środa, 8 grudnia, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościRajd Monza 2021 – Kajetanowicz wiceliderem

Rajd Monza 2021 – Kajetanowicz wiceliderem

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak w Rajdzie Monza, finałowej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata, w bardzo dobrym stylu pokonał poranne próby w górach i wraca na serwis jako wicelider kategorii WRC 3, z jedną oesową wygraną na koncie.

Na przedpołudniowej trasie Rajdu Monza panowały zmienne warunki. Asfalt w zacienionych miejscach był wilgotny, a z poboczy wynoszone były liście i błoto. W niektórych fragmentach pojawiała się gęsta mgła, która dodatkowo utrudniała rywalizację.

Polacy rozpoczęli od siódmego czasu na pierwszej próbie, dojeżdżając do mety zaledwie sześć sekund za zwycięzcami. Wygrali jednak kolejny odcinek, najdłuższy w tym etapie, a następny ukończyli na trzeciej pozycji, co w konsekwencji dało im pozycję wiceliderów przed pętlą na torze Monza. OS 4, czyli drugi przejazd Costa Valle Imagna, został odwołany ze względu na interwencję służb medycznych niezwiązaną bezpośrednio z rywalizacją.

– Mimo różnego doboru opon u zawodników czasy i tak były bardzo podobne, to była zacięta rywalizacja w górach. Teraz można powiedzieć, że zaczynamy zupełnie nowy rajd. Wyjeżdżamy na odcinki specjalne wytyczone na torze Monza. To wcale nie oznacza, że będzie łatwiej. Jest tutaj dużo śliskich partii i trochę szutru, co sprawia, że przyczepność również trudno będzie ocenić. Wczoraj podczas odcinka testowego mieliśmy okazję trochę to sprawdzić, ale przed nami znacznie dłuższy oes, gdzie pułapek nie zabraknie. Czuję wielką frajdę z jazdy, cieszę się każdym przejechanym kilometrem, ale wiem też o co walczymy, więc trzeba to dobre tempo utrzymać – mówi Kajetan Kajetanowicz.

Po przerwie na rutynowy serwis zawodnicy będą rywalizować na torze Monza w ramach odcinków Cinturato (14,49 km, pokonywany dwukrotnie, start o godz. 13:45 i 15:55) oraz Grand Prix (10,29 km, start o godz. 18:27).

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Pirelli, SJS Driving Experience oraz Grupa Sikora.

Rajd Monza 2021 – wyniki kategorii WRC 3 po OS 4:

  1. Rossel/Renucci (Francja, Citroën C3 Rally2) 42:12,2 s
  2. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) +5,3 s
  3. Munster/Louka (Luksemburg/Belgia, Hyundai i20 N Rally2) +17,6 s
  4. Albertini/Fappani (Włochy, Hyundai i20 N Rally2) +17,9 s
  5. De Tommaso/Ascalone (Włochy, Škoda Fabia Rally2 evo) +27,0 s
  6. McErlean/Fulton (Irlandia, Hyundai i20 N Rally2) +37,4 s
  7. Crugnola/Ometto (Włochy, Hyundai i20 N Rally2) +48,9 s
  8. Ingram/Whittock (Wielka Brytania, Škoda Fabia Rally2 evo) +2:17,5 s
  9. Paccagnella/Orio (Włochy, Škoda Fabia Rally2 evo) +2:30,8 s
  10. Dall’Era/Brovelli (Włochy, VW Polo GTI Rally2) +2:42,6 s

 

Hugo Bitter
Pasjonat motorsportu w każdej postaci, jednocześnie amatorsko ścigający się – od kartingu po Sueperoesy. Miłośnik podróży i tropiciel torów wyścigowych – tych znanych i tych już zapomnianych

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Fiat Panda 1 by M-Sport – 300KM

Fiat Panda 1 generacji przygotowany przez M-SPORT. Panda posiada silnik 1.6-litre Ford EcoBoost o mocy 300 KM...

Niespodzianka Rajdu Barbórka – Michał Ratajczyk

Przejazdy załogi Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak to zaskoczenie i nie mała sensacja bardzo dobrej formy podczas...

Moto-Mikołaj Rzeszów 2021 – video

Moto Mikołaj Rzeszów 2021
Moto-Mikołaj organizowany przez Automobilklub Rzeszowski odbył się w tym roku 5 grudnia. Impreza odbyła się w formie...

Andrea Adamo kończy współpracę z Hyundai Motorsport

Andrea Adamo
Andrea Adamo ze skutkiem natychmiastowym przestaje pełnić funkcję szefa sportowego Hyundaia. Poinformował o tym oficjalnie Hyundai Motorsport....

Toyota Yaris GR Sport, czyli wersja poprawiona już w Europie

Toyota zaprezentowała nowego Yarisa GR Sport. Nowe auto wzbogaca linię modelową GR Sport w Europie, ale niestety...

NAJPOCZYTNIEJSZE