środa, 30 listopada, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIERajd Akropolu 2022: Shakedown dla Tanaka

Rajd Akropolu 2022: Shakedown dla Tanaka

Ott Tanak i Martin Jarveoja najszybciej przejechali odcinek testowy przed dziesiątą rundą Mistrzostw Świata WRC – Rajdem Akropolu 2022.

Rajd Akropolu powrócił do WRC w ubiegłym roku po ośmiu latach przerwy. Za nami przedsmak tego, na co możemy liczyć do końca tego tygodnia.

Zobacz też: Rajd Akropolu 2022: harmonogram czasowy

Ott Tanak i Martin Jarveoja (2:37.9), czyli zwycięska załoga Hyundaia z dwóch ostatnich rajdów (Finlandia i Belgia) kontynuuje swoja dobrą passę i wygrywa odcinek testowy przed Rajdem Akropolu. Za nimi, na drugim miejscu shakedown kończy druga załoga Hyundaia – Thierry Neuville i Martijn Wydaeghe (2:38.2).

Trzeci czas zrobiła załoga jadąca Fordem Pumą Rally1 Craig Breen i Paul Nagle (2:38.8), a czwarty czas, to znów Hyundai i Dani Sordo oraz Cándido Carrera (2:39.0). Choć to dopiero odcinek testowy, to śmiało można powiedzieć, że to bardzo dobry prognostyk dla tego zespołu.

Przedstawiciele Toyoty dopiero na piątym miejscu Esapekka Lappi i Janne Ferm (2:39.3). Na szóstym lider klasyfikacji WRC Kalle Rovanperä Kalle i Jonne Halttunen (2:39.6).

fot. Lampros Kontogeorgos

Sébastien Loeb i Isabelle Galmiche zamykają pierwszą dziesiątkę (2:41.9).Trzeciej próby nie przejechali. Zaraz po starcie ich Puma Rally1 zatrzymała się i odmówiła posłuszeństwa.

Pełne wyniki odcinka testowego Rajdu Akropolu 2022 dostępne są TUTAJ.

Marcin Maksymiuk
Miłośnik i wielki fan imprez amatorskich, w szczególności KJS/SKJS, rajdów regionalnych i rallycrossu. Zaczynał w KJSach na prawym fotelu. Fotograf i reporter wydarzeń motorsportowych.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Zmiana w harmonogramie Barbórki 2022 – wcześniej zaczynamy

Organizator poinformował o zmianie harmonogramu 60 Rajdu Barbórka 2022. Zaczynamy wcześniej niż pierwotnie planowano. Chodzi o uzyskanie...

Rajd Wikinga 2022 – SPINS & SIDEWAYS by GRBrally

Grupa Rajdowa Brodacz tradycyjnie uchwyciła kluczowe elementy wydarzenia. Zapraszamy na kompilację najciekawszych ujęć z 7 Rajdy Wikinga...

Kosmiczne barwy, ale start Kajetanowicza niepewny

W najbliższy piątek wystartuje jubileuszowy, 60. Rajd Barbórka – wydarzenie, które ma obowiązkowe miejsce w kalendarzu każdego...

Bracia Szeja z Katowicami w Rajdzie Barbórka

Rajd Barbórka zakończy sezon rajdowy w Polsce. Na trasie najbardziej medialnej imprezy motorsportowej w naszym kraju nie...

Mattia Binotto oficjalnie odchodzi z Ferrari. Co z następcą?

Mattia Binotto
Mattia Binotto – szef zespołu F1 Ferrari, opuszcza ekipę z Maranello wraz z końcem tego roku. Po...

NAJPOCZYTNIEJSZE