Rajd Nadwiślański: 50 załóg w Puławach

Nadwiślański
fot. rajdnadwislanski.pl

Organizatorzy Rajdu Nadwiślańskiego opublikowali oficjalną listę zgłoszeń na drugą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W Puławach zjawi się 50 załóg – 34 w RSMP i 16 w HRSMP.

Na nadwiślańskie oesy wyjedzie zaledwie dziewięć maszyn królewskiej kategorii Rally2. W Puławach nie zabraknie czołówki 52. edycji Rajdu Świdnickiego, o pierwsze punkty w tym sezonie zawalczą też Rafał Kwiatkowski i Kamil Kozdroń. W klasie 3. ponownie zobaczymy tylko trzy duety – do rozpędzonych Kowalczyka i Hryniuka dołączy duet Mahle Rally Team (Kowal/Lenkowski) oraz Jacek Polok pilotowany przez Łukasza Gwiazdę. Wygląda na to, iż najwięcej emocji przyniesie batalia w grupie 4. Raz jeszcze będziemy widzami pojedynku Laskowskiego/Kuśnierza z Chorbińskim i Chrzanowskim, chrapkę na wysokie lokaty mają również Patryk Grodzki i Jacek Spentany. Do walki stanie sześć ekip w rajdówkach Rally4. Sobczak i Marczewski będą jedyną drużyną NAT3, zaś NAT4 staje się „kategorią Subaru”.

Zobacz też: „Francuski łącznik” – Hubert Kowalczyk o wyborze Renault Clio Rally3

Po kłopotach technicznych przed 52. Rajdem Świdnickim, listę zgłoszeń Millers Oils HRSMP otworzą Olchawski i Bosek w Audi Quattro S1. O kolejne zwycięstwo zawalczą też Bartek Madziara oraz Mateusz Pawłowski (Subaru Impreza 555). Na starcie zobaczymy szesnaście załóg, kibice będą mogli nacieszyć wzrok widokiem wspomnianych Audi i Subaru, aż trzech Porsche 911, Lancii Delty Integrale, BMW M3, Renault Megane Maxi, Coswortha czy… Łady.

Oficjalna lista zgłoszeń RSMP: link

Oficjalna lista zgłoszeń HRSMP: link

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 43. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.