wtorek, 26 października, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościRajdowa brać żegna dziś Agnieszkę Pyrę

Rajdowa brać żegna dziś Agnieszkę Pyrę

Już dzisiaj o godzinie 18:00 w Trójmieście odbędzie się rajdowe pożegnanie Agnieszki Pyry, pilotki zmarłej tragicznie podczas tegorocznego Rajdu Śląska.

11 września około godziny 11:00 doszło do poważnego wypadku na Rajdzie Śląska. Honda Civic z numerem 40 wypadła z trasy i z impetem uderzyła w ogrodzenie jednej z posesji. Niestety pilot załogi, Agnieszka Pyra, zginęła na miejscu. Komitet organizacyjny podjął decyzję o przerwaniu sportowej rywalizacji i natychmiastowym zakończeniu zawodów.

Przedstawiciele trójmiejskiego świata motorsportu wspólnie z gdańskimi reprezentantami Polskiego Związku Motorowego pożegnają dziś Agnieszkę na parkingu nieopodal pomnika Westerplatte. O godzinie 19:00 na cześć pilotki zawyją silniki rajdówek. Data zlotu nie została wybrana przypadkowo. Agnieszka Pyra obchodziłaby swoje czterdzieste urodziny.

fot. pzm.pl

Świat rajdów pogrążony w żałobie

W minioną sobotę odbyły się uroczystości pogrzebowe na Cmentarzu Witomińskim w Gdyni. Dziś trójmiejska społeczność świata rajdów i motorsportu oficjalnie pożegna swoją zmarłą koleżankę. Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:00. To nie pierwsza tego typu inicjatywa. W dniu pogrzebu pięknym gestem wykazali się Polacy startujący w Rajdzie Azorów, piątej rundzie czempionatu mistrzostw Europy ERC. Adrian Chwietczuk i Mikołaj Marczyk ruszyli na trudne, szutrowe oesy tej imprezy z naklejkami wspominającymi o tragicznym wypadku.

Raz jeszcze, składamy najszczersze kondolencje rodzinie i wszystkim bliskim Agnieszki. Przy tak wielkiej tragedii ciężko jest znaleźć odpowiednie słowa, które mogłyby choć odrobinę ukoić powstały ból. Zachowanie rajdowej familii i chęć wspólnego pożegnania Agnieszki pokazuje jednak, jak pięknie potrafimy się jednoczyć. I pomimo rywalizacji na oesach, jak wiele przyjaźni powstaje dzięki pasji do motoryzacji. To właśnie miłość do motorsportu na pewno nie pozwoli na to, aby pamięć o Agnieszce została zapomniana.

fot. Adrian Chwietczuk – oficjalny profil Facebook

Duet Agnieszka/Tomasz Pyra zdobył tytuł rajdowego mistrza Polski w klasie Open 2WD w 2019 roku. Zachęcamy Was do zapoznania się z poniższym materiałem wideo i wspólnym startem tego małżeństwa podczas tegorocznego, 30. Marma Rajdu Rzeszowskiego 2021.

Szczegóły dzisiejszego spotkania znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia na Facebooku. Organizator prosi, aby podczas spotkania nie „upalać” samochodów na placu parkingowym.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby spełnić marzenia i przenieść umiejętności z symulatora na tory i oesy. Kontakt: jakub.socha@rallyandrace.pl

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Płonące Clio Toksportu na Rajdzie Węgier [WIDEO]

Załoga Bastien Bergounhe i Mathieu Descharne wypadła z trasy na jednym z odcinków Rajdu. Niestety, auto spłonęło...

7. runda Mistrzostw Polski Rallycross od „OdcinekSpecjalny”

Migawki z 7. rundy Mistrzostw Polski Rallycross na Autodromie Słomczyn od „OdcinekSpecjalny”. Zapraszamy do obejrzenia tego co...

Nowy dźwięk elektrycznej rajdówki

Nowy mechaniczny system, który przy okazji generuje nowe dźwięk elektrycznego auta rajdowego zbliża nas do normalności. To...

Spektakularne sytuacje na trasie Rajdu Ciudad de Pozoblanco

Zapraszamy na materiał filmowy z trasy Rajdu Ciudad de Pozoblanco 2021.

Rajd Barbórka 2021 na nowym torze!

Rajd Barbórka zawita w tym roku do zupełnie nowej lokalizacji. Areną zmagań pierwszych odcinków specjalnych będzie Autodrom...

NAJPOCZYTNIEJSZE