niedziela, 3 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaInformacje prasoweRafał Kwiatkowski rozpoczyna sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski

Rafał Kwiatkowski rozpoczyna sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski

Rafał Kwiatkowski i Valvoline Rally Team w ten weekend rozpoczną zmagania w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Ubiegłoroczny zwycięzca w klasie NAT2, w tym sezonie wsiądzie za kierownicę Škody Fabii Rally2 evo, którą pojedzie w rozpoczynającym się już 21 kwietnia 51. Rajdzie Świdnickim. Na prawym fotelu czeskiej rajdówki usiądzie doświadczony Kamil Kozdroń, mający na swoim koncie ponad setkę startów, w tym także w ERC i WRC.

Od Rajdu Świdnickiego, który zostanie rozegrany w dniach 21-23 kwietnia, swoje zmagania w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski rozpocznie Rafał Kwiatkowski reprezentujący barwy Valvoline Rally Team. Ubiegłoroczną kampanię RSMP krakowianin ukończył na pierwszym miejscu w swojej klasie NAT2 i jedenastym w klasyfikacji generalnej. Dla Kwiatkowskiego, powracającego do prawdziwego ścigania po ponad dwóch dekadach przerwy, był to udany sezon.

Kierowca z Krakowa w tym roku planuje wziąć udział w całym cyklu RSMP oraz prawdopodobnie w kilku dodatkowych rajdach. W tegorocznej kampanii Rafał Kwiatkowski przesiądzie się z Subaru Imprezy STi R4 do Škody Fabii Rally2 evo. Rajdówkę czeskiej konstrukcji zawodnik Valvoline Rally Team miał okazję przetestować podczas marcowego Rally Slovakia Ring, w którym wraz z Kamilem Kozdroniem zajął czwarte miejsce.

– „Cieszę się na samą myśl, że wsiadam do tak dobrego samochodu, jakim jest Škoda Fabia Rally2 evo. Mam nadzieję, że z każdym kilometrem będę mógł coraz pewniej wciskać pedał gazu, bo rajdówka ma wielkie możliwości. Przed nami Rajd Świdnicki, w którym po raz pierwszy jechałem 27 lat temu, zbierając punkty do licencji. Na starcie pojawi się mocna konkurencja, ale my dobrze wiemy, na jakim jesteśmy etapie i chcemy krok po kroku przyspieszać, jednak nadrzędnym celem jest meta i dobra zabawa” – mówi Rafał Kwiatkowski, kierowca Valvoline Rally Team.

Dla Polaka będzie to już czwarty start w Rajdzie Świdnickim. Pierwszy raz rywalizował tam jeszcze w 1997 roku, w ramach pucharu Fiata Cinquecento. W minionym sezonie wraz z Jackiem Zielińskim na fotelu pilota wygrał zmagania na Dolnym Śląsku w swojej klasie, a w klasyfikacji generalnej uplasował się na jedenastym miejscu.

redakcja
redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

NOWOŚCI

Atlas Ward Motorsport – motorsportowe fundamenty

Atlas
Atlas Ward to jedna z czołowych, rodzimych firm z branży budowlanej. Stawiane przez nią obiekty rozsiane są...

Rally Monza 2023 – video

Rally Monza 2023 Włochy
Monza Rally 2023 to ostatnia, finałowa runda "Campionato Italiano Assoluto Rally Sparco" czyli Rajdowych Mistrzostw Włoch.Trasa w...

Pražský Rallysprint 2023 – action video

Pražský Rallysprint 2023! Temat naszej, rodzimej Barbórki będzie na ustach wszystkich jeszcze przez kilka dni, ale zobaczcie...

Marczyk i Gospodarczyk wygrywają Kryterium Asów!

Marczyk
Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk dopięli swego! Podopieczni Orlen Teamu zatriumfowali w tegorocznej edycji Kryterium Asów na...

5 godzin prac społecznych za przewinienia na Barbórce

Barbórka
Łukasz Nagraba i Grzegorz Gołda zostali ukarani dość nietypową karą za przewinienia na "dojazdówce'' między OS6 oraz...

NAJPOCZYTNIEJSZE