poniedziałek, 6 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyRajd Condroz z tragicznym finałem. Zginęły dwie młode osoby

Rajd Condroz z tragicznym finałem. Zginęły dwie młode osoby

Rajd Condroz zakończył się tragicznie. Na przedostatnim odcinku specjalnym Skoda Fabia R5 prowadzona przez załogę Rary/Henry wypadła z trasy. Dwoje młodych widzów zginęło na miejscu.

Rajd Condroz to przedostatnia runda rajdowych mistrzostw Belgii. Tegoroczna edycja imprezy ściągnęła wielu kierowców spoza Belgii. Kibice mogli zobaczyć na odcinkach specjalnych Nikołaja Griazina, a nawet Josa Verstappena – ojca Maxa.

Niestety, na przedostatnim odcinku specjalnym doszło do tragicznych wydarzeń. Około godziny 15:30 podczas przejazdu z trasy wypadła załoga Emeric Rary i Fabrice Henry. Kierowca Skody Fabii R5 nie podołał na jednym z zakrętów 9-kilometrowego „oesu” Bas-Oha-Wanzoul. Samochód uderzył z impetem w przydrożną bandę, a następnie wpadł w grupę kibiców.

Zobacz: Krzysztof Hołowczyc miał wypadek. Zaliczył dachowanie w BMW

Zginęły dwie osoby: 16-letnia dziewczynka oraz 18-letni chłopiec. Kilka osób zostało rannych i trafiło do szpitala na obserwacje. Wśród nich znalazł się kierowca i pilot samochodu rajdowego. Jak wynika z relacji lokalnych mediów, grupa kibiców znajdowała się na zakazanym obszarze. Sędziowie i obsługa zabezpieczająca rajd wielokrotnie zwracała uwagę, żeby widzowie przenieśli się w bezpieczniejsze miejsce.

Organizatorzy imprezy przerwali nieszczęśliwy odcinek specjalny, ale nie zdecydowali się na zakończenie pozostałej części imprezy. Kierowcy przejechali jeszcze jeden krótki odcinek specjalny, ale zrezygnowano z ceremonii na mecie. Organizatorzy ogłosili komunikat, w którym złożyli kondolencje i połączyli się w bólu z rodzinami ofiar.

Przeczytaj koniecznie: Rallye du Condroz 2021 – dzień 1. [FILM]

Po wypadku lokalne władze rozpoczęły dochodzenie, które pozwoli ustalić okoliczności zdarzenia. Prokuratura w belgijskim Liege potwierdziła, że na trasie zginęły dwie osoby.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Ronde di Andora – dwanaście lat od wypadku, po którym zamarła cała Polska

Ronde di Andora
6 lutego 2011 roku Polska po prostu zamarła. W mediach pojawiły się pierwsze informacje o bardzo poważnym...

Williams zaprezentował matowe barwy FW45 na sezon 2023 F1

Zespół Williams Racing odsłonił barwy swojego samochodu na sezon 2023 F1podczas prezentacji w Grove. Tegoroczny projekt obejmuje...

M-Sport wciąż walczy o Sebastiena Loeba

Choć dawno temu wybrano już ostateczne składy osobowe na sezon 2023, M-Sport nie składa broni. Ekipa Malcolma...

Race of Champions dla kierowców amatorów, zakończenie sezonu ze sportową jazdą w tle

Auto Koło Centrum zaprasza na sportowe zakończenie sezonu 2022. Rozdanie nagród dla najlepszych kierowców ubiegłego sezonu połączone...

Szansa na bezpieczną rywalizację na Autodromie Słomczyn

Już 11 lutego na Autodromie Słomczyn odbędzie się Puchar Toru Słomczyn. To impreza kierowana do kierowców amatorów....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here