Rally Islas Canarias: groźna kraksa „Mixiego”

Csomos
fot. Rallyinfo - oficjalny profil Facebook

Miklos Csomos i Attila Nagy przedwcześnie zakończyli rywalizację w Rajdzie Wysp Kanaryjskich. Węgierski duet uderzył w budynek, niszcząc swój samochód… „Mixi” wraz z pilotem trafili do szpitala. 

Do pechowego wypadku doszło już na trzecim odcinku specjalnym tegorocznej edycji Rally Islas Canarias. „Mixi” pilotowany przez Attillę Nagy’ego wypadł z trasy, z impetem wbijając się w okoliczny budynek. Siła uderzenia oraz przeciążenia związane z nagłym wytraceniem prędkości sprawiły, iż załoga została przetransportowani do okolicznego szpitala. Wciąż nie znamy powodów tego zdarzenia, drużyna „Mixiego” poprosiła swoich kibiców o cierpliwość.

Zobacz też: Igor Widłak powraca do rywalizacji w Mistrzostwach Europy

„Mixi” nie ma niestety szczęścia do kanaryjskich odcinków specjalnych. Zawodnik z Węgier nie ukończył też ubiegłorocznej edycji tej imprezy – wypadł z trasy na oesie „Santa Lucia”, „demolując” swój samochód. Kamery oficjalnej relacji FIA ERC zarejestrowały wrak Skody Fabii Rally2 z oderwanym frontem, na szczęście załoga wyszła z tej opresji bez szwanku. Trzymajmy kciuki, żeby podobny, motorsportowy scenariusz zrealizował się i tym razem…

Po czterech odcinkach specjalnych na czele wirtualnej tabeli znajdują się Alejandro Cachon i Borja Rozada. Gospodarze mają blisko czterosekundową przewagę nad Franceschim oraz Bonato (ex aequo). Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk piastują siódmą lokatę, tracąc około czternaście sekund do liderów. Nie znamy jeszcze dokładnych wyników grupy ERC3, po drugiej próbie sportowej Widłak i Dymurski tracili trzynaście sekund do Kerema Kazaza.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 43. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.