Rajd Portugalii na dłużej w WRC

Fot. Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

Promotor Rajdowych Mistrzostw Świata podpisał nową umowę z Automobilklubem Portugalii ACP, która gwarantuje obecność WRC Rajdu Portugalii w kalendarzu przynajmniej do 2026 roku.

Ogłoszenie nowego kontraktu nastąpiło w piątek, po zakończeniu pierwszego etapu tegorocznej edycji. Wzdłuż odcinków specjalnych znów nie brakowało kibiców, a ich dziesiątki tysięcy generują dla lokalnej ekonomii obrót przekraczający 60 milionów euro.

Lokalni organizatorzy dbają o promocję swojej imprezy, która sięga swoją historią aż do pierwszego sezonu WRC w 1973 roku. Rajd Portugalii jest pokazywany na żywo w telewizji publicznej, a posiadający prawa do całego sezonu SportTV pokazuje każdy odcinek specjalny.

„To wielka przyjemność potwierdzić 2025 i 2026 rok. Mamy wyjątkową relację z promotorem jeśli chodzi o samo wydarzenie oraz aktywację wokół niego. Przez ostatnie 20 lat Rajd Portugalii zyskał miano jednego z najlepszych na świecie” – powiedział prezes ACP Carlos Barbosa.

Dyrektor zarządzający WRC Promoter Jona Siebel dodał: „Rajd Portugalii po raz kolejny zapracował na swoje miejsce w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata FIA. Zasługują na uznanie i mamy nadzieję, że pozostanie tak przez wiele lat”.

Tegoroczny Rajd Portugalii rozpoczyna serię siedmiu kolejnych rajdów szutrowych, wśród których znajduje się również Rajd Polski. Impreza u wybrzeża Oceanu Atlantyckiego jest drugą najdłuższą w całym sezonie, ustępując swoim dystansem tylko Rajdowi Safari w Kenii.

Podobają ci się nasze newsy? Nie przegap żadnego: obserwuj RALLY and RACE na Google News.