Rajd Polski 2010 – kultowe wideo [archiwum]

OS Zalesie - Rajd Polski

ORLEN 80. Rajd Polski to impreza, którą żyją już nie tylko polscy kibice, ale z pewnością również fani WRC z całego świata. Na tydzień przed naszym rajdowym świętem przypominamy dobrze znane polskim kibicom ujęcia sprzed 14 lat.

Dzisiejsza edycja – 80. ORLEN Rajd Polski ma wyjątkowy prestiż z racji rangi WRC. 67 Rajd Polski (2010) zapamiętaliśmy z innego powodu. Runda rozgrywana w dniach 04-06.06.2010 dla niektórych skończyła się podczas OS Zalesie, na którym zawodnicy musieli pokonać „sporą kałużę”. Jedni przejechali gładko, inni utknęli i o ile udało im się pokonać przeszkodę z pomocą kibiców lub quadów to straty czasowe mocno krzyżowały plany osiągnięcia satysfakcjonującego wyniku.

Przypominamy, że tegoroczna runda – 80. ORLEN Rajd Polski odbywa się w dniach 27-30 czerwca. Rajdowe Mistrzostwa Świata powracają do Polski po 7 latach (ostatnio jako runda WRC w 2017). W najnowszym papierowym wydaniu magazynu Rally and Race znajdziecie obszerny Przewodnik kibica. Laikom opowie o historii rajdu i zasadach jego rozgrywania. Dla tych, którzy wybiorą się na odcinki specjalnie osobiście, aby kibicować światowej czołówce przygotowane są mapy, harmonogram i to co najważniejsze dla zdrowia i życia – zasady bezpieczeństwa.

Rajd wspólnie z Wami śledzić będziemy na rallyandrace.pl dlatego zachęcamy gorąco do odwiedzania naszej strony www oraz Social Mediów.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google. To codzienna dawka newsów i ciekawostek motoryzacyjnych, sportowych, a także dotyczących tuningu.