Rajd Barbórka odsłania wszystkie karty – mapki

fot. Michał Kondrowski

Po rocznej przerwie Rajd Barbórka powraca z nowym uderzeniem. Na zawodników, przed kryterium Asów, czeka pięć odcinków specjalnych w czterech różnych lokalizacjach. Będą klasyki, odcinki miejskie i szuter.

Znamy też ceny biletów dla kibiców. Teraz poznaliśmy już cały plan i harmonogram dla uczestników Rajdu Barbórka. Zgodnie z nowym pomysłem będzie ona dłuższa niż ostatnie edycje. Zacznie już w piątek nowym nocnym odcinkiem na ulicach Pruszkowa.

OSS1 – Pruszków

W sobotę rywalizacja rozpocznie się od kolejnej nowości czyli Autodromu Słomczyn. Tutaj kolejna niespodzianka bo załogi wyjadą poza oficjalną linię toru i to w szuter! Trwają już prace nad mini odcinkiem na luźnej nawierzchni poza bramami Autodromu. Będą dwie pętle po asfalcie i później druga połowa odcinka na szutrze. Tutaj odbędą się dwa przejazdy.

OSS 2 i 3 – Autodrom Słomczyn

Dalszy etap to klasyki. Na początek Tor Służew. Po przerwie Rajd Barbórka powraca na to wyścigów konnych. Tutaj również, aby zwiększyć liczbę kilometrów oesowych będzie mała pętla. Ten odcinek również będzie jechany dwukrotnie.

OSS 4 i 5 – Tor Służew

Na koniec przed Kryterium Asów największy klasyk czyli tor na Bemowie. Ale tym razem tylko w formie równoległej z jednym okrążeniem.

OSS 6 Bemowo

Łącznie załogi będą miały do przejechania 23,86 km oesowych. Co jak na Rajd Barbórka jest całkiem sporym wynikiem.

Finałem klasycznie będzie odcinek na ulicy Karowej. Tutaj odbędzie się Kryterium Asów.

OSS 6 – ulica Karowa