niedziela, 25 lipca, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona główna Aktualności RacingForPoland: Corrida w Jarama

RacingForPoland: Corrida w Jarama

Po prywatnych testach, a następnie treningach na symulatorze w Campos Academy, ekipa RacingForPoland w ramach przygotowań do sezonu 2018 postanowiła wystartować w 4 godzinnym wyścigu mistrzostw serii 'VdeV' na słynnym hiszpańskim torze Jarama, położonym niedaleko Madrytu.
Nasz prototyp LMP3, którego oklejanie zakończyło się dopiero w boksie, tuż przed pierwszym wyjazdem na tor, prezentował się bardzo ładnie, a co najważniejsze – był szybki.
A3SR-SR-2017-RacingForPoland-P3-Jarama-24A3SR-SR-2017-RacingForPoland-P3-Jarama-81
Bardzo dobre przygotowanie auta przez mechaników ekipy n’Race oraz odpowiednio dobrane ustawienia w połączeniu z zaawansowaną analizą pilotażu, przeprowadzoną przez naszego inżyniera François Gagneux i coacha Juliena Gerbi, już na samym początku sesji ukazała konkurencyjność załogi Ligiera z numerem ’95′.
Wywieszona żółta flaga podczas okrążenia kwalifikacyjnego akurat w momencie, kiedy Stefan Romecki miał założyć nowy komplet opon, a potem w wyścigu uderzenie przez rywala, który stracił panowanie nad swoim autem już na pierwszym okrążeniu, nie złamało wiary całej ekipy w potencjał i możliwości szybkiej adaptacji naszej biało czerwonej załogi.
Potwierdzeniem tego było zdobycie 6 pola startowego w kwalifikacjach.
Stef: „Podczas hiszpańskiego weekendu zdobyliśmy wiele nowych wiadomości. Nasza pozycja na linii startowej jest rezultatem wspólnej analizy i bardzo profesjonalnego zaangażowania całego zespołu. Jestem bardzo dumny z możliwości udziału w tym programie w barwach Polski”
A3SR-SR-2017-RacingForPoland-P3-Jarama-166A3SR-SR-2017-RacingForPoland-P3-Jarama-207A3SR-SR-2017-RacingForPoland-P3-Jarama-166
Tomasz: „Przygotowanie w symulatorze było bardzo przydatne.
Jestem zadowolony z mojej progresji podczas weekendu gdzie starałem się zrozumieć i podczas każdego okrążenia poprawiać poprzednie błędy. Na dodatek wszystko odbywało się w miłej atmosferze.
Szkoda że okoliczności podczas startu pozbawiły nas tak oczekiwanych czterech godzin wyścigu! „
Podczas całego weekendu Tomasz Blicharski, poprawiał konsekwentnie swoje wyniki, odnotowując coraz lepsze czasy okrążeń, podczas gdy Stefan Romecki, który zna ten tor z przeszłości, wykonał dobrą pracę w trakcie kwalifikacji i doskonałego startu do wyścigu.
Pomimo różnych przygód i perturbacji, pierwszy weekend wyścigowy nowej ekipy okazał się bardzo pozytywny i obiecujący, co nie uszło uwadze naszych fanów z całego świata, którzy zachęcali nas do walki i wspierali podczas tych dobrych i złych momentów na hiszpańskiej ziemi.
Olivier VIROLLE (team manager zespołu N’RACE): „Ruszyliśmy się w ten pierwszy weekend wyścigowy z wieloma niewiadomymi: nowy samochód, nowa załoga, nowy tor …
Muszę przyznać, że wynik jest więcej niż zadowalający. Załoga Blicharski/Romecki poczyniała konsekwentnie postępy przez cały weekend.
Z pomocą mechaników i inżyniera N’RACE Stefan osiągnął bardzo dobre kwalifikacje z potencjałem możliwości poprawy o pół sekundy co stawiało go na czele stawki, natomiast Tomasz poprawił swój czas o ponad 4 sekundy podczas jazdy wolnej, to znaczy wśród najlepszych dżentelmenów.
Gdyby nie wypadek na początku wyścigu gdzie Stefan został dosłownie storpedowany przez samochód ekipy Duqueine, byłaby możliwość ukończenia naszego pierwszego wyścigu na podium.
Czekam na ponowne spotkanie z zespołem i kontynuowanie pracy w 2018 roku, który z pewnością zostanie ukoronowany wieloma sukcesami.”
Uszkodzony w zderzeniu pojazd zostanie naprawiony i szybko postawiony na koła przez mechaników zespołu N’Race. Nauczeni tym doświadczeniem wrócimy do rywalizacji mocniejsi i jeszcze szybsi !
Julien GERBI (Campos Academy Director): „Tor wyścigowy Jarama jest bardzo techniczny i skomplikowany, wymaga pewności siebie i nie pozwala na żadne błędy, dlatego tym bardziej jestem zadowolony z postępów Tomasza i Stefana.
Po raz pierwszy za kierownicą LMP3, Stefan wykazał się bardzo dobrą prędkością i możliwością walki o zwycięstwo.
W ciągu weekendu Tomasz poczynił znaczne postępy mieszcząc się wśród najlepszych dżentelmenów podczas kwalifikacji.
Niestety wypadek tuż po starcie, zrujnował nasze szanse sprawdzenia rytmu podczas wyścigu i musimy poczekać na kolejną rundę, aby nad tym ponownie popracować.
Mój pierwszy weekend z ekipą Racing For Poland był bardzo pozytywny i obiecujący.”

 inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Time Attack Trophy II runda – wyniki i pierwszy ON-BOARD

Time Attack Trophy
Time Attack Trophy runda II zakończona powodzeniem! Data 24 lipca 2021, miejsce Moto Park Toruń. Zwycięzca? Arkadiusz...

RX2e czyli elektryczne Mistrzostwa Świata Rallycross

Rallycross stoi przed widmem elektryfikacji nawet najmocniejszej klasie SuperCars. Obecnie w pełni elektryczna jest klasa RX2e. Zobaczcie...

Olbrzymi koszt odbudowy bolidu Verstappena

Szef stajni Red Bulla podzielił się swoimi przemyśleniami po kolizji Hamiltona i Verstappena na Silverstone. Przekazał też...

Mistrzostwa Świata Rallycross dzień 1

Filmowe podsumowanie pierwszego dnia zmagań Mistrzostw Świata Rallycross w Katalonii.

Najciekawsze przejazdy w RX3 z 1 dnia

Zapraszamy na krótkie podsumowanie najciekawszych przejazdów klasy RX czyli S1600 z pierwszego dnia Mistrzostw Świata Rallycross gdzie...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Fabia R5 vs Gaz 51, czyli estońska przygoda Zapały

Mariusz Zapała w niecodzienny sposób zakończył udział w Samsonas Rally Rokiskis. Mimo jednego zdarzenia to właśnie druga sytuacja sprawiła o zapadnięciu decyzji o wycofaniu...

„Felix” wystartuje w Tarmacu

Paweł „Felix” Danilczuk, który od dłuższego czasu przygotowuje się do powrotu na odcinki specjalne, opowiedział nam krótko o planach na sezon 2021. Znany wszystkim Felix...

Stajnia Retrotechnology poszerza flotę o dwa Fiaty

Rybnicka stajnia od pewnego czasu buduje dział retro, w którym znalazły się już takie auta jak: Autobianchi A112 Abarth, Fiat 500 czy 126 p....

Jak Kalle Rovanperä stracił podium w Monte Carlo

Po naprawdę świetnej jeździe Rovanperä ostatniego dnia Rajdu Monte Carlo 2021 zajmował 3. miejsce. Niestety, młody Fin popełnił błąd, który kosztował go podium. https://www.youtube.com/watch?v=5IqxI_zRx2A&ab_channel=RallyeRacing63