czwartek, 30 listopada, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościRajdy terenowe wracają do stolicy, czyli weekend pod znakiem sportowych emocji

Rajdy terenowe wracają do stolicy, czyli weekend pod znakiem sportowych emocji

36 Rajd Polskie Safari zbliża się wielkimi krokami. Swój udział w nim potwierdziła czołówka walcząca w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych. Na zawodników i kibiców czekają dwa dni emocjonujących zmagań na terenowych bezdrożach. Zawodnicy RMF 4RACING Team zapowiadają walkę o najwyższe lokaty.

Obóz rajdowy RMF4RT

Po 7 latach do stolicy wraca rajd o randze Mistrzostw Polski, organizatorzy liczą więc na spore zainteresowanie ze strony kibiców. Do Warszawy zawita śmietanka polskich rajdowców, emocje są więc gwarantowane. Apetyty na czołowe lokaty ostrzą sobie zawodnicy RMF 4RACING Team, którzy w rajdzie wystawią dwie ekipy: Pierwsza, ścigająca się w grupie TH, to duet tworzony przez Aleksandra „FAZIEGO” Szandrowskiego, wraz ze swym pilotem Rafałem Płuciennikiem. Z kolei do walki w grupie OPEN stanie Krzysztof Biegun i Aleksandra Kujawa.

 Samochód RMF4RT na trasie rajdu

Duet Szandrowski/Płuciennik ma nadzieje na kolejne punkty w generalnej klasyfikacji:

Polskie Safari to dla naszej załogi ostatnia szansa na dobre zakończenie sezonu 2015. Po wygranej Baja Drawsko w grupie TH mieliśmy z Fazim duże apetyty na ten rok i końcowy sukces RMF 4RACING Team. Przygody na Baja Carpathia i Baja Czarne w brutalny sposób sprawiły, że od najbliższego rajdu musimy bardzo mocno atakować, żeby skończyć sezon na podium. A taki mamy cel.- zdradza Rafał Płuciennik, szef zespołu rajdowego RMF 4RACING Team.

Samochód RMF4RT na trasie rajdu (3)

Sportowe zmagania rozpoczną się w najbliższy piątek, pod Centrum Olimpijskim w Warszawie. Zawodnicy pojawią się na rampie startowej o godzinie 17:30. W sobotę rajdowa kolumna przeniesie się do Rembertowa, gdzie odbędzie się już właściwe ściganie.

Polskie Safari to rajd z wieloletnią tradycją, co dodaje dodatkowy smaczek tej sportowej imprezie:

Niezwykle mnie cieszy, że Rajd Polskie Safari wraca po kilkuletniej przerwie na trasy podwarszawskich poligonów. Należę do osób sentymentalnych, więc udział w najstarszym rajdzie terenowym w Polsce wywołuje wiele emocji – komentuje Aleksandra Kujawa, pilot RMF 4RACING Team.

Samochód RMF4RT na trasie rajdu (2)

Na kibiców zgromadzonych na Polskim Safari, oprócz sportowych emocji czeka też wiele atrakcji. Już teraz zapraszamy wszystkich motoryzacyjnych pasjonatów do miasteczka rajdowego RMF 4RACING Team zlokalizowanego przy trasie rajdu. Zespół na tę okoliczność przygotował wiele niespodzianek dla kibiców, zarówno dla tych małych, jak i dużych.

 ibjjehab

 

Więcej informacji o zespole na www.rmf4rt.pl oraz www.facebook.com/RMF4rt.

 inf.pras.

NOWOŚCI

61 Rajd Barbórka – harmonogram i informator

Już w sobotę 2 grudnia wielki finał sezonu za sprawą 61 Rajdu Barbórka. W tegorocznej edycji zmierzy...

Rally and Race Team na podium Rajdu Wikinga i „generalki” MSP Rally Trophy!

Rally
Mamy to! Nasza redakcyjna drużyna dokonała "niemożliwego'', stając na podium BSK Tech 8. Rajdu Wikinga - finałowej...

Damian Boncela i Jacek Wasilewski – Mistrzowie RN3 gotowi do Rajdu Barbórka

Damian Boncela, Jacek Wasilewski
Damian Boncela i Jacek Wasilewski - Mistrzowie RN3 zakończą swój sezon podczas Barbórki Warszawskiej. Otrzymaliśmy wypowiedź po...

Wyścigi przestaną istnieć przez globalne ocieplenie

Trophée Andros to najsłynniejsze wyścigi samochodowe rozgrywane na lodzie. Zainaugurowany w 1990 roku cykl zakończy działalność w...

TOYOTA TEAM CLASSIC gotowa do Rajdu Barbórka

Załoga Michał Horodeński i Arkadiusz Sałaciński wystartuje legendarną Toyotą Celica GT-Four w 61. Rajdzie Barbórka. Zawodnicy TOYOTA...

NAJPOCZYTNIEJSZE