Rajdowa Łada 2105 z silnikiem Supry trafiła na sprzedaż

Kilka dni temu na łamach internetowego wydania RALLY and RACE pisaliśmy o sprzedaży Malucha z silnikiem Subaru. Nie trzeba było długo czekać aż na rynku pojawi się kolejny jedyny w swoim rodzaju samochód sportowy – Łada 2105 z silnikiem Supry.

Samochód z 1987 roku to prawdziwa rajdówka w wersji VFTS, zawdzięczająca swoją nazwę wileńskiej fabryce samochodów, która przygotowała samochód do rywalizacji w rajdach Grupy B i uzyskała homologację FIA.

Auto zyskało dawną świetność dzięki węgierskiemu warsztatowi SRS motorsport, po czym startowało w Węgierskich Mistrzostwach Grupy B w latach 2015-2016. Łada została następnie sprowadzona do Stanów Zjednoczonych, gdzie obecny właściciel postanowił uczynić z niej jedyny w swoim rodzaju pojazd, zastępując 2-litrowy silnik trzylitrową jednostką 2JZ-GTE z Toyoty Supry z 1999 roku z turbosprężarką Gerrett GTX3582R, skręcony do mocy 535 koni mechanicznych – znacznie więcej niż oryginalne 200 KM, czy 65 z seryjnego modelu.

Silnik zespolono dwutarczowym sprzęgłem ze skrzynią biegów CD009 Nissana, a tylna oś jest produkcji Forda. Auto przeszło kompleksowy remont i jest w pełni przygotowane do rywalizacji. Posiada pełną klatkę bezpieczeństwa, homologowane fotele, bezpieczny zbiornik paliwa i pokładowy system gaśniczy. Silnik otrzymał układ sterowania Haltech, a karoseria i zawieszenie zostały zmodyfikowane, aby pomieścić 17-calowe koła i tarczowe hamulce. Samochód posiada nawet wspomaganie kierownicy.

Łada 2105 VFTS z silnikiem Supry została wystawiona na aukcję za kwotę 10 500 dolarów. Szczegóły oferty znajdziecie tutaj.

Podobają się Tobie nasze newsy? To obserwuj Rally And Race także na Google News.