środa, 6 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościRajd Rzeszowski kolejną odsłoną sezonu

Rajd Rzeszowski kolejną odsłoną sezonu

Po wakacyjnej przerwie wracamy do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Czwarta runda rozegrana zostanie na odcinkach specjalnych Podkarpacia. Wśród 71 załóg, jakie znalazły się na liście zgłoszeń do 24. Rajdu Rzeszowskiego są także Jacek Jurecki i Michał Trela. Ich Citroen C2 R2 wzmocni stawkę samochodów 2WD. Zwycięzców rajdu poznamy po 126 kilometrach rywalizacji, a wszystko zakończy Power Stage wytyczony ulicami miasta. Już jutro odcinek testowy, oficjalna ceremonia startu i pierwszy, ponad 50 km etap rajdu.

Jacek Jurecki: „Rusza tak długo wyczekiwany Rajd Rzeszowski, a przed nami zanim jeszcze rozpoczną się sportowe emocje, było dzisiejsze zapoznanie z trasą. Rzeszów zawsze był dla nas szczęśliwy. Sięgaliśmy tutaj po zwycięstwa w klasie i wywoziliśmy stąd dobre wyniki. Oby w tym roku było tak samo. Niedawno mieliśmy solidne testy, więc mogę spokojnie powiedzieć, że czuje się w końcu dobrze przygotowany. Charakterystyka tras zawsze mi tutaj bardzo pasowała, więc liczę na dobre tempo i frajdę z jazdy.

O dobry wynik nie będzie łatwo, ale damy z siebie wszystko. Jesteśmy mocno zmotywowani i mamy do dyspozycji świetnie przygotowanego prze Evo-Tech Citroena C2. Będziemy walczyć, żeby pierwszą połowę sezonu zamknąć metą i kolejnymi punktami. Bądźcie z nami i do zobaczenia.

Podczas czwartej rundy RSMP wspierać nas będą: Blachdom Plus, Wokar-Bis, ASC Bielsko-Biała, Hoja oraz Pokrycia Dachowe Pniok Sylwester.”

Michał Trela: „Czeka na nas naprawdę wymagający rajd, ale ja zawsze chętnie wracam i dobrze się tu czuje. W pierwszej części sezonu mamy już nieukończony rajd, więc cel na ten weekend to przede wszystkim meta. Oczywiście liczę też na szybką jazdę, która da nam dobry wynik.

Jesteśmy po testach i Jacek jest wjeżdżony w samochód, a to z pewnością zaprocentuje na odcinkach. Zobaczymy jeszcze jaką niespodziankę sprawi nam pogoda, ale mam nadzieję, że wszystko w ten weekend ułoży się dla nas pozytywnie. To czego potrzebujemy to mocny doping kibiców. Do zobaczenia na odcinkach Rajdu Rzeszowskiego.”

inf. pras.

NOWOŚCI

Kłopoty Toto Wolffa? FIA wszczyna dochodzenie

Szef i współwłaściciel zespołu Mercedesa-AMG Toto Wolff jest jedną z najbardziej wpływowych postaci w Formule 1. To...

SuperOES Toru Kielce wspiera juniorów! Ich opiekunem Miko Marczyk

Automobilklub Kielecki organizujący SuperOES na Torze Kielce wzmacnia wsparcie dla juniorów, których opiekunem zostanie topowy polski kierowca...

Zielona Oliwka kończy sezon 2023 zwycięstwem na Karowej

Hubert Kowalczyk i Jarosław Hryniuk zakończyli sezon 2023 w najlepszy możliwy sposób. Załoga Peugeota 208 Rally4 zajęła...

Andreas Mikkelsen potwierdził rozstanie ze Skodą i Toksportem?

Mikkelsen
W ostatnich dniach internet aż huczy od plotek o ewentualnym powrocie świeżo upieczonego czempiona WRC2 na łono...

Szilveszter Rallye (Rajd Sylwestrowy) – kultowa impreza na Węgrzech

Rajd Sylwestrowy
Kultowa węgierska impreza Szilveszter Rallye, w Polsce znana potocznie jako "Rajd Sylwestrowy" pojedzie w dniach 27-29 grudnia.

NAJPOCZYTNIEJSZE