poniedziałek, 5 czerwca, 2023
Strona głównaRajdyRajd USA może wrócić do kalendarza WRC. W planach 2024 rok

Rajd USA może wrócić do kalendarza WRC. W planach 2024 rok

Rajd USA ma szansę wrócić do kalendarza światowego czempionatu rajdowego. Organizatorzy dwoją się i troją, żeby uzyskać aprobatę WRC Promoter oraz FIA. Jest duża nadzieja, że impreza odbędzie się już w przyszłym roku.

Rajd USA odbędzie się najprawdopodobniej w mieście Chattanooga, położonym w południowo-wschodniej części stanu Tennessee. To właśnie tam odbędzie się impreza pokazowa, zaplanowana na 7-8 kwietnia. We wrześniu odbędzie się rajd kandydacki, który będzie ostatecznym sprawdzianem przed promotorem oraz FIA.

Zobacz: Rajd USA wróci do WRC po 35 latach!

Lokalne media donoszą, że zaplanowane odcinki mają przebiegać przez szutrowe drogi ulokowane w Cherokee National Forests, a także w okolicach rzeki Ocoee w hrabstwie Polk.

Jeśli próbna impreza w stanie Tennessee spełni wymogi, Rajd USA ma szansę pojawić się oficjalnie w Stanach Zjednoczonych już w przyszłym sezonie. Nad projektem pracuje zespół składający się z doświadczonych zawodników i organizatorów rajdów.

Oprócz tego ma wsparcie Amerykańskiego Stowarzyszenia Rajdowego (ARA), organizacji Chattanooga Tourism, władz stanu Tennessee oraz prywatnych sponsorów.

Po raz ostatni najlepsze zespoły w ramach światowego czempionatu gościły w Stanach Zjednoczonych od 1973 do 1988 roku. Zwycięzcą ostatniej imprezy – Rajdu Olympus – w stanie Waszyngton został kierowca Lancii – Miki Biasion.

WRC Promoter jest zainteresowany działaniem na rynku amerykańskim. Stąd wielokrotne próby przywrócenia imprezy do kalendarza w ostatnich latach.  Więcej informacji na temat Rajdu USA dowiemy się w najbliższych miesiącach.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

Jędrzej Stonerhttps://rallyandrace.pl/author/bboner/
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Zwycięski finał Damiana Litwinowicza – Portugalia ERX

Zapraszamy na pełną relację z finałowego wyścigu Mistrzostw Europy Rallycross na torze Montalegre w Portugalii. Damian Litwinowicz...

Cenne punkty za 4. miejsce Rajdzie Podlaskim

Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski zaprezentowali bardzo dobre tempo podczas 42. Rajdu Podlaskiego, zajmując 4. miejsce w...

Kajetanowicz i Szczepaniak stają na podium WRC2 w Rajdzie Sardynii

Świetny debiut w nowym samochodzie rajdowym zaliczyli Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy rywalizowali w ostatnich dniach...

Damian Litwinowicz wygrywa 2 rundę ERX w Portugalii

Damian Litwinowicz zapisuje na swoje konto kolejną rundę Mistrzostw Europy Rallycross. Polak tryumfuje na Portugalskim torze Montalegre....

42 Rajd Podlaski 2023 | ACTION by MotoRecords.pl

Grzegorz Grzyb i Adam Binięda wygrywają 42. Rajd Podlaski
42. Rajd Podlaski wygrała załoga Grzegorz Grzyb i Adam Binięda. Zobaczcie jak rywalizacja podczas 3 rundy RSMP...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here