Rajd Polski: Onboard Kajetanowicza ze zwycięskiego przejazdu „Olecka”

Na oficjalnym kanale YouTube Rajdowych Mistrzostw Świata pojawił się onboard Kajetana Kajetanowicza z 80. Rajdu Polski. Zapraszamy na zwycięski przejazd przez „hopę Rosochackie”!

Po trzech odcinkach specjalnych 80. Orlen Rajdu Polski Kajetan Kajetanowicz oraz Maciej Szczepaniak byli najwyżej sklasyfikowaną załogą gospodarzy. Duet wspierany przez Orlen plasował się na trzecim miejscu w grupie WRC2 oraz jedenastym w „generalce” imprezy. Poranną pętlę piątkowego etapu wieńczył OS „Olecko” z widowiskową „hopą Rosochackie”.

Zobacz też: 2. Rally and Race Rajd Jarociński – Kiełbasa i Papaj w festiwalowej formie!

Kajetanowicz i Szczepaniak pofrunęli po swoje pierwsze, oesowe zwycięstwo, wyprzedzając Pajariego o trzy dziesiąte sekundy. Podium pierwszego (a zarazem jedynego przejazdu tej próby) uzupełnił Pierre-Louis Loubet pilotowany przez Lorisa Pascauda. Najlepszy rezultat na próbie „Olecko” sprawił, iż nasi rodacy awansowali na drugie miejsce, „przeskakując” Nikolaya Gryazina. W tamtym momencie „Kajto” tracił tylko zaledwie sekund do Pajariego.

Niestety, ta piękna biało-czerwona szarża po wymarzone zwycięstwo w domowej rundzie WRC zakończyła się następnego dnia. Polacy uszkodzili samochód na OS11 „Czarne”, a mimo heroicznej walki i kilku prób usprawnienia maszyny zdecydowali się skorzystać z systemu super rally. Ostatecznie zajęli odległe dziewiętnaste miejsce w kategorii WRC2. Mimo tego zaskarbili sobie szacunek tysięcy kibiców, pokazując motorsportowego pazura.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 44. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.