piątek, 22 września, 2023
Strona głównaAktualnościRadek Ćwięczek: Załuż pełen nowości

Radek Ćwięczek: Załuż pełen nowości

W najbliższą sobotę i niedzielę wyścig górski w Załużu otworzy tegoroczny cykl Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Stanowi on również rundę Mistrzostw Słowacji, i zaliczany jest do Mistrzostw Wyścigów Górskich Europy Centralnej. Lista zgłoszeń zawiera aż 75 pozycji, wśród nich II V-ce Mistrz Polski w Klasie N-2000 Radosław Ćwięczek.

Podjazd z Wujskiego do Tyrawy Wołoskiej, liczący 4866 metrów, w zeszłym roku sprawił nieco problemów samochodowi i Radkowi. Problemy techniczne z przerywającym silnikiem i drobne błędy jeszcze bardziej motywują krakowskiego zawodnika, który tym razem zamierza powalczyć o najwyższe miejsca w klasie N-2000, do której zgłosiło się aż 12 zawodników.

 Radek Cwieczek - Renault Clio - Oklejenie 2015

Radek Ćwięczek: Zaczynam kolejny sezon w GSMP z czego bardzo się cieszę! Załuż to dobry i prosty wyścig na rozgrzewkę, choć uważam że paradoksalnie może być dla mnie jednym z najtrudniejszych. Zawsze mam problem z otwarciem sezonu, awarie lub proste błędy w ostatnich latach, nie dawały zadowalających wyników. Trasa z Wujskiego do Tyrawy Wołoskiej technicznie nie jest wymagająca, ale ma tutaj duże znaczenie moc silnika i szpera której u mnie brakuje. Jak zwykle klasa N-2000 będzie jedną z najliczniejszych, dwunastu zawodników gwarantuję duże emocję i będę musiał dać z siebie wszystko.

Plan na ten rok mam prosty: pojechać tak szybko jak tylko mogę i zobaczymy co z tego wyjdzie. Pojedziemy na nowych, typowo wyścigowych oponach. To dla mnie nowość i może się okazać że pierwsze zawody będę musiał przeznaczyć na naukę, choć mam nadzieję że w ciągu roku te opony dadzą wymierne efekty czasowe. Posiadam już pewne doświadczenie i będę chciał z niego maksymalnie skorzystać, szykuję się na walkę i już dziś chciałbym stać na starcie!

Bardzo dziękuję firmie CATKOP, która jest ze mną już drugi rok! Do grona moich partnerów dołączyła firma Finish-A, za co bardzo dziękuję Mateuszowi Gołkowi. Kolejną nowością jest patronat medialny TVP Kraków, dzięki której będzie można nas zobaczyć w telewizji podczas małopolskich rund GSMP. Mam nadzieję, że pogoda i kibice dopiszą i wszyscy spędzą fajny weekend w okolicach Sanoka gdzie wszystkich serdecznie zapraszam!

Partnerami zespołu Ćwięczek Sport w sezonie 2015 są firmy CATKOP, Finish-A oraz Słodko Słone Catering. Patronat medialny TopRally.pl, TVP Kraków, Radio Eska i gazeta Auto Moto Biznes.

Informacja prasowa: Robert Duszyk

 

NOWOŚCI

Maluch z silnikiem Subaru może być twój! Turbo żaba na sprzedaż

Fiat 126 elx z silnikiem Subaru 2.2 Turbo to jedyny w swoim rodzaju samochód, który opisywaliśmy na...

18 miesięcy w 1 minutę – budowa rajdowego Subaru Impreza 2023

Zobaczcie 18 miesięcy pracy wciśnięte w 1 minutę. Tak Subaru USA budowało najnowszą specyfikację rajdowej wersji Subaru...

Roman Baran zadowolony z debiutu w Wyścigu Szczawne


Ekipa Roman Baran Racing sfinalizowała swój 22 sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. To nie jedyna sportowa statystyka,...

Łukasz Zoll przed FIA CEZ na torze Nyirad

Przedostatnia runda FIA CEZ Rallycross odbędzie się w dniach 23-24 września na węgierskim torze w Nyirad z...

6 runda Rallycross MP i FIA CEZ – action wideo

Za nami wyścigowy weekend na Autodromie Słomczyn z Mistrzostwami Polski i FIA CEZ w Rallycrossie. Emocji na...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here