środa, 1 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościRace National Team Poland w Chorwacji

Race National Team Poland w Chorwacji

Najbliższy weekend zawodnicy Race National Team Poland spędzą w Chorwacji podczas zawodów Nagrada Malaćke SV Dujam. Trzecia funda FIA CEZ Hill Climb Championship rozgrywana nad Adriatykiem, przyciągnęła ponad 80 zawodników.

W ubiegłym roku Grzegorz Duda wygrał grupę A podczas zawodów na górę Malaćke, a Bartłomiej Wiśniowski był czwarty w klasyfikacji grupy N.

Dla Grzegorza Dudy i Bartłomieja Wiśniowskiego będzie to trzeci weekend z rzędu, po zawodach w Skopje, gdzie rozpoczął się sezon FIA CEZ i zawodach w Załużu, gdzie reprezentanci Polski pokazali się przed własną publicznością.

Zawody w Chorwacji rozgrywane są na 4100 metrowej trasie w pobliżu Splitu. Trasa wyścigu górskiego biegnie krętą górską drogą a rozpoczyna się tuż pod autostradą A1.

Grzegorz Duda: Do zawodów zgłosiło się blisko 80 samochodów i to cieszy mnie najbardziej. Do Splitu jedziemy po raz kolejny z dużymi nadziejami. W ubiegłym sezonie wygrałem tam klasyfikację grupy A, a Bartek zajął 4 miejsce tuż za podium w grupie N. Nagrada Malaćke to wspaniały wyścig. Po wjechaniu na górę trasy, możemy podziwiać wspaniałe widoki Adriatyku. To jest bardzo ciekawy wyścig, zlokalizowany na technicznej trasie. Szkoda, że nie jedzie z nami maciek, który podczas tego weekendu startuje w VLN Toyotą na torze Nurburgring. Z pewnością już cały race National Team Poland pojawi się podczas wyścigu w Sternberku. Dziękuję za wsparcie moim sponsorom: WIŚNIOWSKI, DUNLOP, OLAFMOTORSPORT, BLACHDOM PLUS, STEINHOF, AUTOLAK SERWIS, V-TECH, IRECO, BIMARCO, TOMSON. Podczas startów Race National Team Poland w sezonie 2014 będziemy z naszymi patronami medialnymi – TVP Kraków oraz portalem www.wyscigigorskie.pl.

Bartłomiej Wiśniowski: Przed Nagrada Malaćke mam bardzo pozytywne nastawienie. Jesteśmy już w Splicie i czekamy na odbiór administracyjny i badanie kontrolne. Jutro mamy treningi, a w niedzielę główne wyścigi w 3 rundzie FIA CEZ. Konkurencja w N-ce dopisała. Jest Tripo i dwóch Chorwatów. Spinam się i musze powalczyć o jak najlepsze miejsce w grupie i o punkty do rocznej klasyfikacji. Już w ubiegłym roku byłem blisko od podium na tej trasie. Odcinek jest bardzo fajny, i widowiskowy. Jednak jechany po mokrym jest piekielnie śliski i można wypaść i rozbić auto. Odcinek nie jest szybki, jest 1 szykana, no i trzeba się napracować. W tym roku w występach w FIA CEZ wspierają mnie firmy: WIŚNIOWSKI, GARDBIS oraz ATC, a patronat medialny nad startami Race National Team Poland objęła TVP Kraków i  portal www.wyscigigorskie.pl.

inf. pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Pierwsza runda Pucharu Świata przed Hołowczycem i Kurzeją

Nieco ponad dwa tygodnie po tym, jak w Arabii Saudyjskiej gościł najbardziej wymagający Rajd Dakar, jaki kiedykolwiek...

Viaplay rezygnuje z darmowych transmisji. Stacja zmienia zdanie

Viaplay rezygnuje z darmowych transmisji
Viaplay od tego sezonu nabyło prawa do transmisji F1. Stacja obiecywała udostępnić wybrane wyścigi oraz skróty za...

Pierwsza prezentacja. Haas zaprezentował barwy na sezon 2023 F1

Amerykański zespół Haas jako pierwszy ze stawki Formuły 1 zaprezentował barwy ekipy na tegoroczny sezon Grand Prix....

Kimi Raikkonen nie nudzi się na emeryturze. Spłodził kolejnego potomka

Kimi Raikkonen i jego rodzina
Kimi Raikkonen zapowiadał, że zamierza poświęcać więcej czasu rodzinie. Owoce jego obietnic można zobaczyć na najnowszym zdjęciu...

Toyota pracuje nad sportową odmianą… Priusa?

Toyota
Samochody z motorsportowym "zacięciem'' i... kilkoma dodatkami prosto z wyczynowych wersji sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Nic...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here