Rally and Race Team wystartuje w 2. Rajdzie Natury

Rally
fot. Jakub Rozmus

Krzysztof Czechak Rally and Race Team wraca na rajdowe oesy! Już w najbliższy weekend nasza dziennikarska załoga weźmie udział w 2. Rajdzie Natury, rundzie MSP Rally Trophy. Redakcyjna Impreza powalczy o pierwsze punkty w sezonie!

Bez wątpienia, na takie chwile czekamy z niecierpliwością! Nadchodzący weekend będzie obfitował w emocje, bowiem redakcyjna drużyna Rally and Race Team szykuje się właśnie do kolejnego, rajdowego występu! Tym razem załoga Krzysztof Czechak/Bartek Michalski pojawi się w Starych Bogaczowicach, stając na linii startu 2. Rajdu Natury – drugiej rundy Rajdowego Pucharu Sudetów. Krótko mówiąc, czeka nas zacięta walka o kluczowe lokaty!

fot. Roman Podfigórny

Po kluczowe punkty!

Krzysztof Czechak, redaktor naczelny Rally and Race i kierowca redakcyjnego Subaru nie może doczekać się zbliżającej się rywalizacji. Celem na Rajd Natury będą pierwsze punkty:

Nasze nastawienie jest proste – trzeba zaatakować od pierwszego odcinka. Na Walimskiej Zimówce, inauguracyjnej rundzie MSP Rally Trophy 2023 radziliśmy sobie bardzo dobrze, i przyspieszaliśmy z każdym kilometrem. Jednakże nie było nam dane przeciąć mety. Tym samym do Starych Bogaczowic przyjeżdżamy bez punktów, musimy więc mocno nadgonić. Cel na ten sezon pozostaje ten sam, chcemy wywalczyć miejsce na podium, w „generalce” oraz swojej klasie. Po kłopotach w Walimiu skala wyzwania rośnie, ale nie poddajemy się.

Nie wstydzimy się tego, popełniliśmy parę błędów przy budowie maszyny. Teraz zrobiliśmy więc kilka bezpiecznych kroków w tył… Po zimowej przebudowie pojawiły się także istotne modyfikacje, które mają zapewnić nam niezawodność. Nowa skrzynia nie ułatwi sprawy, bo będę musiał na nowo przyzwyczajać się do auta. Ale wciąż uważam, iż możemy powalczyć a zdobyte doświadczenie niebawem zaprocentuje. Na Rajdzie Natury pojawią się piekielnie szybcy zawodnicy, potężne maszyny. Naszym minimum jest lokata w pierwszej dziesiątce, wtedy wrócimy do domu z podniesionym czołem. Wbicie się do pierwszej piątki sprawi, że na twarzach pojawi się uśmiech. Lokata w czołówce da nam szansę na końcowe triumfy…

Na prawym fotelu ponownie zasiada Bartosz Michalski. W Walimiu pokazał się ze świetnej strony, cenimy jego profesjonalizm, zaangażowanie w życie Rally and Race Teamu. Więc chcemy pokonać ten sezon razem. Szykujemy też kilka niespodzianek, pracujemy już nad dodatkowymi startami. Niedawno odsłoniliśmy pierwszą z tych kart – w lipcu pojawimy się na 1. Rally and Race Rajdzie Jarocińskim, jesteśmy współorganiztatorem tamtej imprezy. Jarocin to moje rodzinne miasto, tu mieszkam. Start w „domowym” rajdzie będzie wielkim przeżyciem. Już dziś zapraszam Was do Jarocina, 1-2 lipca. Mam nadzieję, że będziecie z nami. Wpadnijcie również na serwis w Starych Bogaczowicach – zawsze miło Was gościć!”.

Kilkadziesiąt kilometrów walki

2. Rajd Natury otworzy sobotni, widowiskowy prolog wytyczony po ulicy Villardczyków w Wałbrzychu. Prawdziwa rywalizacja rozpocznie się w niedzielę. Tradycyjnie dla Rajdowego Pucharu Sudetów organizatorzy przygotowali dwa oesy – próbę „Gostek – Pustelnik” oraz „Stare Bogaczowice”. Sumarycznie zawodnicy pokonają czterdzieści kilometrów oesowych, podzielonych na siedem odcinków specjalnych. Zgłoszenia wysłało przeszło… sto drużyn!

Mamy nadzieję, że w najbliższy weekend będziecie trzymać za nas kciuki lub… odwiedzicie nas na serwisie. Zapraszamy każdego sympatyka rajdów – chętnie porozmawiamy, mamy również dla Was kilka zespołowych gadżetów. Pamiętajcie, że nasz start śledzić możecie w mediach społecznościowych. Zachęcamy do polubienia i zaobserwowania facebookowego profilu Krzysztof Czechak Rally and Race Team. Poniżej udostępniamy harmonogram rajdu:

Sobota, 15.04.2023
– 17:08 – OS1 „Prolog” (ul. Villardczyków, Wałbrzych)

Niedziela, 16.04.2023
– 8:30 – obowiązkowa odprawa
– 9:53 – OS2 „Gostków-Pustelnik”
– 10:43 – OS3 „Stare Bogaczowice”
– serwis A
– 12:39 – OS4 „Gostków-Pustelnik”
– 13:22 – OS5 „Stare Bogaczowice”
– serwis B
– 15:25 – OS6 „Gostków-Pustelnik”
– 16:18 – OS7 „Stare Bogaczowice”

Za obsługę naszej maszyny odpowiadają Jan Kornecki z Kornecki Auto Sport oraz Romek Krętuś z RS Technology Rally Team. Starty naszego zespołu wspierają redakcja Rally and Race, Gmina Jarocin, Ecumaster, Millers Oils, Block Motorsport, a także Gazeta Jarocińska.

Wszystkie pozostałe informacje znajdziecie na stronie internetowej organizatorów imprezy. O nowościach ze świata dolnośląskich, asfaltowych oesów przeczytacie na rallyandrace.pl.