piątek, 2 czerwca, 2023
Strona głównaRajdy79. Rajd Polski 2023 - mapy, parkingi, punkty obsługi kibica, bilety

79. Rajd Polski 2023 – mapy, parkingi, punkty obsługi kibica, bilety

Wielkimi krokami zbliża się najważniejsze, motorsportowe wydarzenie nad Wisłą, już za kilkanaście godzin rozpocznie się batalia na trasach Orlen 79. Rajdu Polski. Dla zapominalskich publikujemy więc informację o mapach odcinków, parkingach, punktach obsługi czy biletach. Uzbrojeni w wiedzę szykujemy się do kibicowania!

Już za chwilkę, już za momencik… Dosłownie za kilkanaście godzin rozpocznie się wielkie ściganie w ramach Orlen 79. Rajdu Polski. Na mazurskie szutry zawita czołówka jazdy na opis z Polski i całej Europy, zaś o tym kto wyjedzie z Mikołajek ze zwycięskimi pucharami zadecyduje szesnaście odcinków specjalnych, o łącznej długości około dwustu kilometrów. Bez cienia wątpliwości, w najbliższy weekend będziemy świadkami najważniejszej imprezy sezonu 2023. O motorsportowe emocje oraz rajdową dramaturgię możemy być spokojni!

Zobacz też: Orlen 79. Rajd Polski 2023 – harmonogram, transmisja

By w pełni cieszyć się sportową rywalizacją w krainie polskich jezior, przygotowaliśmy dla Was prawdziwy „skarb kibica”. W niniejszym tekście znajdziecie najważniejsze informacje, takie jak harmonogram rajdu, mapy odcinków specjalnych, informacje o parkingach oraz oficjalnym, rajdowym kempingu. Przypominamy też ceny biletów… Wiedza utrwalona? To ruszamy na odcinki specjalne i… trzymamy kciuki za sukcesy biało-czerwonych zespołów!

fot. FIA ERC – oficjalny profil Facebook

Rajd Polski 2023 – trasa, mapy odcinków, parkingi

Organizator Rajdu Polski przygotował nieco ponad sto kilometrów oesowych na pierwszy, piątkowo-sobotni etap rywalizacji. Niedługo po ceremonii startu odbędą się widowiskowe, równoległe przejazdy w ramach oesu „Mikołajki Arena”. Prawdziwa walka rozpocznie się w sobotę. Stawka Mistrzostw Polski i czempionatu ERC dwukrotnie zmierzy się z odcinkami „Świętajno” (8:45, 14:35), „Markowskie” (9:45, 15:35) i „Wieliczki” (10:35, 16:25), zaś finałowym wyzwaniem będzie kolejna wizyta na torze w centrum Mikołajek (18:30). Tego dnia zawodnicy będą mogli skorzystać z aż trzech serwisów zlokalizowanych przy Hotelu Gołębiewski (7:10, 12:45, 18:45). Zaplanowano też krótkie przegrupowanie około 12:30.

W podobny sposób ułożono niedzielny harmonogram. Tym razem zawodnicy zmierzą się z oesami „Barczewo” (8:05, 13:20), „Biskupiec” (8:55, 14:10), „Gmina Mrągowo” (10:05 i 17:05 – power stage) oraz „Mikołajki” (10:55, 15:40). Rzecz jasna zaplanowano też trzy zjazdy do serwisu (włączając ten po power stage’u) i dwa przegrupowania (11:30, 16:17).

Mapa odcinków piątek/sobota – link
Mapa odcinków niedziela – link
Dokładna mapa 79. Rajdu Polski – link

Mapki poszczególnych odcinków specjalnych zawierają również informacje o parkingach. Strefy parkingowe przy torze w Mikołajkach zaznaczono na osobnej stronie organizatora.

fot. Rajd Polski – oficjalny profil Facebook

Rajd Polski 2023 – parkingi, campingi, obsługa

Włodarze imprezy zorganizowali też kilka punktów obsługi kibiców. Na wypadek gdyby fani szutrowej rywalizacji potrzebowali wskazówek lub asysty, osoby upoważnione do udzielania informacji znajdują się w Hotelu Gołębiewski, na stacji benzynowej Orlen Prawdowo oraz w namiocie Gadżety Rajdowe. Uruchomiono również specjalną infolinię – numer 733 100 702.

  • Sklep rajdowy Top Racing Warszawa – piątek (9-18), sobota (10-15)
  • Hotel Gołębiewski lobby – piątek (8-21), sobota (7-21), niedziela (7-16)
  • stacja benzynowa Orlen Prawdowo – piątek (8-21), sobota (6-20), niedziela (6-17)
  • namiot Gadżety Rajdowe – piątek (12-20), sobota (10-20), niedziela (10-18)

Przygotowano także kilka stref campingu, na których bez dodatkowych opłat rozbić można namiot oraz zaparkować kampera (warunkiem jest posiadanie dowolnego karnetu kibica). Strefy wyznaczono tuż przy próbach „Świętajno”, „Markowskie”, „Barczewo”, „Biskupiec”. Kompletne informacje wraz z mapą, drogami dojazdu i harmonogramem znajdziecie tutaj.

Polski
fot. Rajd Polski – oficjalny profil Facebook

Rajd Polski 2023 – bilety, karnety

Z racji faktu, iż sportowa rywalizacja na Mazurach startuje dosłownie za kilkanaście godzin, wyłączono już wysyłkową sprzedaż wejściówek (wciąż można je nabyć w punktach kibica). Jednorazowy bilet na odcinek specjalny to koszt 70,00 złotych99,00 złotych kosztuje jednorazowe wejście na Arenę w Mikołajkach (OS1 – piątek, 18:30 i OS8 – sobota, 18:30). Przygotowano również trzy karnety – „Rally Pas”, „Rally Pas Silver” oraz „Rally Pas VIP”.

  • Rally Pas” – 2 dni, 149,00 złotych – wejście na odcinki specjalne (bez próby „Mikołajki Arena”) oraz dostęp do Rally Camping i Rally Kids Zone
  • Rally Pas Silver’’ – 3 dni, 199,00 złotych  – wejście na wszystkie odcinki specjalne oraz dostęp do Rally Camping i Rally Kids Zone
  • Rally Pas VIP” – 3 dni, 499,00 złotych – wejście na wszystkie odcinki specjalne (wraz z cateringiem i osobnym namiotem na „Mikołajki Arena”), dostęp do Rally Camping i Rally Kids Zone, dojazdy VIP na odcinki specjalne Orlen 79. Rajdu Polski

Przewidziano również możliwość wykupienia dodatkowych atrakcji, takich jak co-drive na odcinku „Mikołajki Arena”, czy przelot helikopterem nad odcinkami specjalnymi. Każdy z kibiców może również wykupić mapę rajdu (5,00 złotych) oraz informator (15,00 złotych).

Rajd Polski
fot. Rajd Polski – oficjalny profil Facebook

Mazury, cud natury!

Orlen 79. Rajd Polski ugości stawkę czempionatów RSMP i Mistrzostw Starego Kontynentu FIA ERC. Do walki o triumf w rodzimym turnieju zgłosiło się trzydzieści pięć załóg, w tym jedenaście dysponujących najpotężniejszą maszynerią Rally2. Listę otwierają zeszłoroczni triumfatorzy, Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk. Nie zabrakło zwycięzcy 51. Rajdu Świdnickiego, Grzegorza Grzyba, ciekawostką jest powrót Adriana Chwietczuka. Nie lada zagwozdkę stanowi za to nieobecność reprezentanta Orlen Teamu, Kacpra Wróblewskiego.

Do Mikołajek zjedzie się prawdziwa śmietanka europejskiej jazdy na opis. Tabela zgłoszeń w ERC zaczyna się od liderów „generalki”, Haydena Paddona i Johna Kennarda. Dołączą do nich między innymi urzędujący czempion Efren Llarena, Martins Sesks, Erik Cais, Simone Tempestini, Filip Mares, Simone Campedelli i Tom Kristensson. Nie mogło także zabraknąć prawdziwych gigantów jazdy na luźnej nawierzchni – Madsa Ostberga i Mikko Heikkili. Z wielką uwagą śledzić będziemy poczynania Maxa McRae – bratanka legendarnego Colina.

Komplet informacji o 79. edycji mazurskiego klasyka znajdziecie na oficjalnej stronie rajdu. Po najgorętsze wieści z szutrowych oesów Rajdu Polski zapraszamy Was na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Byśkiniewicz i Siatkowski dobrze nastawieni przed Rajdem Podlaskim

 Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski nie zwalniają tempa i już w najbliższych dniach 2-3 czerwca wystartują w...

Kajetanowicz i Szczepaniak z czwartym czasem na otwarcie 
Rajdu Sardynii!

Tłumy kibiców dopingowały zawodników podczas rozpoczynającego Rajd Sardynii super odcinka specjalnego Olbia - Cabu Abbas. Próba o...

DHL i F1 zmniejszą o 60% emisję CO2

brand_DHL_Barcelona_curcuit
Partner logistyczny Formuły 1 firma DHL wprowadza od europejskiej części sezonu ciężarówki transportujące sprzęt, które w całości...

Ferrari z dużym pakietem poprawek na Grand Prix Hiszpanii

SF-23 podczas testów w Bahrajnie
Scuderia Ferrari podczas zbliżającego się Grand Prix Hiszpanii przywiezie na tor pod Barceloną pierwszy duży pakiet poprawek....

Szymon Piotrowski: „Jadę po mistrzowski tytuł w WSMP!”

Szymon Piotrowski potwierdza swoje mistrzowskie aspiracje w WSMP! Zawodnik Automobilklubu Wielkopolski rozpoczął kampanię 2023 od zwycięstwa i...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here