Rajd USA może wrócić do kalendarza WRC. W planach 2024 rok

568
Rajd USA
Rajd USA

Rajd USA ma szansę wrócić do kalendarza światowego czempionatu rajdowego. Organizatorzy dwoją się i troją, żeby uzyskać aprobatę WRC Promoter oraz FIA. Jest duża nadzieja, że impreza odbędzie się już w przyszłym roku.

Rajd USA odbędzie się najprawdopodobniej w mieście Chattanooga, położonym w południowo-wschodniej części stanu Tennessee. To właśnie tam odbędzie się impreza pokazowa, zaplanowana na 7-8 kwietnia. We wrześniu odbędzie się rajd kandydacki, który będzie ostatecznym sprawdzianem przed promotorem oraz FIA.

Zobacz: Rajd USA wróci do WRC po 35 latach!

Lokalne media donoszą, że zaplanowane odcinki mają przebiegać przez szutrowe drogi ulokowane w Cherokee National Forests, a także w okolicach rzeki Ocoee w hrabstwie Polk.

Jeśli próbna impreza w stanie Tennessee spełni wymogi, Rajd USA ma szansę pojawić się oficjalnie w Stanach Zjednoczonych już w przyszłym sezonie. Nad projektem pracuje zespół składający się z doświadczonych zawodników i organizatorów rajdów.

Oprócz tego ma wsparcie Amerykańskiego Stowarzyszenia Rajdowego (ARA), organizacji Chattanooga Tourism, władz stanu Tennessee oraz prywatnych sponsorów.

Po raz ostatni najlepsze zespoły w ramach światowego czempionatu gościły w Stanach Zjednoczonych od 1973 do 1988 roku. Zwycięzcą ostatniej imprezy – Rajdu Olympus – w stanie Waszyngton został kierowca Lancii – Miki Biasion.

WRC Promoter jest zainteresowany działaniem na rynku amerykańskim. Stąd wielokrotne próby przywrócenia imprezy do kalendarza w ostatnich latach.  Więcej informacji na temat Rajdu USA dowiemy się w najbliższych miesiącach.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl