Rajdowy debiut Ratajczyka i Szcześniaka

Po zdobyciu tytułu Mistrza Polski GSMP 2015 w grupie N, Michał Ratajczyk zdecydował o kontynuacji udanego sezonu i już w najbliższy weekend pojawi się wraz ze swoim zespołowym kolegą Jędrzejem Szcześniakiem, startującym na co dzień w Volkswagen Golf Cup podczas 1 Rajdu Opolskiego rozgrywanego w Gminie Turawa.

 Michal_Ratajczyk

Rajd Opolski rozegrany zostanie w dniu 24 października 2015 na dwóch odcinkach specjalnych przejeżdżanych trzykrotnie. Na zawodników czeka ponad 40 km oesowych oraz bardzo szybkie i wymagające trasy w okolicy Opola.

W tym sezonie Michał Ratajczyk wygrał 10 rund Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski i zadomowił się w górach na dobre. Jednak plany zespołu Daftracing mocno wybiegają w przód i w sezonie 2016 zobaczymy załogę Ratajczyk/Szcześniak w cyklu RSMP.

Podczas swojego debiutu na trasie rajdu, ekipa wspierana przez firmę Daftcode, pojawi się tym samym Mistubishi Lancerem, którym Michał Ratajczyk sięgnął po tytuł Mistrza Polski, jednak o ograniczonej mocy do 220 koni i na drogowym zwwieszeniu.

Michał Ratajczyk:

Przed nami debiut na rajdowych trasach. Już w sobotę startujemy w Rajdzie Opolskim, rundzie Rajdowych Mistrzostw Śląska. To bardzo fajna lokalizacja imprezy, tym bardziej, że osoba zajmująca się naszym PR-em pochodzi z Opola. Czeka mnie pierwszy występ z pilotem po prawej stronie. Odcinki są bardzo szybkie i niebezpieczne. Jest dużo prostych, z fatalną nawierzchnią. Pojadę pierwsze odcinki bardzo zachowawczo. To będzie inna jazda niż w GSMP. Trzeba skupić się na cały dzień i słuchać dyktowania Jędrka Śzcześniaka, który zasiada na prawym. Ten występ to nauka przed sezonem 2016 i Rajdem Barbórka. Chcemy dopracować opisy i pojechać jak najszybciej. Ciekawym wyzwaniem będzie jazda autem o mocy 220 koni. Po raz pierwszy będę mógł ciąć zakręty. Liczę na dobre warunki pogodowe. Naszym partnerem w tych zawodach jest firma Daftcode, a o auto jak zawsze dba niezawodny zespół 7Motorsport. Zapraszamy na odcinki w Gminie Turawa wszystkich kibiców.

Jedrzej_Szczesniak

Jędrzej Szcześniak:

Przesiadka z lewego fotela Volkswagena Golfa na prawy fotel to po rocznej przerwie duże wyzwanie, tym bardziej z Michałem Ratajczykiem. W roli pilota sprawdzam się bardzo dobrze i wszystko przypominam sobie bardzo szybko. Jestem dobrej myśli, że pójdzie nam fajnie. To będzie ciekawe doświadczenie. Jazda między drzewami, a nie w tłumie 25 kierowców Golfa Cup sprawi, że moja adrenalina wzrośnie. To przedsmak sezonu 2016. Jedziemy treningowo i szkolimy się, żeby w barwach Daftracing startować już od nowego roku w RSMP.