„Rajd bogów” wraca do kalendarza WRC 2021!

Acropolis Seb Ogier 2013/ fot. FIA

Kultowy Acropolis Rally Greece, po ośmiu latach przerwy, wraca do kalendarza WRC. Światowa czołówka pojawi się w Grecji w dniach 9-12 września. Europejski klasyk zastąpi Rally Chile, które właśnie odwołano z powodu COVID-19.

Grecja powróci do Rajdowych Mistrzostw Świata, zastępując inny szutrowy rajd – Rally Chile. Przypomnijmy, że historia ścigania się pod Akropolem sięga 1951 roku, kiedy to odbył się pierwszy tej rangi Rajd w Grecji. Od razu został on uznany za jedną z najtrudniejszych rund WRC, ponieważ kręte i kamieniste górskie drogi w połączeniu z intensywnym upałem i duszącym pyłem stanowiły wyzwanie, nie tylko dla maszyn, ale i samych załóg.

Rajd pojawił się w kalendarzy WRC aż 38 razy. Stracił swoją rangę dopiero w 2013 roku, mimo że zyskał już rangę kultowego. Najwięcej zwycięstw podczas tej wymagającej rundy Mistrzostw Świata zdobył Colin McRae, triumfując w Grecji aż pięć razy. Tu zwyciężali też tacy giganci WRC, jak: Sébastien Loeb, Juha Kankkunen, Walter Röhrl i Carlos Sainz.

Legendarne zawody, znane jako „Rally of Gods”, czyli Acropolis Rally Greece rozpocznie się w tradycyjnym miejscu – pod słynną świątynią Partenon w Atenach, przywracając WRC jeden ze słynnych widoków sportowych.