Radek Ćwięczek: Magura nowym wyzwaniem

Podjazd z Magury Małastowskiej do Gładyszowa w Powiecie Gorlickim, liczący 3180 metrów wijącej się pod górę trasy to zupełnie nowe wyzwanie dla najszybszych kierowców w kraju rywalizujących w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. 1 Wyścig Górski Magura Małastowska zadebiutuje już w najbliższy weekend. Dwie rundy rozegrane w sobotę i w niedzielę zamkną sezon wyścigów górskich a.d. 2014. W wielkim finale cyklu, który ostatecznie rozstrzygnie wyniki we wszystkich klasyfikacjach sezonu, o jak najwyższe miejsce w klasie N-2000 powalczy Radosław Ćwięczek.

Radek Ćwięczek: Niestety sezon dobiega końca i muszę powiedzieć, że minął bardzo szybko. Startem w Golicach kończymy rok jakiego jeszcze nie miałem. Po raz pierwszy wystartowałem we wszystkich rundach. Sezon rozpocząłem w Załużu, gdzie nowością był dla mnie jednorazowy występ Hondą Civic Type-R, a na koniec sezonu mamy zupełnie nową trasę w Magurze.

Nie wszystko poszło tak, jak bym sobie tego życzył, ale taki jest motosport, czasem coś zawodzi. Wiele osób jest zaangażowanych w moje starty i już teraz bardzo im za tą pracę dziękuję. Zrobię co będę mógł, żeby Clio w barwach FXSalt i CATKOP było wysoko!

Magura dla wszystkich będzie nowym wyzwaniem i dobrze się stało, że w cyklu pojawiła się nowa runda. Niestety specyfika trasy nie jest najlepsza dla mojego Clio. Wydaje się, że jest podobna do Załuża. Myślę że kiedy przyjdzie prędkość to parę miejsc może być ciekawych…

Chciałbym, żeby klasa była liczna, co dałoby mi realną szanse na walkę o podium i tytuł na koniec. Kibiców zapraszam do naszego serwisu, gdzie będę miał dla Was zespołowe czapeczki! Do zobaczenia w najbliższy moto-weekend w okolicach Gorlic, gdzie emocji nie zabraknie.

Starty zespołu Ćwięczek Sport w sezonie 2014 wspiera partner strategiczny FXSalt oraz CATKOP. Patronami medialnymi są portal TopRally.pl, gazeta Auto-Moto Biznes oraz Radio Eska Tarnów.

inf. pras.