Rajdowe „dolce vita” Klaudii i Marka Temple

Temple
fot. archiwum Klaudii Temple

Do listy uczestników Rally di Como dołącza jeszcze jeden, biało-czerwony duet. Obok Michała Streera i Jakuba Wróbla, włoskie asfalty przemierzać będą Marek oraz Klaudia Temple. Ich debiutancki start w słonecznej Italii będzie dla nich… okazją do posmakowania prawdziwego dolce vita w motorsportowym wydaniu!

Jaki jest przepis na udaną przygodę? Co powiecie na krystalicznie czyste jezioro, położone praktycznie u stóp alpejskich szczytów? Dodajmy do tego klimatyczne, barwne wioski oraz tradycyjną, włoską kuchnię. Aby zanucić „Felicita” brakuje jedynie… szczypty motorsportu. Odpowiedzią na potrzeby każdego miłośnika motorsportu z odrobiną passaty we krwi jest Rally di Como – jedna z najpiękniejszych odsłon asfaltowych Mistrzostw Włoch. Do polskiej reprezentacji na zbliżającej się, 42. edycji dołączają Marek i Klaudia Temple. Rodzinny duet Citroena DS3 R5 zadebiutuje w ojczyźnie makaronu. Jak sami zapewniają, możliwość startu w kultowym wydarzeniu nad jeziorem Como była dla nich „propozycją nie do odrzucenia”.

fot. Gabapix

La Bella Italia

Dla drużyny z Myślenic występ w 42. Rally Villa d’Este Trofeo ACI Como będzie okazją do powrotu na odcinki specjalne. Klaudia Temple nie kryje, iż będzie to… spełnienie marzeń:

Cóż, to jedno z tych żyć wymarzonych… Wszyscy którzy nas znają wiedzą, że kochamy Włochy, a start w Italii od zawsze był naszym marzeniem. Czujemy podwójne szczęście. Już teraz towarzyszą nam ogromne emocje, i nie możemy już doczekać się tej podróży.

Udział w Rally di Como jest pewnym efektem przypadku. Planowaliśmy razem z Markiem wrócić do rajdówki, znaleźć się na liście startowej ciekawej imprezy. Kiedy Michał i Kuba potwierdzili swój występ we Włoszech, to nie zwlekaliśmy z podjęciem decyzji. Po prostu, gdy zapoznaliśmy się ze szczegółami oraz klimatem rajdu, od razu wysłaliśmy zgłoszenie.

W tym roku nie zrobiliśmy zbyt wielu kilometrów. W Makowie uszkodziliśmy silnik, DS3 R5 dopiero wraca do życia po koniecznych naprawach. Dlatego będziemy chcieli przygotować się do tego wyzwania – w środę czeka nas trening w okolicach Trydentu, pojawimy się też na shakedownie. Występ w 42. Rally di Como traktujemy przede wszystkim jako… życiową przygodę, niesamowite przeżycie oraz okazję do zapisania w pamięci pięknych wspomnień.

To będzie prawdziwe, rajdowe dolce vita… Począwszy od samego noclegu. Chcemy zatem dobrze się bawić, poczuć sporo radości i uśmiechu. Jednakże motorsport rządzi się swoimi prawami, które trzeba uszanować. Dlatego podchodzimy do rajdu maksymalnie skupieni, koncentrując się na profesjonalnym wykonaniu zadania. Włoska nawierzchnia będzie dla nas czymś zupełnie nowym, nie znamy charakterystyki tamtejszego asfaltu. Rezultat na mecie będzie sprawą całkowicie drugorzędną, nasz cel to bezpieczna, bezbłędna jazda!”.

Biało-czerwone Como

Dla Marka będzie to dopiero… czwarty, oficjalny występ w tym sezonie. Poza udziałem w Rajdzie Świdnickim i Rajdzie Małopolski, kierowca Citroena DS3 R5 pojawił się również na dolnośląskich trasach 5. Ecumaster Rally w ramach Tarmac Masters. Klaudia towarzyszyła Markowi w Makowie Podhalańskim, niestety ich wspólny start przerwała… awaria silnika.

Co ciekawe, rodzinna załoga Marka oraz Klaudii Temple nie będzie jedyną, biało-czerwoną drużyną nad jeziorem Como. Swój start potwierdzili bowiem Michał Streer i Jakub Wróbel. Duet zawita do Italii w zupełnie nowej maszynie, ich orężem będzie… Renault Clio S1600!

Rally di Como (a dokładniej Rally Villa d’Este Trofeo ACI Como) ugości stawkę asfaltowych Mistrzostw Włoch. Równolegle rozegrana zostanie 6. edycja Rally Storico Como, w której startować będą konstrukcje historyczne. Rywalizacja rozpocznie się w piątek, 22 września. Zawodnicy pokonają dwie próby sportowe – OS „Grandola” i OS „Val Cavargna”. Na sobotę zaplanowano kolejne dwa oesy – „Sormano” i „Bellagio”, każdy z nich pokonywany będzie dwukrotnie. Podsumowując stawka Rally di Como pokona niecałe sto kilometrów oesowych.

Wszystkie informacje o 42. Rally di Como znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia. Po więcej wieści z włoskich, asfaltowych odcinków specjalnych zapraszamy na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!