niedziela, 5 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościPWR Racing Team odsłania swój nowy bolid!

PWR Racing Team odsłania swój nowy bolid!

Strategiczne koło naukowe Politechniki Wrocławskiej, PWR Racing Team zaprezentowało swój najnowszy bolid – RT11. Zaprojektowana we Wrocławiu maszyna stanie do walki o prym w prestiżowej Formule Student.

PWR Racing Team już od przeszło dekady projektuje i buduje bolidy przygotowane do rywalizacji w międzynarodowej Formule Student. 10 czerwca we wrocławskim Centrum TMT Moto Group oficjalnie odsłonięto jedenastą konstrukcję – RT11. Po odwołaniu ubiegłorocznego czempionatu z powodu pandemii koronawirusa, RT11 ma nawiązać do sukcesów swoich poprzedników i… godnie zakończyć erę konstrukcji spalinowych.

fot. PWR Racing Team – oficjalny profil Facebook

PWR Racing Team – „student” tylko z nazwy

Dla niewtajemniczonych RT11 może wyglądać jak większych rozmiarów kosiarka z dodatkowymi spoilerami. Nic bardziej mylnego, to prawdziwy potwór na kołach. Konstrukcja o wadze 200 kilogramów ma 87 KM i rozpędza się do prędkości 150 km/h. Te liczby nie robią może wielkiego wrażenia, ale niska masa i wykorzystanie nowinek technicznych powoduje, że RT11 osiąga pierwszą „setkę” w… 3 sekundy. To szybciej niż m.in. Lamborghini Huracan, Mercedes-AMG GT czy… Porsche 911 GT3. Te osiągi mają pomóc wrocławskiej konstrukcji w wyrównaniu wcześniejszych sukcesów. M.in. w 2017 roku bolid PWR Racing Team wygrał w klasyfikacji generalnej w Formula SAE Italy, przez dwa kolejne lata był drugi w czeskim cyklu Formula Student Czech Republic.

fot. Tor Krzywa – oficjalny profil Facebook

PWR Racing Team – elektryfikacja w studenckim świecie

Lista modyfikacji i usprawnień, które zostały wprowadzone przez utalentowanych inżynierów wystarczyłaby na kilkanaście kolejnych stron obszernego artykułu. Na zamieszczonym poniżej materiale wideo studenci odpowiedzialni za poszczególne działy wrocławskiej konstrukcji szczegółowo opisują ostatni rok swojej pracy.

Co ciekawe, przed około 80 osobową ekipą jedno z najważniejszych wyzwań. Elektryfikacja pojawiła się również na studenckim poziomie motorsportu. RT11 to… ostatnia konstrukcja spalinowa. Trwają już pracę nad nowym konceptem – RT12E, który będzie pierwszym w pełni elektrycznym bolidem zespołu z systemami jazdy autonomicznej.

PWR Racing Team – przedsionek do profesjonalnego motorsportu

Formula Student to prawdopodobnie najbardziej prestiżowy i wymagający cykl dla młodych inżynierów na całym świecie. Najlepsi studenci z całego świata mają rok na zaprojektowanie od podstaw, stworzenie, przetestowanie i przygotowanie do rywalizacji swoich bolidów. Te stają w szranki na największych torach na świecie w konkurencjach statycznych (prezentacja biznesowa, kosztorys, projekt) i dynamicznych (jazda po tzw. „ósemce”, przyspieszenie, sprint, wydajność, wyścig główny). PWR Racing Team to najbardziej utytułowany zespół tego typu w naszym kraju.

fot. PWR Racing Team – oficjalny profil Facebook

Zachęcamy do śledzenia oficjalnego profilu PWR Racing Team i zapoznania się z uroczystą prezentacją bolidu. Trzymamy kciuki za start młodych adeptów i za sam projekt studentów Politechniki. Formuła Student to nie tylko okazja do rywalizacji, to także drzwi do wielkiej kariery w największych motoryzacyjnych koncernach na świecie.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Trzy kartingowe imprezy w Lonato. Dwa podia Polaków!

WSK Super Master Series
Polscy kierowcy rozpoczęli sezon kartingowy we Włoszech. Na torze South Garda Karting w Lonato odbyły się trzy...

Podium na dla Hołka i Kurzeji

W sobotę po południu zakończyła się pierwsza runda Pucharu Świata Cross Country. Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją...

Kalendarz FIA ERC 2023 – jeden debiut, jeden powrót

Tak jak w ubiegłym sezonie, kalendarz FIA ERC 2023 składa się z ośmiu rajdów. Doszło jednak do...

125Q czyli Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro

Fiat 125P quattro Audi A3 125Q
Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro. Brzmi jak ciekawa i realna wizja sleepera, albo jak...

Mazda RX-7 – silnik Wankla na wolnych obrotach! „brap brap brap” [wideo z napisami]

Mazda RX-7 silnik wankla
Mazda RX-7 kojarzy się wszystkim z silnikiem Wankla. Nawet jeśli w Twoim sercu nie ma miłości do...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here