środa, 8 grudnia, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIERajd Barbórka 2021 na nowym torze!

Rajd Barbórka 2021 na nowym torze!

Rajd Barbórka zawita w tym roku do zupełnie nowej lokalizacji. Areną zmagań pierwszych odcinków specjalnych będzie Autodrom Słomczyn, asfaltowy obiekt zlokalizowany tuż pod Warszawą gdzie odbywają się zawody kartingowe, driftingowe oraz rallycross.

Autodrom Słomczyn, należący do Automobilklubu Rzemieślnik, który w 2016 został ponownie otwarty po gruntownej przebudowie będzie gościł zawodników i zespoły 59 edycji Rajdu Barbórka 2021. Rozbudowana infrastruktura idealnie nadaje się na przyjęcie stref serwisowych oraz publiczności.

W Słomczynie rozpocznie się rywalizacja załóg w kultowym już Rajdzie Barbórka. To tutaj, na pierwszym odcinku specjalnym ruszy walka o dostanie się na Kryterium Asów na legendarnej ulicy Karowej.

Sebastian Kołakowski (Prezes Ak-Rzemieslnik): „Za nami kilka lat przygotowań od zakończenia przebudowy toru RallyCross w Słomczynie na wielofunkcyjny Autodrom Słomczyn. Celem było, aby obiekt cieszył wielu fanów motorsportu z różnych dyscyplin, nie tylko profesjonalnym zabezpieczeniem i homologacją PZM, ale również estetyką. Wisienką na torcie sezonu 2021 będzie otwarcia Rajdu Barbórki. Mam nadzieję, że odcinek na Słomczynie da ogromną frajdę zawodnikom oraz emocje kibicom, a także na stałe wpisze się w harmonogram rajdu w kolejnych latach. Współpraca dwóch znamienitych klubów warszawskich AK Polski i AK Rzemieślnik w takim wydaniu na koniec trudnego sezonu 2021 daje pozytywne emocje na przyszłość po trudnym okresie pandemicznym”.

Daniel Siemczuk (dyrektor Rajdu Barbórka): „Jak zwykle staramy się zaserwować kibicom i kierowcom coś nowego. Tym razem zaprosimy Was na tor w Słomczynie, który jest obiektem doskonale znanym wszystkim fanom sportów motorowych. Barbórka ciągle zmienia swoje oblicze, a po rocznej przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z pandemią chcemy wrócić ze zdwojoną siłą i zaskoczyć Was jeszcze mocniej”

Rajd Barbórki 2021 – testy przed rajdem w Słomczynie

Walka na odcinkach specjalnych nie będzie jedyną okazją do sprawdzenia swojej formy na wymagającej trasie w Słomczynie. Tydzień wcześniej, w weekend 27 / 28 listopada, odbędą się jazdy testowe. W testach mogą wziąć udział także kierowcy, którzy nie zdecydują się na start w Rajdzie Barbórka.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Fiat Panda 1 by M-Sport – 300KM

Fiat Panda 1 generacji przygotowany przez M-SPORT. Panda posiada silnik 1.6-litre Ford EcoBoost o mocy 300 KM...

Niespodzianka Rajdu Barbórka – Michał Ratajczyk

Przejazdy załogi Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak to zaskoczenie i nie mała sensacja bardzo dobrej formy podczas...

Moto-Mikołaj Rzeszów 2021 – video

Moto Mikołaj Rzeszów 2021
Moto-Mikołaj organizowany przez Automobilklub Rzeszowski odbył się w tym roku 5 grudnia. Impreza odbyła się w formie...

Andrea Adamo kończy współpracę z Hyundai Motorsport

Andrea Adamo
Andrea Adamo ze skutkiem natychmiastowym przestaje pełnić funkcję szefa sportowego Hyundaia. Poinformował o tym oficjalnie Hyundai Motorsport....

Toyota Yaris GR Sport, czyli wersja poprawiona już w Europie

Toyota zaprezentowała nowego Yarisa GR Sport. Nowe auto wzbogaca linię modelową GR Sport w Europie, ale niestety...

NAJPOCZYTNIEJSZE