Rajd Safari: Hyundai rozpoczyna od dubletu

Safari
fot. wrc.com

Hyundai rozpoczyna Rajd Safari z wysokiego „C”! Neuville i Wydaeghe wygrali premierowy odcinek specjalny, pokonując Tanaka i Jarveoję o jedną dziesiątą sekundy. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak zamykają podium WRC2.

Właściwą rywalizację w ramach 72. edycji WRC Rajdu Safari otworzyła widowiskowa próba „Kasarani”, rozgrywana na szutrowym obiekcie na przedmieściach Nairobi. Stawka trzeciej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata stanęła do równoległych pojedynków, ścigając się na dystansie blisko pięciu kilometrów. Superoes był przedsmakiem kenijskiego wyzwania, nie brakowało grząskich, błotnistych partii, piaszczystych wiraży i głębokich, rozległych kałuż.

„Kasarani” padło łupem aktualnych liderów klasyfikacji generalnej WRC. Thierry i Martijn o grubość lakieru pokonali swoich zespołowych kolegów – Otta Tanaka i Martina Jarveoję. W czołowej trójce znaleźli się też urzędujący mistrzowie – Kalle Rovanpera i Janne Halttunen.

Będzie to bardzo wymagający rajd, więc mamy nadzieję, że pokonamy go bez problemów technicznych i bez błędów. Wydaje się, iż jesteśmy na to przygotowani, świetnie czuję się w samochodzie. Trzymajcie kciuki, bo przed nami jeszcze długa droga..” – stwierdził Belg.

Zobacz też: 72. WRC Rajd Safari – zapowiedź, harmonogram, transmisja

Wśród załóg dysponujących maszynerią Rally2 najlepsi okazali się podopieczni Toksportu. Organizacyjne zamieszanie i zmiana kolejności startowych premiowała późniejszą jazdę Gusa Greensmitha i Jonasa Anderssona. Brytyjsko-szwedzka załoga pokonała Solberga i Edmondsona o około trzy sekundy, zaś wirtualne podium zamknęli reprezentanci Orlenu. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak stracili przeszło trzy sekundy do Greensmitha. Daniel Chwist i Kamil Heller zajęli szóste miejsce w WRC2 i czwarte w WRC2 Challenger.

Rozpoczynamy szutrowy maraton!

Załogi kierują się teraz na krótki serwis, by następnie udać się na zasłużony odpoczynek. Do rywalizacji powrócimy jutro o poranku – w piątkowym menu znajdziemy sześć prób o łącznej długości blisko stu trzydziestu kilometrów. Etap rozpocznie pierwszy przejazd OS „Loldia”. Stawka 72. WRC Rajdu Safari ruszy do walki punktualnie o 6:15 polskiego czasu.

Korzystając z okazji zachęcamy Was do sprawdzenia oferty Motowizji. Jak przed rokiem, rywalizacja na trasach Rajdowych Mistrzostw Świata oraz Mistrzostw Starego Kontynentu trafia na antenę rodzimej stacji telewizyjnej. Motowizja pokaże wszystkie oesy WRC i ERC 2024 na żywo, z komentarzem ekspertów i zaproszonych do studia gości. Poza relacjami live, na kanale znajdziecie także szczegółowe zapowiedzi rajdów, podsumowania każdego etapu, czy wywiady z zawodnikami. Szczegóły oferty znajdziecie na stronie motowizja.pl.

Komplet informacji o 72. odsłonie Rajdu Safari znajdziecie na oficjalnej stronie imprezy. Po więcej wieści z odcinków Rajdowych Mistrzostw Świata zapraszamy Was na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!