czwartek, 19 maja, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościRadical na pole position do długiego dystansu

Radical na pole position do długiego dystansu

Jakub Litwin uzyskał najlepszy czas kwalifikacji do pierwszego dwugodzinnego wyścigu długodystansowego WSMP w sezonie 2022. Poznaniak pokonał w piątkowych kwalifikacjach na Torze Poznań Mariusza Miękosia.

Litwin wykręcił najlepszy czas 1:29,480 na swoim ostatnim pomiarowym okrążeniu, krótko przed półmetkiem półgodzinnej sesji, po czym zjechał do boksów i oddał prototyp w ręce swojego zmiennika Jacka Zielonki.

Niecałe 10 minut później swój najlepszy czas wykręcił Miękoś, co dało mu drugą pozycję na starcie. Lamborghini nie jest w stanie rywalizować z nowym Radicalem i oba auta są klasyfikowane w różnych klasach. Niemniej, różnica pomiędzy nimi wyniosła 2,649 sekundy.

Trzecie miejsce należało do załogi Adam Zentner/Marcin Marcinkiewicz w słabszym Radicalu SR3 RSX. Byli oni najszybsi w klasie D5 2000 i uplasowali się przed duetem Bartosz Walkowiak/Przemysław Kaźmierczak, który był najszybszy w D4 2000, tuż przed bezpośrednio rywalizującą z nimi kobiecą załogą Anna Bigos/Mery Czepiel.

Duet Adam Karkuszewski/Bartosz Alejski był najszybszy w klasie Super S Cup – tu aż pięć pierwszych załóg zmieściło się w pół sekundy.

Grzegorz Pietrucha i Jacek Łukaszyk byli najszybsi w D4 3500, natomiast pole position w D4 1400 padło łupem jedynej trzyosobowej załogi w stawce – Tomasza Biernata, Mateusza Tabaki i Sary Kałuzińskiej.

Wyścig długodystansowy odbędzie się w sobotnie popołudnie.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

eWRC-results i DirtFish łączą siły

Pod koniec lutego tego roku portal eWRC-results.com zawiesił swoją działalność z powodu braku funduszy. Pisaliśmy o tym...

Porsche 911 Turbo S – spodnie do zadań specjalnych

Od kilku dekad Porsche wyznacza standardy w trudnej sztuce łączenia luksusu z niewyobrażalnymi wręcz osiągami. Wszystko to...

Rajd Portugalii 2022 – wypadek na zapoznaniu

Rajd Portugalii 2022 już w najbliższy weekend i już mamy pierwszą groźną sytuację podczas zapoznania. Na jednej...

19. Wyścig Górski Prządki – harmonogram

19. Wyścig Górski Prządki Valvoline wystartuje już w ten weekend. Na jednej trasie rozegrane zostaną trzy imprezy....

Filip Pindel i Krzysztof Pietruszka przed największym wyzwaniem sezonu 2022

Niespełna dwa tygodnie od zakończenia rywalizacji w Klatovy, cała stawka Mistrzostw Czech przygotowuje się do walki o...

NAJPOCZYTNIEJSZE