niedziela, 5 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIERajd Śląska: Kristensson i Johansson wracają na fotel lidera

Rajd Śląska: Kristensson i Johansson wracają na fotel lidera

Szwedzi Tom Kristensson i Andreas Johansson prowadzą po dwóch pętlach Rajdu Śląska. Tylko 0,4 sek. tracą do nich Grzegorz Grzyb i Adam Binęda.

Drugi przejazd odcinka PSB Mrówka Cyroń padł łupem Kacpra Wróblewskiego i Jakuba Wróbla (Skoda Fabia Rally2 Evo). Drugi czas wykręcił Grzegorz Grzyb i Adam Binęda (Skoda Fabia Rally2 Evo), a trzeci Tom Kristensson i Andreas Johansson (Hyundai i20 R5). Czwarty czas zanotowali Jarosław i Marcin Szejowie (Hyundai i20 R5), co pozwoliło im utrzymać prowadzenie w klasyfikacji łącznej po tym odcinku.

Zobacz też: Rajd Śląska: Katowicki prolog dla Szwedów

Na dwóch kolejnych próbach najszybsi byli Szwedzi – dzięki temu Kristensson już po OS5 objął prowadzenie w rajdzie. Na OS5 identyczny czas, jak kierowca Hyundaia zanotował Wróblewski. Na OS6 drugie miejsce zajął Grzyb, spychając Szeję na trzecie miejsce w klasyfikacji.

Odcinek nr siedem, czyli wieczorny Super Specjalny Odcinek Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich wygrał Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski (Hyundai i20 R5). Za ekipą TVN Turbo Rally Team uplasował się Grzegorz Grzyb i Adam Binęda. Na trzecim miejscu Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel.
Pomimo problemów technicznych na ostatniej próbie, Szwedzki duet Tom Kristensson i Andreas Johanssonw obronił pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej. Po piętach depczą im Grzegorz Grzyb i Adam Binęda, którzy mają tylko 0,4 sek. starty.
Bracia Jarosław Szeja i Marcin Szeja spadli na trzecią pozycję i tracą do lidera 5 sek. Na czwartej pozycji w generalce Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel +13,2 sek. Miejsce piąte zajmują Zbigniew Gabryś i Daniel Dymurski (Skoda Fabia Rally2 Evo) +16,9 sek. do lidera.
Klasyfikacja nieoficjalna po OSS-7 Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich
Pełne wyniki dostępne są TUTAJ.
Marcin Maksymiuk
Miłośnik i wielki fan imprez amatorskich, w szczególności KJS/SKJS, rajdów regionalnych i rallycrossu. Zaczynał w KJSach na prawym fotelu. Fotograf i reporter wydarzeń motorsportowych.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Trzy kartingowe imprezy w Lonato. Dwa podia Polaków!

WSK Super Master Series
Polscy kierowcy rozpoczęli sezon kartingowy we Włoszech. Na torze South Garda Karting w Lonato odbyły się trzy...

Podium na dla Hołka i Kurzeji

W sobotę po południu zakończyła się pierwsza runda Pucharu Świata Cross Country. Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją...

Kalendarz FIA ERC 2023 – jeden debiut, jeden powrót

Tak jak w ubiegłym sezonie, kalendarz FIA ERC 2023 składa się z ośmiu rajdów. Doszło jednak do...

125Q czyli Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro

Fiat 125P quattro Audi A3 125Q
Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro. Brzmi jak ciekawa i realna wizja sleepera, albo jak...

Mazda RX-7 – silnik Wankla na wolnych obrotach! „brap brap brap” [wideo z napisami]

Mazda RX-7 silnik wankla
Mazda RX-7 kojarzy się wszystkim z silnikiem Wankla. Nawet jeśli w Twoim sercu nie ma miłości do...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here