czwartek, 30 czerwca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościRajd Doliny Krzemionki najdłuższym w HRPP

Rajd Doliny Krzemionki najdłuższym w HRPP

Automobilklub Tomaszowski przygotowuje się do organizacji piątej rundy Historycznego Rajdowego Pucharu Polski, 2. Rajdu Doliny Krzemionki. Trasa imprezy we wschodniej części województwa łódzkiego liczy blisko 40 kilometrów oesowych, co jest najdłuższym zapowiedzianym dystansem w kalendarzu tegorocznego cyklu.

2_rajd_doliny_krzemionki_full

Organizator zaplanował 2 dni rywalizacji. W piątkowy wieczór, 15 lipca odbędą się dwa przejazdy ulicznego odcinka na tomaszowskich błoniach. Główna część rajdu zostanie rozegrana dzień później. W sobotnim harmonogramie widnieją 3 przejazdy znanego z ubiegłego roku OS Krzemienica. Na dystansie 7 kilometrów kierowcy pokonają kręte sekcje okolicznych miejscowości w malowniczym krajobrazie nad rzeką Krzemionką. Tak jak w ubiegłym roku, nie zabraknie przejazdów przy kościele św. Jakuba Apostoła w Krzemienicy, który „zagrał” w „Panu Wołodyjowskim” Jerzego Hoffmana. Zupełną nowością będzie 4,6-kilometrowy OS Rzeczyca, także przejeżdżany trzykrotnie. Próba jest bardziej kręta od ubiegłorocznego OS Stanisławów, a oprócz tego posiada kilka ciekawych partii z wymagającymi spadaniami. Trasy można obejrzeć już teraz na onboardzie udostępnionym przez tomaszowski klub.

[youtube: https://www.youtube.com/watch?v=XQCHYMbKhoU]

Druga edycja Rajdu Doliny Krzemionki odbędzie się w trzech formułach. Oprócz rajdu historycznego HRPP, na długich odcinkach będą rywalizować zawodnicy rajdu okręgowego. Na skróconych do 3 kilometrów próbach sportowych będą mogły sprawdzić się załogi bez licencji sportu samochodowego w ramach Super KJS. W terminarzu HRPP będzie to impreza najbardziej wysunięta na północ, co stworzy dobrą okazję do pokazania się załogom nie tylko z centrum kraju (gdzie tego typu rajdy są rzadkością), ale i z Pomorza bądź Mazur. Oprócz ekip ze wspomnianych regionów, spodziewane są zgłoszenia zawodników startujących m.in. w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska, mających w lipcu przerwę. Wiele pozytywnych opinii o pierwszej edycji imprezy można było usłyszeć w wypowiedziach kierowców z relacji filmowej od Autosport Łódź.

DSC_0150 (2)

[youtube: https://www.youtube.com/watch?v=zjQLb4xUop4]

Szczegóły Rajdu Doliny Krzemionki będzie można znaleźć na jego oficjalnej stronie pod adresem www.rajdkrzemionki.pl/. Tam wkrótce zostanie opublikowany regulamin oraz szczegóły zgłoszeń. Automobilklub Tomaszowski chciałby także podziękować sponsorom, którzy już wsparli organizatora. Są to: Multimotors – generalny importer samochodów Aixam, Tenzana – generalny importer Fiat Powertrain Technologies i Allison Transmission, Motorsporter.com – nowy łódzki sklep z akcesoriami do sportów motorowych, Aspol – autoryzowany dealer Kia Motors Polska, Kumart – studio reklamy oraz Top-Gum – serwis opon.

rdk2016_promo

TRASA 2. RAJDU DOLINY KRZEMIONKI (RAJD HRPP, RAJD OKRĘGOWY)

Piątek, 15 lipca 2016 r.

OS1 Tomaszów Mazowiecki 1 (2,5 km)

OS2 Tomaszów Mazowiecki 2 (2,5 km)

Sobota, 16 lipca 2016 r.

OS3 Krzemienica 1 (7,0 km)

OS4 Rzeczyca 1 (4,6 km)

OS5 Krzemienica 2 (7,0 km)

OS6 Rzeczyca 2 (4,6 km)

OS7 Krzemienica 3 (7,0 km)

OS8 Rzeczyca 3 (4,6 km)

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Polski zespół Subaru Historic Rally Team na trasach WRC

Już po raz siódmy zespół Subaru Historic Rally Team stanie na starcie Rajdu Mittelrhein (w randze WRC...

Szutrowych zmagań ciąg dalszy – trzecia runda Motul Gravel Cup 2022

W nadchodzący weekend (01-02.07) na terenie obiektu Atlas Ward Speed Academy w Kamieniu Śląskim odbędzie się trzecia...

Zobacz i usłysz P25 + wnętrze [wideo]

Najnowsze dziecko ze stajni prodrive czyli Subaru Impreza P25. W materiale nagranie z przejazdów oraz szczegółowa prezentacja...

Kaprzyk powalczy o podium w świątyni prędkości

Mateusz Kaprzyk gotowy na kolejny wyścig European Le Mans Series w sezonie 2022. Zawodnik ORLEN Team zapowiada...

Przełożona pierwsza runda World RX1e

W nadchodzący weekend miało odbyć się wielkie otwarcie nowego sezonu FIA World Rallycross Championship 2022 na powracającym...

NAJPOCZYTNIEJSZE