Rajd Akropolu: W WRC całe podium dla Hyundaia, w WRC2 zwycięża Lindholm

fot. Michał Leszczyński

Pierwsze trzy miejsca Rajdu Akropolu zgrania zespół Hyundai Motorsport! A w WRC2 najwięksi konkurenci Kajetanowicza, kończą rajd z zerowym dorobkiem punktowym!

W klasyfikacji generalnej Rajdu Akropolu pierwsze trzy miejsca zajęli zwodnicy Hyundaia. Wygrywają Thierry Neuville i Martijn Wydaeghe z czasem 3:34:52.0. Drugie miejsce zajmują Ott Tänak i Martin Järveoja tracąc do zwycięzców 15 sek. Trzecie miejsce na podium wywalczyli Dani Sordo i Cándido Carrera, którzy stracili 1:49.7.

„To był do tej pory ciężki sezon, a zwycięstwo po bardzo trudnym weekendzie w Belgii to wielka ulga. Najważniejsze, że mamy dla zespołu 1-2-3 – po tylu latach w końcu go dostaliśmy. i to historyczny moment dla marki i zespołu. Wszyscy ciężko na to pracowali i jest to miła nagroda” – powiedział zwycięzca Rajdu Akropolu Thierry Neuville

fot. wrc.com

W WRC2 główni rywale Kajetanowicza z zerowym dorobkiem punktowym

Kolejny rywal Kajetana Kajetanowicza w wyścigu po tytuł Mistrza Świata WRC2 zalicza wpadkę. Yohan Rossel i Valentin Sarreaud jechali po pewne trzecie miejsce w rajdzie. Przed ostatnim odcinkiem mieli przewagę 1 min i 20 sek. nad czwartą załogą. Kierowca popełnia mały błąd i na lewym wolnym nawrocie kładzie auto na bok. Yohan woła kibiców, którzy szybko kładą auto na koła, jednak samochód nie chce jechać. Yohan podobnie jak Mikkelsen wyjeżdża z Akropolu z zerowym dorobkiem punktowym. Drzwi do tytułu Mistrza Świata stoją przed Kajetanowiczem szeroko otwarte.

Klasyfikację generalną WRC2 wygrywają Emil Lindholm/Reeta Hämäläinen z czasem 3:31:54.0. Drugie miejsce zajmują Rosjanie Nikolay Gryazin/Konstantin Aleksandrov ze stratą 36.1 sek. Podium zamyka Alexandros Tsouloftas i Ross Whittock, którzy tracą 3:07.2

fot. wrc.com

OS 14 Eleftherochori 1 dla Tanaka

Pierwsze dwa miejsca, pierwszego niedzielnego odcinka padły łupem Hyundaia. OS14 Eleftherochori 1 najszybciej przejachała załoga Tanak/Jarveoja. Za nimi ze stratą 2,9 sek. liderzy rajdu Neuville/Wydaeghe. Trzecie miejsce dla Pumy i załogi Greensmith/Andersson, którzy stracili 6,4 sek.

Wściekły Mikkelsen mocno atakuje

Piątkowy pechowiec, Andreas Mikkelsen pędzi dalej jak szalony. OS 14 wygrywa w klasyfikacji WRC2 z ponad 15 sekundową przewagą nad załogą Eyvind Brynildsen/Roger Eilertsen w Skodzie Fabii Rally2 Evo. Podium tego odcinka domyka Gryazin/Aleksandrov ze stratą 16,4 sek.

OS15 Elatia – Rengini Hyundai ponownie na pierwszych dwóch miejscach

OS15 Elatia – Rengini to ponowne pierwsze dwa miejsca Hyundaia. OS wygrywają Neuville/Wydaeghe, na drugim miejscu ze stratą 4,3 sek. Tanak/Jarveoja. Trzecie miejsce zajmuje samochód Rally2, za kierownicą którego siedzi nie kto inny jak wściekły i zdeterminowany Andreas Mikkelsen, który traci do lidera 11,6 sek.

Mikkelsen wygrywa 11 odcinków WRC2 

Trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej odcinka Elatia – Rengini, Andreas Mikkelsen wygrywa go w klasie WRC2 z ponad 10 sek. przewagą nad załogą Georg Linnamäe/Morgan James w Volkswagenie Polo GTI R5. Jest to 11 wygrany odcinek przez Mikkelsena podczas Rajdu Akropolu w WRC2. Trzeci na mecie WRC2 są w Skodzie Fabii R5 – Gaurav Gill/GabrielMorales, którzy tracą do Mikkelsena równo 12 sek.

Power Stage dla Tanaka

Szefowie zespołu Hyundaia wydają polecenie o zachowaniu kolejności z wczorajszego wieczora. Mimo tego, Tanak mocno ciśnie i wygrywa ostatni, dodatkowo punktowany OS16 Eleftherochori 2 i to on zgarnia dodatkowe 5 pkt za Power Stage. Pozostali zawodnicy Hyundaia spokojnie dojeżdżają do mety na pozycjach 6 (Tanak) i 7 (Sordo). Jako druga na linię mety przyjeżdża załoga Rovanperä/Halttunen ze stratą trzech sekund. Trzeci melduje się Ford i załoga Breen/Nagle ze stratą 6,4 sek.

Pełne wyniki Rajdu Akropolu dostępne są TUTAJ.