Rajd Dakar 2021 – Nasser Al-Attiyah zwycięzcą trzeciego etapu, Przygoński wysoko

Kolejny dzień Rajdu Dakar 2021 za nami. Polacy podczas tego etapu błysnęli formą zajmując wysokie miejsca szczególnie w kategorii UTV. Dużo działo się też w klasie dla ciężarówek, a Kuba Przygoński nadal zajmuję miejsce w ścisłej czołówce.

Kierowca Orlen Teamu wraz z Timo Gottschalkiem zajęli jedenastą pozycję w klasyfikacji samochodów. Taki sam rezultat tylko, że w klasie T4 zanotowali Marek Goczał i Rafał Marton, a ich zespołowi koledzy, czyli Michał Goczał oraz Szymon Gospodarczyk byli trzeci tracąc zaledwie jedną sekundę do drugiej załogi. Aron Domżała z Maciejem Martonem dojechali do mety z siódmym czasem dzięki czemu nadal są drugim duetem w klasie UTV po trzech etapach.

Natomiast problemy dopadły Krisa Meeka. Po nieukończonym drugim dniu rywalizacji dzisiaj w jego Zephyrze doszło do kolejnej awarii. Problemy z powrotem na właściwą trasę mieli Carlos Sainz i Yazzed Al – Rajhi. Grubą rolkę zaliczył duet Bernhard ten Brinke i Tom Colsoul. Etap ten również dachowaniem zakończyło holenderskie trio jadące Scanią Lonestar. W klasyfikacji ciężarówek na czele są dwie załogi korzystające z Kamazów, a przedziela je ekipa z Maz – a, która wygrała dzisiejszy etap. Maciej Giemza był najszybszy z Polaków wśród motocyklistów. W czwartej i piątej dziesiątce miejsca zajęli Adam Tomiczek oraz Konrad Dąbrowski. Drugi etap podczas tej edycji pustynnego maratonu wygrał Toby Price za kierownicą KTM – a 450 Rally.