Rajd Wisły 1995 – archiwalna relacja z TV

166

Deszczowy 43 Rajd Wisły zakończył zmagania w rajdowych mistrzostwach Polski 1995. Pod nieobecność Pawła Przybylskiego swój pierwszy tytuł w klasyfikacji generalnej przypieczętował Krzysztof Hołowczyc, pomimo wycofania się już po czwartym odcinku specjalnym z powodu awarii skrzyni biegów.

W materiale także Robert Gryczyński, Robert Herba, Waldemar Doskocz i Janusz Kulig. Całość z lektorem Krzysztofa Knapika.

Materiały dostępne są dzięki bogatemu archiwum Marcina Kwiatkowskiego, więcej materiałów na kanale MK TV na YouTube.

Do Forda Escorta po Przybylskim wsiadł Adam Magaczewski, ale nie włączył się do walki o czołowe lokaty i zajął dopiero miejsce pod koniec pierwszej dziesiątki. Największą niespodzianką był nowy samochód i kierowca w zespole Toyota Motor Poland. Robert Gryczyński pilotowany przez Tomasza Ryborza wsiadł do Toyoty Celica Turbo 4WD, którą Juha Kankkunen zaliczył kilka startów w 1994 roku i kontrolując sytuację bezpiecznie dowiózł swoje pierwsze zwycięstwo w RSMP do mety.

Życiowy wynik osiągnęli także Janusz Kulig z Darkiem Burkatem. Załoga startująca Oplem Kadetem GSI 16V miała tym razem do dyspozycji profesjonalnie przygotowane w Belgii auto w gr. A i ukończyła ten trudny rajd na piątym miejscu. Robert Herba i Andrzej Górski, pewni tytułu w gr. N, zostali zgłoszeni w grupie A i byli drudzy na mecie. Czwarty raz w tym sezonie na najniższym miejscu na podium stanęli Doskocz z Dragonem będąc jednocześnie najszybszą załogą wśród samochodów z napędem na przednią oś.

źródło MKTV