Rajd Condroz z tragicznym finałem. Zginęły dwie młode osoby

2327
Rajd Condroz wypadek
Rajd Condroz wypadek (fot. Twitter)

Rajd Condroz zakończył się tragicznie. Na przedostatnim odcinku specjalnym Skoda Fabia R5 prowadzona przez załogę Rary/Henry wypadła z trasy. Dwoje młodych widzów zginęło na miejscu.

Rajd Condroz to przedostatnia runda rajdowych mistrzostw Belgii. Tegoroczna edycja imprezy ściągnęła wielu kierowców spoza Belgii. Kibice mogli zobaczyć na odcinkach specjalnych Nikołaja Griazina, a nawet Josa Verstappena – ojca Maxa.

Niestety, na przedostatnim odcinku specjalnym doszło do tragicznych wydarzeń. Około godziny 15:30 podczas przejazdu z trasy wypadła załoga Emeric Rary i Fabrice Henry. Kierowca Skody Fabii R5 nie podołał na jednym z zakrętów 9-kilometrowego „oesu” Bas-Oha-Wanzoul. Samochód uderzył z impetem w przydrożną bandę, a następnie wpadł w grupę kibiców.

Zobacz: Krzysztof Hołowczyc miał wypadek. Zaliczył dachowanie w BMW

Zginęły dwie osoby: 16-letnia dziewczynka oraz 18-letni chłopiec. Kilka osób zostało rannych i trafiło do szpitala na obserwacje. Wśród nich znalazł się kierowca i pilot samochodu rajdowego. Jak wynika z relacji lokalnych mediów, grupa kibiców znajdowała się na zakazanym obszarze. Sędziowie i obsługa zabezpieczająca rajd wielokrotnie zwracała uwagę, żeby widzowie przenieśli się w bezpieczniejsze miejsce.

Organizatorzy imprezy przerwali nieszczęśliwy odcinek specjalny, ale nie zdecydowali się na zakończenie pozostałej części imprezy. Kierowcy przejechali jeszcze jeden krótki odcinek specjalny, ale zrezygnowano z ceremonii na mecie. Organizatorzy ogłosili komunikat, w którym złożyli kondolencje i połączyli się w bólu z rodzinami ofiar.

Przeczytaj koniecznie: Rallye du Condroz 2021 – dzień 1. [FILM]

Po wypadku lokalne władze rozpoczęły dochodzenie, które pozwoli ustalić okoliczności zdarzenia. Prokuratura w belgijskim Liege potwierdziła, że na trasie zginęły dwie osoby.