piątek, 27 maja, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyRajd Barbórka powraca w tym roku!

Rajd Barbórka powraca w tym roku!

Oficjalnie, Rajd Barbórka i Kryterium Asów na ulicy Karowej powracają w 2021 roku! Organizatorzy potwierdzili, że rajdowy sezon zakończymy z przytupem!

Na tego typu wiadomość niecierpliwie czekaliśmy, ale dziś możemy już odetchnąć z ulgą. Oficjalnie, po rocznej nieobecności spowodowanej wirusem i kwestiami pandemicznymi, Rajd Barbórka i finałowe Kryterium Asów na ulicy Karowej powracają. Komunikat pojawił się kilkadziesiąt minut temu na stronie organizatora imprezy. Oznacza to, że najwięksi fani motorsportu będą mogli po raz kolejny spotkać się w centrum Warszawy i podziękować zawodnikom za miesiące pełne emocji. Na kostce w stolicy znów usłyszymy ryk rajdówek, błysk lamp, zobaczymy liczne obroty wokół beczek i wspólnie pożegnamy rajdowy sezon!

Tradycyjne pożegnanie sezonu

Rajd Barbórka i towarzyszące mu Kryterium Asów było od wielu lat okazją do świętowania kończącego się sezonu. To moment, w którym zawodnicy dziękują kibicom za ich doping, wsparcie i obecność na oesach. I choć na ogół ścigamy się tam na poważnie, bardzo często rywalizacja spada na dalszy plan, liczy się atmosfera i zabawa. W zeszłym roku odbyła się jedynie wirtualna edycja, tegoroczny powrót zapowiada dyrektor Rajdu, Daniel Siemczuk:

Prawdziwa Barbórka zawsze wzbudza ogromne emocje, których w sezonie 2020 bardzo nam brakowało. Automobilklub Polski i komitet organizacyjny prowadzą już intensywne prace, dzięki którym w tym roku wrócimy na odcinki specjalne w Warszawie i okolicach z jeszcze większą dawką adrenaliny i sportowej rywalizacji. Cieszymy się, że jedna z najważniejszych imprez sportu motorowego w Polsce dostała już zielone światło i będzie mogła gościć najlepszych kierowców i najlepszych rajdowych kibiców”.

Podczas warszawskiego odcinka tegorocznego, 77. Rajdu Polski pojawił się sprzeciw jednej z posłanek, która domagała się odwołania imprezy i zakazu organizacji podobnych rajdów na terenie miasta. Na szczęście, o bliźniaczych inicjatywach możemy już zapomnieć. Poza wsparciem TVN Turbo, które zapewni relację z tego wydarzenia, patronat nad imprezą objął sam prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. Początek 58. edycji Barbórki już 4 grudnia.

Oficjalny komunikat organizatorów dostępny jest na stronie internetowej Rajdu Barbórki.

fot. Rajd Polski – oficjalny profil Facebook

Po raz drugi w tym roku!

To chyba pierwszy tego typu przypadek, gdy centrum Warszawy aż dwa razy w roku ugości śmietankę polskiego motorsportu. Po finałowym odcinku specjalnym Orlen 77. Rajdu Polski, „Pani Karowa” znów stanie się areną rywalizacji powracającego Kryterium Asów. Wakacyjna próba sportowa rozgrywana podczas dziennego światła spotkała się z mieszanymi opiniami i wywołała wiele kontrowersji. Zapraszamy Was zatem do sprawdzenia naszego felietonu „Karowa – dres nie będzie suknią balową”, w którym porównujemy ten szczególny dla rajdowych kibiców wieczór do balu, na którym zamiast sukni, gospodarz przywdział… dres.

Jeżeli podobnie jak my, tęsknicie za warszawską kostką ulicy Karowej i nie możecie już doczekać się zimowej rywalizacji, koniecznie sprawdźcie poniższy materiał i relacje z ostatniej edycji grudniowego Kryterium Asów w 2019 roku. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość. W tym roku rajdowa gwiazdka przyjdzie kilka tygodni wcześniej, prawda?

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Grand Prix Monako – harmonogram, transmisja

Grand Prix Monako 2022 zbliża się wielkimi krokami! Prezentujemy harmonogram weekendu, który tak jak przed rokiem może...

Nowy sezon, nowe zasady

Wystartowały Mistrzostwa Europy Rallycross. ERX ruszył samodzielnie na niezwykle widowiskowym obiekcie Nyirad. W tym roku debiutuje nowy...

Dobry dzień Martyny, Grabowski coraz bliżej tytułu

Tylko 81 tysięcznych sekundy sprawiło, że Przemysław Martyna nie wygrał obu wyścigów piątej rundy Unitel Mazda MX-5...

Pomysł na Dzień Matki w moto-wydaniu? Pytamy o to samych zawodników!

Bez cienia wątpliwości, Dzień Matki to wyjątkowe święto w naszych kalendarzach. Jak mógłby wyglądać ten dzień w...

VTEC Cup Poland 2022 – Tor Modlin [wideo]

VTEC Cup Poland Tor Modlin Civic
VTEC Cup Poland 2022 zawitał na Tor Modlin 30 kwietnia. Kolejna runda to Tor Łódź, 25 czerwca....

NAJPOCZYTNIEJSZE