiana Mielcarka. Kierowca Lamborghini ze zdjętymi ogranicznikami BoP plasował się początkowo w pierwszej czwórce, lecz na czwartym okrążeniu stracił 15 sekund i nie wrócił już do walki o zwycięstwo.

Z okrążeniem straty do mety dojechali kierowcy aut GTC na oponach deszczowych: Artur Paziewski i Grzegorz Grzybowski.

W dywizji D4 3500 zwyciężył Piotr Podoba, który o zaledwie sekundę pokonał swojego zespołowego kolegę Amuno Pelette. Podium uzupełnił Rafał Gieras.

W klasie D4 2000 zwyciężył Mikołaj Jóźwiak, przed Sławomirem Szwargotem i Markiem Leśnikiem. Szymon Piotrowski triumfował w D4 2000 N/A, a Jakub Szablewski pokonał Antoniego Derebeckiego i Witolda Czwarno w D4 1600.

Mikołaj Kujawa odniósł zwycięstwo w RacingN1, a Radosław Kierznowski przerwał zwycięską serię Łukasza Lewandowskiego w RacingN2. Podium tej dywizji uzupełnił Bruno Tomann.

Kolejna runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski odbędzie się w weekend 21-23 czerwca na Torze Poznań. Będą to zawody łączone z rundą Mistrzostw Strefy Europy Centralnej FIA CEZ.

Podobają ci się nasze newsy? Nie przegap żadnego: obserwuj RALLY and RACE na Google News.