poniedziałek, 5 czerwca, 2023
Strona głównaRajdyRally and Race Team wystartuje w Strzelinie

Rally and Race Team wystartuje w Strzelinie

Krzysztof Czechak, nasz redaktor naczelny, po raz kolejny wyciągnie na rajdowy spacer swoją Subaru Imprezę, walcząc o podium klasy 7. cyklu MSP Rally Trophy. Drużynę Rally and Race zobaczycie na odcinkach 3. Marten Rajdu Strzelińskiego!

Choć co dzień odsłaniamy tajniki świata motorsportu, prezentujemy ciekawych bohaterów z najważniejszych, rodzimych lub zagranicznych pucharów i relacjonujemy kluczowe imprezy, dziennikarstwo to nie tylko nasza praca… Przede wszystkim, to bezgraniczna pasja, której oddajemy się przeszło od dekady! Sportowa rywalizacja nie jest nam obca, a od pewnego czasu bierzemy w niej coraz większy, aktywny udział. Nasze redakcyjne Subaru z logo Rally and Race mogliście już spotkać na kilku imprezach. Nie inaczej będzie w tym sezonie. Plany na kolejne występy powoli się krystalizują, a duet Czechak/Kupiec już niebawem pojawi się na linii startu Marten 3. Rajdu Strzelińskiego, trzeciej eliminacji kampanii MSP Rally Trophy.

Dziennikarze na oesy!

Delikatny przejazd dla kibiców oraz poszukiwanie obiektywów fotografów, a może walka na całego i prawdziwa, motorsportowa batalia w Strzelinie? Poprosiliśmy Krzyśka o komentarz:

Wystartowaliśmy już w tym sezonie w pięciu czy sześciu imprezach. Założenia były proste, chcieliśmy pojawić się na różnych eventach, zbierać cenne doświadczenie. Wystartowaliśmy między innymi na lokalnym KJS w Lesznie, Race Day, SuperOesie w Poznaniu, nawinęliśmy też trochę kilometrów w ramach akcji charytatywnych WOŚP. Najpoważniejsza była jednak Walimska Zimówka. Pierwszy raz jechałem tak „na ostro”, w górach, w naprawdę ciężkich warunkach. Bez wątpienia, był to wielki sukces – druga pozycja w klasie i „generalce”. Była to jazda po śniegu, o bardzo specyficznym charakterze, ciężko więc odczytać realne tempo.

Po dwóch rundach MSP Rally Trophy wciąż jesteśmy na podium… Więc spróbujemy swoich sił w Strzelinie, postaramy się powalczyć. Ćwiczyliśmy na typowo przyczepnej nawierzchni, testowaliśmy działanie ogumienia na Torze Poznań. Próbą generalną będzie wizyta 29.05. na zamkniętej płycie lotniska w Oleśnicy i start w cyklu Time4Rally. Traktujemy to jedynie jako trening, przetarcie, dopasowanie ustawień i „wjeżdżenie się”, trasa będzie mieć dosyć zbliżony charakter do rajdowych odcinków specjalnych. Jeśli efektem ubocznym okaże się ciekawa pozycja, będę zadowolony. Strzelin to priorytet, więc czeka nas bezpieczny start”.

Jak na razie Krzysztof i Mariusz zajmują trzecie miejsce w klasie 7. MSP Rally Trophy 2022. Sytuacja jest jednak niezwykle ciekawa. Żaden ze sklasyfikowanych zespołów nie ukończył obu rund… Na pierwszy miejscu, ex aequo, znajdują się Bartolini (triumf w Walimiu) i duet Ptak/Socha (wiktoria w Rajdzie Natury). Obie ekipy mają 10 punktów. Rally and Race Team traci dwa oczka, zapisując na swój rachunek 8 punktów z Walimskiej Zimówki. Rywalizacja w Strzelinie będzie więc intrygująca, przetasowania w generalce są bardzo prawdopodobne!

fot. materiały własne

Do zobaczenia w Strzelinie!

Za nami dwie, niezwykle emocjonujące odsłony Rajdowego Pucharu Sudetów 2022. Sezon zainaugurowała styczniowa, Darvit 9. Walimska Zimówka. Sympatycy mroźnej rywalizacji i zdradliwych, śliskich warunków otrzymali też dokładkę na kwietniowym 1. Rajdzie Natury. Obszerną relację z obu imprez znajdziecie w naszym najnowszym, 37. wydaniu magazynu.

Informacje o czempionacie MSP Rally Trophy oraz aktualna klasyfikacja generalna dostępne są na stronie internetowej organizatora. Jeśli planujecie wybrać się do Strzelina, koniecznie sprawdźcie też liczne akcje charytatywne, które towarzyszyć będą sportowej rywalizacji. Wciąż możecie wejść w buty pilota Jacka Sobczaka w monstrualnym Porsche 911 GT3 Cup, niemałą gratką będzie też prawy fotel Forda Fiesty Rally3 Huberta Laskowskiego. Czekamy na Was w parku maszyn i obiecujemy, że nie odpuścimy gazu aż do… ostatniej mety lotnej!

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kajetanowicz i Szczepaniak stają na podium WRC2 w Rajdzie Sardynii

Świetny debiut w nowym samochodzie rajdowym zaliczyli Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy rywalizowali w ostatnich dniach...

Damian Litwinowicz wygrywa 2 rundę ERX w Portugalii

Damian Litwinowicz zapisuje na swoje konto kolejną rundę Mistrzostw Europy Rallycross. Polak tryumfuje na Portugalskim torze Montalegre....

42 Rajd Podlaski 2023 | ACTION by MotoRecords.pl

Grzegorz Grzyb i Adam Binięda wygrywają 42. Rajd Podlaski
42. Rajd Podlaski wygrała załoga Grzegorz Grzyb i Adam Binięda. Zobaczcie jak rywalizacja podczas 3 rundy RSMP...

WRC Rajd Sardynii 2023! – „Jumps & max attack!!”

Rajd Sardynii 2023
Opada kurz po szutrach Rajdu Sardynii! Na włoskich odcinkach specjalnych najszybsi byli Thierry Neuville i Martijn Wydaeghe....

Wielki szlem Verstappena w Grand Prix Hiszpanii

Verstappen_Grand Prix Hiszpanii
Max Verstappen odniósł bezapelacyjne zwycięstwo w Grand Prix Hiszpanii na torze Barcelona-Catalunya. Holender po starcie z pole...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here