Rajd Dakar, a potem: Proxcars TME Rally Team przedstawił plany sportowe na sezon 2024!

158

Łodzianka Magdalena Zając przygotowuje się wraz z zespołem Proxcars TME Rally Team do kolejnego udziału w Rajdzie Dakar! Ponadto zespół rajdowy pod wodzą Magdaleny Zając weźmie udział w 2024 roku w najważniejszych imprezach rajdowych Cross Country w randzie Mistrzostw Świata (W2RC), a także w wybranych zawodach w ramach Pucharu Świata w Rajdach Terenowych Baja oraz Pucharu Europy w Rajdach Baja.

Podobnie, jak w sezonie 2023 ekipa Proxcars TME Rally Team rozpocznie rywalizację od udziału w Rajdzie Dakar, który zaplanowano w terminie 5.01-19.01.2024. – Będziemy starali się wystartować w całym cyklu Mistrzostw Świata Cross Country (W2RC) – z wyłączeniem Abu Dhabi Desert Challenge. – mówi kierowca zespołu Magdalena Zając. – Chcielibyśmy oczywiście wystartować we wszystkich najważniejszych imprezach, ale jest to niewykonalne ze względów logistycznych i organizacyjnych. To jest możliwe tylko dla zespołów, które mają albo np. po dwa komplety całego wyposażenia, albo dla takich które mogą cały sprzęt przetransportować drogą lotniczą.  Ale to są horrendalne koszty – dodaje kierowca Proxcars TME Rally Team.

Zespół będzie chciał jednak uczestniczyć we wszystkich najważniejszych imprezach rajdowych w randze Cross Country. – Zgodnie z naszą zasadą będziemy startować we wszystkich innych imprezach, w których będzie to możliwe, czyli w Pucharze Świata w Rajdach Baja i Pucharze Europy. Chcemy jak najwięcej jeździć, ale będzie to wszystko uzależnione od tego, w jakiej kondycji technicznej będzie nasz sprzęt. – powiedziała Magdalena Zając.

Jeszcze w tym roku ekipa Proxcars TME Rally Team weźmie udział w treningu w Dubaju, który zaplanowano w terminie 13-16 grudnia. – Warunki w Dubaju są podobne do tych, które występują w Arabii Saudyjskiej. Stąd decyzja, by jeszcze przed Dakarem potrenować w takich warunkach. Dodatkowo w Dubaju jest Marek Dąbrowski, który pomoże mi w wzmaganiach z wydmami. – mówi  Magdalena Zając.

W przyszłym roku zespół Proxcars TME Rally Team prócz wspomnianego Rajdu Dakar weźmie udział w zawodach – w randze Mistrzostw Świata W2RC: BP Ultimate Rally-Raid Transiberico, Desafio Ruta 40 oraz Rallye du Maroc, a także w wybranych zawodach w ramach Pucharu Świata w Rajdach Terenowych Baja oraz Pucharu Europy w Rajdach Baja