2. Rally and Race Rajd Jarociński – harmonogram, mapy odcinków, onboardy

Rally and Race
fot. Rally and Race

Druga edycja Rally and Race Rajdu Jarocińskiego zbliża się wielkimi krokami! Do wielkopolski zawita aż czterdzieści załóg, zamieniając jarocińskie ulice w wielki, motoryzacyjny festiwal. Dla wszystkich, którzy chcą towarzyszyć nam w polskiej stolicy rocka przygotowaliśmy małą ściągę – harmonogram oraz mapy odcinków.

Choć sobota przeznaczona jest głównie na kwestie administracyjne (odbiór załóg, badanie techniczne pojazdów czy zapoznanie z trasą rajdu), to emocji nie zabraknie. Punktualnie o 19:00 na jarocińską starówkę wjadą pojazdy zabytkowe i historyczne, wypełniając rynek odpowiednim, motoryzacyjnym klimatem. Stawka 2. Rajdu Jarocińskiego dołączy do nas godzinę później. Zawodnicy przejadą przez rampę startową, prezentując swoje maszyny. Ceremonię startu poprowadzą Karol Ferenc (twórca audycji „Odcinek Specjalny) i Łukasz Byśkiniewicz (dziennikarz TVN Turbo, kierowca rajdowy oraz urzędujący wicemistrz Polski).

Zobacz też: 2. Rally and Race Rajd Jarociński – czterdzieści załóg w polskiej stolicy rocka

Docelowa rywalizacja rozgorzeje następnego dnia. Zespoły wyjadą z parku serwisowego o 9:00, trzykrotnie mierząc się z odcinkami „Cielcza” oraz „Wilczyniec”. Creme de la creme będzie finałowy, miejski superoes „Jarocin”, zlokalizowany przy Spichlerzu Polskiego Rocka. Obok przejazdów na czas zorganizowane zostaną przejazdy charytatywne – zapraszamy do wzięcia udziału w licytacjach, które znajdziecie na oficjalnym profilu 2. Rajdu Jarocińskiego. O 18:15 zwycięzcy poszczególnych klas raz jeszcze pojawią się na rynku, gdzie odbędzie się uroczysta ceremonia mety połączona z wręczeniem medali oraz pamiątkowych nagród.

Sporty motorowe to dyscyplina, która potrzebuje dziś promocji i medialnej atencji. Dlatego zrobiliśmy wszystko, aby zapewnić iście mistrzowski poziom obu wspomnianych aspektów. Na miejscu pojawią się kamery naszych partnerów – Rallypl oraz Wena Live, które zadbają o profesjonalną relację na żywo w sieci i w mediach społecznościowych. Zmagania śledzić będzie obiektyw Macieja Niechwiadowicza – jednego z najlepszych fotografów nad Wisłą, którego ujęcia wykorzystywane są przez uczestników Dakaru, 24h Le Mans i stawkę WRC. Patronat nad radem obejmuje Motowizja – największy, motorsportowy kanał telewizyjny, przejazdy wszystkich załóg sfilmują specjaliści w owej dziedzinie – Rościszów Rally Video.

Jarociński
fot. Rally and Race
fot. Rally and Race
fot. Rally and Race
fot. Rally and Race

2. Rally and Race Rajd Jarociński – harmonogram

Sobota, 6.07
– odbiór administracyjny – 13:30 – 15:30 (Jarocin Sport)
– badanie kontrolne – 16:00 – 19:00 (Jarocin Sport)
– publikacja listy startowej – 20:30 (Jarocin Sport)
– ceremonia startu – 20:30 (Rynek Jarocin)

Niedziela, 7.07
– otwarcie parku serwisowego – 8:00
– OS1 „Cielcza” – 9:18
– OS2 „Wlczyniec” – 9:52
– serwis A (Targowisko Jarocin)
– OS3 „Cielcza” – 11:20
– OS4 „Wlczyniec” – 11:54
– serwis B (Targowisko Jarocin)
– OS5 „Cielcza” – 13:22
– OS6 „Wlczyniec” – 13:56
– serwis C (Targowisko Jarocin)
– OS7 „Superoes Jarocin” – 16:00
– ceremonia mety – 18:15 (Rynek Jarocin)

Wszystkie informacje o 2. edycji Rally and Race Rajdu Jarocińskiego znajdziecie oczywiście na facebookowym profilu imprezy, który podobnie jak w ubiegłym roku stanie się oficjalną tablicą ogłoszeń. Najważniejsze komunikaty, informatory dla kibiców, regulaminy rajdu czy prezentacje poszczególnych załóg publikowane będą na stronie Rally and Race. Gotowi na kolejną dawkę zaciętej, motorsportowej rywalizacji? Do zobaczenia w polskiej stolicy rocka!

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!