wtorek, 30 listopada, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościRajd Dakar 2021 – Nasser Al-Attiyah zwycięzcą trzeciego etapu, Przygoński wysoko

Rajd Dakar 2021 – Nasser Al-Attiyah zwycięzcą trzeciego etapu, Przygoński wysoko

Kolejny dzień Rajdu Dakar 2021 za nami. Polacy podczas tego etapu błysnęli formą zajmując wysokie miejsca szczególnie w kategorii UTV. Dużo działo się też w klasie dla ciężarówek, a Kuba Przygoński nadal zajmuję miejsce w ścisłej czołówce.

Kierowca Orlen Teamu wraz z Timo Gottschalkiem zajęli jedenastą pozycję w klasyfikacji samochodów. Taki sam rezultat tylko, że w klasie T4 zanotowali Marek Goczał i Rafał Marton, a ich zespołowi koledzy, czyli Michał Goczał oraz Szymon Gospodarczyk byli trzeci tracąc zaledwie jedną sekundę do drugiej załogi. Aron Domżała z Maciejem Martonem dojechali do mety z siódmym czasem dzięki czemu nadal są drugim duetem w klasie UTV po trzech etapach.

Natomiast problemy dopadły Krisa Meeka. Po nieukończonym drugim dniu rywalizacji dzisiaj w jego Zephyrze doszło do kolejnej awarii. Problemy z powrotem na właściwą trasę mieli Carlos Sainz i Yazzed Al – Rajhi. Grubą rolkę zaliczył duet Bernhard ten Brinke i Tom Colsoul. Etap ten również dachowaniem zakończyło holenderskie trio jadące Scanią Lonestar. W klasyfikacji ciężarówek na czele są dwie załogi korzystające z Kamazów, a przedziela je ekipa z Maz – a, która wygrała dzisiejszy etap. Maciej Giemza był najszybszy z Polaków wśród motocyklistów. W czwartej i piątej dziesiątce miejsca zajęli Adam Tomiczek oraz Konrad Dąbrowski. Drugi etap podczas tej edycji pustynnego maratonu wygrał Toby Price za kierownicą KTM – a 450 Rally.

Dominik Reda
Rajdy samochodowe są jego całym życiem. Interesuje go wszystko co z nimi jest związane – ciekawostki, statystyki, historia. W Rally and Race Dominik będzie Wam przybliżał wszystko co związane jest z tą dyscypliną motorsportu.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Śnieżne testy Hyundai i20 Rally1 WRC 2022

Testy nowego hybrydowego Hyundaia i20 Rally1 WRC 2022 w prawdziwych zimowych warunkach. Za kierownicą Ott Tanak.

Wyniki Show Pucharu Toru Modlin

W sobotę na torze w Modlinie odbyła się impreza dla zawodników z licencją Tor Modlin Rally Show....

Finał Mistrzostw Świata Rallycross na Nürburgring

Skrót najciekawszych wydarzeń na ostatniej rundzie sezonu w Mistrzostwach Świata Rallycross na Nürburgringu. Finałowa batalia pomiędzy dwoma...

Polacy na mecie portugalskiego klasyka!

Zespół BOMBA Rally Raid Team, w składzie Adam Bomba, Jacek Soboń, Mikołaj Otto, Łukasz Zoll oraz Pedro...

NAJPOCZYTNIEJSZE