czwartek, 20 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościRajd Sylwestrowy 2021 na Węgrzech - nieodpowiedzialni kibice

Rajd Sylwestrowy 2021 na Węgrzech – nieodpowiedzialni kibice [WIDEO]

Rajd Sylwestrowy 2021 (oryginalnie Szilveszter Rallye 2021) wspomnieliśmy na łamach rallyandrace.pl w pozytywnym tonie. Musimy jednak pokazać też ten drobny incydent. Wspaniała, dobrze zorganizowana impreza, otaśmowana, z widocznymi wszędzie safety, ale… nie bez wpadek.

Ku przestrodze publikujemy film z tej imprezy, jednak tym razem nie z najlepszych przejazdów, ale z sytuacji dość niebezpiecznych, które miały miejsce podczas rajdu. Nie mamy informacji, że ktoś ucierpiał (i mamy nadzieję, że tak pozostanie), jednak niech te filmy będą apelem do was kibice. Sytuacja dzieje się na Węgrzech, więc nie dajemy pożywki „hejterom” wyciągającym każde uchybienie polskich imprez rajdowych.

Mamy nadzieję, że obejrzycie to wy, ludzie z naszego świata i wyciągnijcie wnioski z widoku auta sunącego na zblokowanych kołach wprost na was. Jeśli jedziemy „na oglądarę”, to nie stawajmy tam, gdzie możemy zagrażać sobie, a w konsekwencji również startującym załogom. Jeśli ktoś w was wjedzie, możecie nie mieć pretensji do kierowcy, bo stanęliście na wypadkowej z własnej głupoty. Pytanie czy macie świadomość z czym on będzie musiał zmierzyć się w swojej głowie po nawet najmniejszym wypadku?

Mówi się, że niech pierwszy rzuci kamieniem… Wszystko się zgadza, nikt nie jest doskonały i każdy z nas kiedyś stał w nieodpowiednim miejscu (autor tekstu byłby kłamcą najgorszego sortu gdyby się tego wyparł). Apeluje – włączmy myślenie i nie czyhajmy na to, że sędzia nie widzi i nie reaguje, stańmy tam gdzie będziemy potencjalnie najmniej zagrożeni.

Zachowujcie się odpowiedzialnie i do zobaczenia na OES-ach w 2022 roku!

A na koniec pozytywne informacje, czyli krótkie podsumowanie i informację o występie Polaków znajdziecie w oddzielnym artykule: LINK

Michał Kwapis
Zawodowo marketingowiec, po godzinach zatopiony w motoryzacji. Od wielu lat związany z różnymi mediami motoryzacyjnymi zarówno od strony tekstowej jak i fotograficznej.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Arctic Lapland Rally 2022 [Film]

Filmowe podsumowanie z 1 i 2 dnia zimowego rajdu Arctic Rally 2022 Dzień 2: https://www.youtube.com/watch?v=Orfg3x6K82M

Mikołaj Marczyk w gronie dziesięciu najlepszych kierowców rajdowych świata

Już wkrótce ukaże się pierwsze notowanie FIA Global Rally Ranking. To międzynarodowy ranking kierowców rajdowych. Według oficjalnych...

Najciekawsze moto-licytacje 30. finału WOŚP

30 stycznia 2022 odbędzie się jubileuszowy, trzydziesty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wolontariusze fundacji...

Prost odchodzi z Alpine. Co tam się dzieje?

Kilka dni temu z Alpine F1 odszedł Marcin Budkowski. Wczoraj o swoim odejściu z tego teamu poinformował...

DAKAR 2022: Historia jednego filmu

Na Dakarze często dzieją się dziwne, nietypowe rzeczy i taka też miała miejsce pod koniec tegorocznej edycji....

NAJPOCZYTNIEJSZE