Rajdowa załoga TVN TURBO rozpoczyna RSMP 2024!

Po siedmiu miesiącach przerwy powraca rywalizacja w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Tradycja się już stało, że najważniejszy rajdowy cykl naszego kraju rozpoczyna się na Dolnym Śląsku od Rajdu Świdnickiego.

Na starcie w sobotę 27 kwietnia zobaczymy ubiegłorocznych Wicemistrzów Polski Łukasza Byśkiniewicz i Daniela Siatkowskiego. Warszawsko- olsztyński duet wystartuje dobrze znaną im Skodą Fabią Rally2 EVO, na którą nakleją bardzo wysoki, drugi numer startowy.

Zobacz także: 52. Rajd Świdnicki 2024 – harmonogram, lista zgłoszeń, mapy odcinków

Inaugurujący nowy sezon 52. Rajd Świdnicki ma przeszło 170 kilometrów odcinków specjalnych, czyli prawie tyle co runda Mistrzostw Europy. W Polsce dawno nie było tak długiego rajdu zaliczanego do krajowego czempionatu. Rywalizacja zapowiada się niezwykle ciekawie, ponieważ oprócz czołowych załóg regularnie startujących w RSMP, w rajdzie wystartuje także eksportowa załoga- Miko Marczyk z Szymonem Gospodarczykiem. W sumie na liście zgłoszeń znalazło się, aż 13 samochodów z najwyższej kategorii Rally2. Zwycięzcę pierwszej rundy RSMP poznamy w niedzielne, późne popołudnie.

 Łukasz Byśkiniewicz: „Podejrzewam, że nie tylko ja przebierałem nogami i rękami, nie mogąc się doczekać rozpoczęcia nowego sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Wreszcie następuje ten moment i udajemy się w kierunku Gór Sowich. Rajd Świdnicki to klasyk z własnym niepowtarzalnym charakterem. Wszystkie załogi świetnie go znają, dla większości odcinki specjalne nie kryją tajemnic. Powoduje to, że tempo jazdy jest maksymalnie podkręcone, a różnice na metach bardzo małe. W tym roku Rajd Świdnicki jak na krajowe zawody jest bardzo długi. Długość odcinków specjalnych przekracza 170 kilometrów. Jest to dystans jak w Mistrzostwach Europy. Cieszę się, ponieważ już na samym początku trochę zaspokoimy ogromy głód jazdy. Cel na rozpoczęcie sezonu to szybka, bezbłędna jazda i walka o podium. Z pewnością w gronie faworytów do wygrania na tym terenie jest weteran polskich rajdów Grzegorz Grzyb z Adamem Biniędą, ale przede wszystkim rozjeżdżona, startująca w Mistrzostwach Europy i Świata załoga Miko Marczyk- Szymon Gospodarczyk. Zapowiada  się prawdziwa rajdowa uczta. Po deszczowym i zimnym treningowym starcie w Tarmac Masters tym razem zamawiam słońce i wysokie temperatury. Do zobaczenia w Świdnicy.”

Daniel Siatkowski: „Jesteśmy przed pierwszą rundą RSMP przed Rajdem Świdnickim. Dość długo czekaliśmy na rozpoczęcie sezonu. Co prawda tydzień temu wystartowaliśmy w pierwszej rundzie Tarmac Masters, ale Mistrzostwa Polski to Mistrzostwa Polski. W tym roku organizator na dzień dobry przygotował nam ponad 170 kilometrów odcinków specjalnych. Do tego będzie z kim się ścigać, ponieważ na liście zgłoszeń jest aż 13 samochodów klasy R5/Rally2. Wielu zawodników ma aspiracje, aby zwyciężyć w tym rajdzie. Sezon rozpoczynamy jako Wicemistrzowie Polski. Wiadomo, że trudniej jest tytuły bronić, niż zdobywać, więc nie chcemy nic bronić tylko celujemy w półkę wyżej. Zadanie nie jest łatwe, ponieważ obsada rajdu i całego sezonu jest bardzo mocna.  Na szczęście motywacji nam nie brakuje.”