środa, 8 grudnia, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIERajd Monza 2021: Kajetanowicz w czołówce

Rajd Monza 2021: Kajetanowicz w czołówce

We Włoszech rozgrywana jest finałowa runda Rajdowych Mistrzostw Świata 2021. Podczas porannej pętli sobotniego etapu Rajdu Monza załoga LOTOS Rally Team trzykrotnie plasowała się na oesowym podium, jednak konkurenci również nie odpuszczali. Po jedenastu odcinkach specjalnych Kajto z Maćkiem zajmują trzecią pozycję w WRC 3, wyprzedzając wszystkie załogi fabryczne WRC 2. Do końca dzisiejszego etapu pozostały jeszcze OS 12 i 13 Sottozero.

Poranne zmagania rozgrywane były na dwóch próbach, każdej pokonywanej dwukrotnie, bez przerwy serwisowej. Odcinki wytyczone były w górach, kilkadziesiąt kilometrów od toru Monza, na asfaltach, które wymagały nie tylko szybkiej jazdy, ale również rozsądnego zarządzania limitowaną liczbą opon. Kajetanowicz i Szczepaniak utrzymywali równe tempo, uzyskując trzykrotnie czas na podium. Nieco lepiej poradzili sobie jednak Włosi, Crugnola i Ometto, którzy awansowali na drugą pozycję. Mimo tego Polacy są w ścisłej walce o tytuł, która nadal jest otwarta, a różnice wynoszą jedynie sekundy.

– Mamy przed sobą jeszcze pięć odcinków specjalnych do końca rajdu, więc ta strata jest do odrobienia. Wiedzieliśmy doskonale, że Yohan w takich warunkach będzie szybki. W jego samochodzie opony zużywają się wolniej od naszych, co daje mu pewną przewagę. Z gór, w których jazda była przyjemnością, wracamy na tor, gdzie mam nadzieję pokażemy jeszcze lepsze tempo niż wczoraj. Znacie mnie i wiecie, że się nie poddam do samego końca – mówi zawodnik LOTOS Rally Team, Kajetan Kajetanowicz.

Po serwisie załogi powrócą na próby wytyczone na torze F1, rywalizując na OS 12/13 Sottozero (14,39 km, godz. 15:09 i 17:19).

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Fiat Panda 1 by M-Sport – 300KM

Fiat Panda 1 generacji przygotowany przez M-SPORT. Panda posiada silnik 1.6-litre Ford EcoBoost o mocy 300 KM...

Niespodzianka Rajdu Barbórka – Michał Ratajczyk

Przejazdy załogi Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak to zaskoczenie i nie mała sensacja bardzo dobrej formy podczas...

Moto-Mikołaj Rzeszów 2021 – video

Moto Mikołaj Rzeszów 2021
Moto-Mikołaj organizowany przez Automobilklub Rzeszowski odbył się w tym roku 5 grudnia. Impreza odbyła się w formie...

Andrea Adamo kończy współpracę z Hyundai Motorsport

Andrea Adamo
Andrea Adamo ze skutkiem natychmiastowym przestaje pełnić funkcję szefa sportowego Hyundaia. Poinformował o tym oficjalnie Hyundai Motorsport....

Toyota Yaris GR Sport, czyli wersja poprawiona już w Europie

Toyota zaprezentowała nowego Yarisa GR Sport. Nowe auto wzbogaca linię modelową GR Sport w Europie, ale niestety...

NAJPOCZYTNIEJSZE