czwartek, 30 listopada, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościRace National Team Poland w Chorwacji

Race National Team Poland w Chorwacji

Najbliższy weekend zawodnicy Race National Team Poland spędzą w Chorwacji podczas zawodów Nagrada Malaćke SV Dujam. Trzecia funda FIA CEZ Hill Climb Championship rozgrywana nad Adriatykiem, przyciągnęła ponad 80 zawodników.

W ubiegłym roku Grzegorz Duda wygrał grupę A podczas zawodów na górę Malaćke, a Bartłomiej Wiśniowski był czwarty w klasyfikacji grupy N.

Dla Grzegorza Dudy i Bartłomieja Wiśniowskiego będzie to trzeci weekend z rzędu, po zawodach w Skopje, gdzie rozpoczął się sezon FIA CEZ i zawodach w Załużu, gdzie reprezentanci Polski pokazali się przed własną publicznością.

Zawody w Chorwacji rozgrywane są na 4100 metrowej trasie w pobliżu Splitu. Trasa wyścigu górskiego biegnie krętą górską drogą a rozpoczyna się tuż pod autostradą A1.

Grzegorz Duda: Do zawodów zgłosiło się blisko 80 samochodów i to cieszy mnie najbardziej. Do Splitu jedziemy po raz kolejny z dużymi nadziejami. W ubiegłym sezonie wygrałem tam klasyfikację grupy A, a Bartek zajął 4 miejsce tuż za podium w grupie N. Nagrada Malaćke to wspaniały wyścig. Po wjechaniu na górę trasy, możemy podziwiać wspaniałe widoki Adriatyku. To jest bardzo ciekawy wyścig, zlokalizowany na technicznej trasie. Szkoda, że nie jedzie z nami maciek, który podczas tego weekendu startuje w VLN Toyotą na torze Nurburgring. Z pewnością już cały race National Team Poland pojawi się podczas wyścigu w Sternberku. Dziękuję za wsparcie moim sponsorom: WIŚNIOWSKI, DUNLOP, OLAFMOTORSPORT, BLACHDOM PLUS, STEINHOF, AUTOLAK SERWIS, V-TECH, IRECO, BIMARCO, TOMSON. Podczas startów Race National Team Poland w sezonie 2014 będziemy z naszymi patronami medialnymi – TVP Kraków oraz portalem www.wyscigigorskie.pl.

Bartłomiej Wiśniowski: Przed Nagrada Malaćke mam bardzo pozytywne nastawienie. Jesteśmy już w Splicie i czekamy na odbiór administracyjny i badanie kontrolne. Jutro mamy treningi, a w niedzielę główne wyścigi w 3 rundzie FIA CEZ. Konkurencja w N-ce dopisała. Jest Tripo i dwóch Chorwatów. Spinam się i musze powalczyć o jak najlepsze miejsce w grupie i o punkty do rocznej klasyfikacji. Już w ubiegłym roku byłem blisko od podium na tej trasie. Odcinek jest bardzo fajny, i widowiskowy. Jednak jechany po mokrym jest piekielnie śliski i można wypaść i rozbić auto. Odcinek nie jest szybki, jest 1 szykana, no i trzeba się napracować. W tym roku w występach w FIA CEZ wspierają mnie firmy: WIŚNIOWSKI, GARDBIS oraz ATC, a patronat medialny nad startami Race National Team Poland objęła TVP Kraków i  portal www.wyscigigorskie.pl.

inf. pras.

NOWOŚCI

61 Rajd Barbórka – harmonogram i informator

Już w sobotę 2 grudnia wielki finał sezonu za sprawą 61 Rajdu Barbórka. W tegorocznej edycji zmierzy...

Rally and Race Team na podium Rajdu Wikinga i „generalki” MSP Rally Trophy!

Rally
Mamy to! Nasza redakcyjna drużyna dokonała "niemożliwego'', stając na podium BSK Tech 8. Rajdu Wikinga - finałowej...

Damian Boncela i Jacek Wasilewski – Mistrzowie RN3 gotowi do Rajdu Barbórka

Damian Boncela, Jacek Wasilewski
Damian Boncela i Jacek Wasilewski - Mistrzowie RN3 zakończą swój sezon podczas Barbórki Warszawskiej. Otrzymaliśmy wypowiedź po...

Wyścigi przestaną istnieć przez globalne ocieplenie

Trophée Andros to najsłynniejsze wyścigi samochodowe rozgrywane na lodzie. Zainaugurowany w 1990 roku cykl zakończy działalność w...

TOYOTA TEAM CLASSIC gotowa do Rajdu Barbórka

Załoga Michał Horodeński i Arkadiusz Sałaciński wystartuje legendarną Toyotą Celica GT-Four w 61. Rajdzie Barbórka. Zawodnicy TOYOTA...

NAJPOCZYTNIEJSZE