Rajd Polski 2023 – pogrom na OS10, samochody w stawie [wideo]

Polski
fot. Motowizja

Odcinek specjalny „Biskupiec 1” na pewno stanie się bohaterem kompilacji pod tytułem „historia jednego zakrętu”. Na dziesiątym sprawdzianie Orlen 79. Rajdu Polski doszło do istnego pogromu. Dwa samochody wylądowały w stawie, doszło również do dość widowiskowej „rolki”. Na wielkie uznanie zasługuje tutaj postawa polskich kibiców, którzy w każdym przypadku ruszyli do pomocy!

Orlen 79. Rajd Polski nie należy do najłatwiejszych imprez w harmonogramie czempionatu RSMP. Szutrowe trasy wokół Mikołajek przepełnione są zdradliwymi, trudnymi lokacjami… Sporo tu ciasnych wiraży, ukrytych głazów i kamieni, nie pomagają także głębokie koleiny. Wydaje się jednak, iż największe żniwo zebrał jeden, pechowy zakręt na oesie „Biskupiec”.

Najpierw w stawie wylądowała przednionapędowe konstrukcja Peugeota 208 Rally4 duetu Alfred Kramer Junior/Jeannette Kvick Andersson. Chwilę później w wodzie były już dwie maszyny – wszystko za sprawą ekipy Musiał/Jermakow, która „zwodowała” swoje Subaru. Dosłownie o krok od zakończenia rywalizacji był Artur Długosz pilotowany przez Michała Majewskiego, który wywrócił swoją maszynę na dach. Na szczęście kibice po raz kolejny stanęli na wysokości zadania, i postawili na maszynę na koła. Skończyło się na strachu i gigantycznej stracie czasowej – Długosz i Majewski nie mają już szans na zwycięstwo w klasie 4. RSMP. Poniżej zebraliśmy dla Was zbiór wszystkich filmów z pechowego zakrętu:

Klasyfikację 79. edycji Rajdu Polski znajdziecie na stronie Polskiego Związku Motorowego. Po najgorętsze wieści z szutrowych oesów Rajdu Polski zapraszamy Was na rallyandrace.pl.

Przed nami finałowa pętla mazurskiego klasyka. Załogi raz jeszcze zmierzą się z odcinkami „Barczewo” (13:20), „Biskupiec” (14:10), „Mikołajki” (15:40) i „Gmina Mrągowo” (17:05). Ostatni odcinek będzie również dodatkowo punktowanym power stage’m dla RSMP i ERC.