czwartek, 6 października, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościRadical na pole position do długiego dystansu

Radical na pole position do długiego dystansu

Jakub Litwin uzyskał najlepszy czas kwalifikacji do pierwszego dwugodzinnego wyścigu długodystansowego WSMP w sezonie 2022. Poznaniak pokonał w piątkowych kwalifikacjach na Torze Poznań Mariusza Miękosia.

Litwin wykręcił najlepszy czas 1:29,480 na swoim ostatnim pomiarowym okrążeniu, krótko przed półmetkiem półgodzinnej sesji, po czym zjechał do boksów i oddał prototyp w ręce swojego zmiennika Jacka Zielonki.

Niecałe 10 minut później swój najlepszy czas wykręcił Miękoś, co dało mu drugą pozycję na starcie. Lamborghini nie jest w stanie rywalizować z nowym Radicalem i oba auta są klasyfikowane w różnych klasach. Niemniej, różnica pomiędzy nimi wyniosła 2,649 sekundy.

Trzecie miejsce należało do załogi Adam Zentner/Marcin Marcinkiewicz w słabszym Radicalu SR3 RSX. Byli oni najszybsi w klasie D5 2000 i uplasowali się przed duetem Bartosz Walkowiak/Przemysław Kaźmierczak, który był najszybszy w D4 2000, tuż przed bezpośrednio rywalizującą z nimi kobiecą załogą Anna Bigos/Mery Czepiel.

Duet Adam Karkuszewski/Bartosz Alejski był najszybszy w klasie Super S Cup – tu aż pięć pierwszych załóg zmieściło się w pół sekundy.

Grzegorz Pietrucha i Jacek Łukaszyk byli najszybsi w D4 3500, natomiast pole position w D4 1400 padło łupem jedynej trzyosobowej załogi w stawce – Tomasza Biernata, Mateusza Tabaki i Sary Kałuzińskiej.

Wyścig długodystansowy odbędzie się w sobotnie popołudnie.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Afera finansowa w F1 nadal niewyjaśniona. Znamy nowy termin rozstrzygnięcia

Afera finansowa w F1
Afera finansowa w F1 miała zostać wyjaśniona w środę (5 października 2022 r.). FIA nie opublikowała ostatecznego...

Quiz: Mistrzowie świata F1

quiz gadanie kontrolne
Aktualny sezon F1 powoli zmierza ku końcowi. Tymczasem szybka powtórka z historii i teraźniejszości. Pamiętacie wszystkich mistrzów...

4 Rajd Bialski KJS – zapisy i harmonogram

Automobilklub Bialskopodlaski zaprasza na Konkursową Jazdę Samochodem. 16 października odbędzie się 4. Rajd Bialski. Będzie to...

Chińczycy testowali magnetyczne drogi i lewitujące auta

Czy po super szybkich magnetycznych pociągach pędzących ponad 500 km/h, przyszedł czas na magnetyczne samochody? W Chinach...

Super Sprint Straszydle [wideo]

Best of z przejazdów podczas Super Sprint Straszydle.

NAJPOCZYTNIEJSZE