Rafał Kręcioch i Marcin Roik przed Rajdem Kaszub

Rafał Kręcioch: „Jeszcze jakiś czas temu nasz start w tym rajdzie był bardzo niepewny, ale udało się i jestem bardzo zadowolony, że tutaj jesteśmy. Po przyjeździe wczoraj udało się na moment odwiedzić Bałtyk. Dzisiejszy dzień to zapoznanie i już ciężka praca. Jestem pod dużym wrażeniem odcinków, które są niesamowicie szybkie. Walka o czołowe pozycje zawsze jest dużym wyzwaniem, ale tutaj będzie to wyjątkowo trudne. Rajd zapowiada się naprawdę widowiskowo. Nasz plan to przede wszystkim zbierać nowe doświadczenia i naukę. Przyjechała tutaj mocna stawka naszej klasy, więc walka będzie zacięta, ale mam nadzieje, że będziemy w stanie nawiązać walkę. Zabrakło nas na mecie Rajdu Karkonoskiego, więc tym razem musimy to nadrobić. Ważne żebyśmy z trzeciej rundy wywieźli punkty, a co do wyniku to przekonamy się w niedzielę po południu.

  Foto 02 - Łukasz Kos

Nasz plus to na pewno doskonale przygotowany samochód, za co dziękuje ekipie Evo-Tech. Dziękuje również mojej rodzinie i wszystkim, którzy pomogli, żebyśmy jutro mogli stanąć na starcie. Do zobaczenia na odcinkach.”

 Foto 01 - Łukasz Kos

Marcin Roik: „Ciężko w Mistrzostwach Polski znaleźć równie szybkie odcinki. Tempo jazdy będzie imponujące. Dziś za nami pracowite godziny na zapoznaniu z trasą. Nasz cel to meta i kolejne przejechane kilometry, ale jestem pewien, że Rafał mimo debiutu znów pokaże, że jest szybkim kierowcą. Odcinki dla nas, tak jak dla większości załóg są nowe, więc szanse są wyrównane. Rano zaczynamy od odcinka testowego, a po południu dwa przejazdy OS Kartuzy. Mam nadzieje, że będziecie z nami.”  

fot. Łukasz Kos

inf.pras.