Radek Ćwięczek: Dobry początek sezonu

W miniony weekend odbyła się inauguracja Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Na przeszło cztero kilometrowej trasie w Załużu stawiło się ponad siedemdziesięciu kierowców z Polski, Czech, Słowacji i Szwajcarii. Zmienna pogoda, ruletka z oponami oraz tłumy kibiców stały się niejako znakiem rozpoznawczym podkarpackich rund. W stawce dwunastu kierowców rywalizujących w klasie N-2000, bardzo dobrze zaprezentował się Radek Ćwięczek plasujący się odpowiednio na piątym i drugim miejscu w klasie.

Radoslaw Cwieczek - Zaluz2015(1) Radoslaw Cwieczek - Zaluz2015(2)

Radek Ćwięczek: Zawody w Załużu za nami, a ja jestem bardzo zadowolony z przebiegu całego weekendu. Po raz pierwszy jechałem na typowo wyścigowej oponie, która trochę inaczej pracuje niż rajdowy slick, na którym ścigałem się przez ostatnie trzy lata. Jestem przekonany, że w Siennej będę już potrafił wykorzystać Avon’a w sposób odpowiedni.

 Radoslaw Cwieczek - Zaluz2015(5)

Sobotnie zawody były bardzo emocjonujące, a piąte miejsce uważam za przyzwoite. W tak licznej i silnej klasie to był dobry start sezonu. Niedziela to zmienna aura, pierwszy podjazd wyścigowy po suchym dał trzecie miejsce, a finałowy w deszczu okazał się bardzo dobry, co dało mi drugą lokatę podczas drugiej rundy GSMP. To drugie miejsce dało mi wiele radości, zwłaszcza że podkarpacka trasa nie należy do moich faworytów. Mam ją już za sobą i z optymizmem patrzę na pozostałą część sezonu. Bardzo dziękuję wszystkim w zespole za pracę, kibicom za wsparcie i oczywiście moim partnerom CATKOP i Finish-A, bez których ten start był możliwy. Teraz miesiąc przerwy i rajdowa Sienna! Do zobaczenia.

 Radoslaw Cwieczek - Zaluz2015(4)

Partnerami zespołu Ćwięczek Sport w sezonie 2015 są CATKOP, Finish-A oraz Słodko Słone Catering. Patroni medialni: portal TopRally.pl, telewizja TVP Kraków, radio Eska oraz gazeta Auto-Moto Biznes.

 Radoslaw Cwieczek - Zaluz2015(3)

Informacja prasowa: Robert Duszyk