środa, 8 grudnia, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościRace National Team Poland w Chorwacji

Race National Team Poland w Chorwacji

Najbliższy weekend zawodnicy Race National Team Poland spędzą w Chorwacji podczas zawodów Nagrada Malaćke SV Dujam. Trzecia funda FIA CEZ Hill Climb Championship rozgrywana nad Adriatykiem, przyciągnęła ponad 80 zawodników.

W ubiegłym roku Grzegorz Duda wygrał grupę A podczas zawodów na górę Malaćke, a Bartłomiej Wiśniowski był czwarty w klasyfikacji grupy N.

Dla Grzegorza Dudy i Bartłomieja Wiśniowskiego będzie to trzeci weekend z rzędu, po zawodach w Skopje, gdzie rozpoczął się sezon FIA CEZ i zawodach w Załużu, gdzie reprezentanci Polski pokazali się przed własną publicznością.

Zawody w Chorwacji rozgrywane są na 4100 metrowej trasie w pobliżu Splitu. Trasa wyścigu górskiego biegnie krętą górską drogą a rozpoczyna się tuż pod autostradą A1.

Grzegorz Duda: Do zawodów zgłosiło się blisko 80 samochodów i to cieszy mnie najbardziej. Do Splitu jedziemy po raz kolejny z dużymi nadziejami. W ubiegłym sezonie wygrałem tam klasyfikację grupy A, a Bartek zajął 4 miejsce tuż za podium w grupie N. Nagrada Malaćke to wspaniały wyścig. Po wjechaniu na górę trasy, możemy podziwiać wspaniałe widoki Adriatyku. To jest bardzo ciekawy wyścig, zlokalizowany na technicznej trasie. Szkoda, że nie jedzie z nami maciek, który podczas tego weekendu startuje w VLN Toyotą na torze Nurburgring. Z pewnością już cały race National Team Poland pojawi się podczas wyścigu w Sternberku. Dziękuję za wsparcie moim sponsorom: WIŚNIOWSKI, DUNLOP, OLAFMOTORSPORT, BLACHDOM PLUS, STEINHOF, AUTOLAK SERWIS, V-TECH, IRECO, BIMARCO, TOMSON. Podczas startów Race National Team Poland w sezonie 2014 będziemy z naszymi patronami medialnymi – TVP Kraków oraz portalem www.wyscigigorskie.pl.

Bartłomiej Wiśniowski: Przed Nagrada Malaćke mam bardzo pozytywne nastawienie. Jesteśmy już w Splicie i czekamy na odbiór administracyjny i badanie kontrolne. Jutro mamy treningi, a w niedzielę główne wyścigi w 3 rundzie FIA CEZ. Konkurencja w N-ce dopisała. Jest Tripo i dwóch Chorwatów. Spinam się i musze powalczyć o jak najlepsze miejsce w grupie i o punkty do rocznej klasyfikacji. Już w ubiegłym roku byłem blisko od podium na tej trasie. Odcinek jest bardzo fajny, i widowiskowy. Jednak jechany po mokrym jest piekielnie śliski i można wypaść i rozbić auto. Odcinek nie jest szybki, jest 1 szykana, no i trzeba się napracować. W tym roku w występach w FIA CEZ wspierają mnie firmy: WIŚNIOWSKI, GARDBIS oraz ATC, a patronat medialny nad startami Race National Team Poland objęła TVP Kraków i  portal www.wyscigigorskie.pl.

inf. pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Fiat Panda 1 by M-Sport – 300KM

Fiat Panda 1 generacji przygotowany przez M-SPORT. Panda posiada silnik 1.6-litre Ford EcoBoost o mocy 300 KM...

Niespodzianka Rajdu Barbórka – Michał Ratajczyk

Przejazdy załogi Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak to zaskoczenie i nie mała sensacja bardzo dobrej formy podczas...

Moto-Mikołaj Rzeszów 2021 – video

Moto Mikołaj Rzeszów 2021
Moto-Mikołaj organizowany przez Automobilklub Rzeszowski odbył się w tym roku 5 grudnia. Impreza odbyła się w formie...

Andrea Adamo kończy współpracę z Hyundai Motorsport

Andrea Adamo
Andrea Adamo ze skutkiem natychmiastowym przestaje pełnić funkcję szefa sportowego Hyundaia. Poinformował o tym oficjalnie Hyundai Motorsport....

Toyota Yaris GR Sport, czyli wersja poprawiona już w Europie

Toyota zaprezentowała nowego Yarisa GR Sport. Nowe auto wzbogaca linię modelową GR Sport w Europie, ale niestety...

NAJPOCZYTNIEJSZE