czwartek, 7 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościRajdowy debiut Ratajczyka i Szcześniaka

Rajdowy debiut Ratajczyka i Szcześniaka

Po zdobyciu tytułu Mistrza Polski GSMP 2015 w grupie N, Michał Ratajczyk zdecydował o kontynuacji udanego sezonu i już w najbliższy weekend pojawi się wraz ze swoim zespołowym kolegą Jędrzejem Szcześniakiem, startującym na co dzień w Volkswagen Golf Cup podczas 1 Rajdu Opolskiego rozgrywanego w Gminie Turawa.

 Michal_Ratajczyk

Rajd Opolski rozegrany zostanie w dniu 24 października 2015 na dwóch odcinkach specjalnych przejeżdżanych trzykrotnie. Na zawodników czeka ponad 40 km oesowych oraz bardzo szybkie i wymagające trasy w okolicy Opola.

W tym sezonie Michał Ratajczyk wygrał 10 rund Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski i zadomowił się w górach na dobre. Jednak plany zespołu Daftracing mocno wybiegają w przód i w sezonie 2016 zobaczymy załogę Ratajczyk/Szcześniak w cyklu RSMP.

Podczas swojego debiutu na trasie rajdu, ekipa wspierana przez firmę Daftcode, pojawi się tym samym Mistubishi Lancerem, którym Michał Ratajczyk sięgnął po tytuł Mistrza Polski, jednak o ograniczonej mocy do 220 koni i na drogowym zwwieszeniu.

Michał Ratajczyk:

Przed nami debiut na rajdowych trasach. Już w sobotę startujemy w Rajdzie Opolskim, rundzie Rajdowych Mistrzostw Śląska. To bardzo fajna lokalizacja imprezy, tym bardziej, że osoba zajmująca się naszym PR-em pochodzi z Opola. Czeka mnie pierwszy występ z pilotem po prawej stronie. Odcinki są bardzo szybkie i niebezpieczne. Jest dużo prostych, z fatalną nawierzchnią. Pojadę pierwsze odcinki bardzo zachowawczo. To będzie inna jazda niż w GSMP. Trzeba skupić się na cały dzień i słuchać dyktowania Jędrka Śzcześniaka, który zasiada na prawym. Ten występ to nauka przed sezonem 2016 i Rajdem Barbórka. Chcemy dopracować opisy i pojechać jak najszybciej. Ciekawym wyzwaniem będzie jazda autem o mocy 220 koni. Po raz pierwszy będę mógł ciąć zakręty. Liczę na dobre warunki pogodowe. Naszym partnerem w tych zawodach jest firma Daftcode, a o auto jak zawsze dba niezawodny zespół 7Motorsport. Zapraszamy na odcinki w Gminie Turawa wszystkich kibiców.

Jedrzej_Szczesniak

Jędrzej Szcześniak:

Przesiadka z lewego fotela Volkswagena Golfa na prawy fotel to po rocznej przerwie duże wyzwanie, tym bardziej z Michałem Ratajczykiem. W roli pilota sprawdzam się bardzo dobrze i wszystko przypominam sobie bardzo szybko. Jestem dobrej myśli, że pójdzie nam fajnie. To będzie ciekawe doświadczenie. Jazda między drzewami, a nie w tłumie 25 kierowców Golfa Cup sprawi, że moja adrenalina wzrośnie. To przedsmak sezonu 2016. Jedziemy treningowo i szkolimy się, żeby w barwach Daftracing startować już od nowego roku w RSMP.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Rajd Żmudzi 2022: harmonogram i lista startowa

Rajd Żmudzi będzie pierwszą z dwóch wyjazdowych rund RSMP, trzecia i ostatnia szutrowa runda w tym sezonie....

Powstaje nowy serial o F1. Robert Kubica będzie jednym z bohaterów

Robert Kubica w serialu "Beyond the Visible"
Popularna produkcja "Drive to survive” wyprodukowana przez Netflix pozwoliła wielu osobom zobaczyć kulisy F1. Ekipa Alfa Romeo...

Strajk podczas wyścigu F1. Sześć osób usłyszało zarzuty

Just Stop Oil strajkuje podczas GP Wielkiej Brytanii
Podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii miał miejsce strajk grupy "Just Stop Oil". Brytyjska policja zatrzymała w związku...

Pindel i Pietruszka w kolebce czeskiego motorsportu

Po blisko trzech tygodniach przerwy, wraca rywalizacja w cyklu rajdowych mistrzostw Czech. Zaplanowany na najbliższy weekend 49....

Nowe marki zainteresowane WRC. Na liście Skoda, Alpine, Stellantis

Odkąd z mistrzostw świata wycofał się Citroen, w stawce pozostały tylko trzy fabryczne zespoły. Jednak niebawem sporo...

NAJPOCZYTNIEJSZE