Już w najbliższy weekend (5-6 grudnia) odbędzie się Rally Slovakia Ring. Będzie to ostatnia, podwójna runda Mistrzostw Słowacji. Na starcie możemy spodziewać się aż 7 Polskich załóg! Wśród nich pojawią się Mistrzowie MRF Tarmac Masters w klasie PRO 1.

W samochodach klasy R5 wystartują Grzegorz Grzyb, Kacper Wróblewski i Łukasz Kotarba. Pierwszy z nich powalczy o piąty tytuł mistrzowski w karierze. Ostatni raz ten sukces osiągnął ponad sześć lat temu jadąc Skodą Fabią S2000. Dwukrotny Mistrz Polski prowadzi w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Słowacji po wygraniu dwóch pierwszych rund, Salgo Rally i Rajdu Rzeszowskiego. Kierowca Orlen Teamu w tym sezonie debiutuje w Skodzie Fabii R5, którą zaliczy piąty występ w tym roku. Na prawym fotelu zasiądzie Jakub Wróbel, który tworzy załogę z Kacprem od początku sezonu.

Z kolei załoga BTH Rally Team zadebiutuje w Hyundaiu i20 R5. Tymczasowo musieli zmienić samochód po sprzedaży Citroena C3 R5. Z egzemplarza, którym wystartują korzystał Jari Huttunen. Tegoroczny Mistrz Polski korzystał z tego i20 R5 podczas dwóch rund WRC i zeszłorocznej edycji Barbórki Warszawskiej. Hyundaia podstawi Hyundai Poland Racing, a obsługą zajmie się zespół PRP.

Mistrzowie Tarmac Masters na Slovakia Ringu

Na trasach końcowej rundy Słowackiego czempionatu pojawią się Aleksander Terlecki i Daniel Dymurski. Załoga ta zdobyła w tym sezonie tytuł mistrzowski w cyklu MRF Tarmac Masters w klasie PRO 1. Na każdej z trzech rund Alek zdobywał podium w klasie i zawsze meldował się w TOP 10. Dla kierowcy Forda Fiesty Proto z RR Motorsport będzie to pierwszy start za granicą.

– O starcie w OMV MaxxMotion Rally Slovakia Ring zdecydowaliśmy spontanicznie. Choć oesy tego rajdu biegną w dużej części po nitce toru , to mamy nadzieję na udane ściganie. Pogoda ma być zmienna, więc weekend będzie ciekawy. Cieszymy się na rywalizację – skomentował nam swój występ Alek
Terlecki

Rally Slovakia Ring – Trzy Polskie załogi w ,,ośce”

W klasie aut przednionapędowych pojawią się trzy duety z Polski. W barwach Car Speed Racing wystartuję Hubert Laskowski. Ten czternastolatek z Litewską licencją pojedzie Peugotem 208 R2, a na prawym fotelu zasiądzie Michał Kuśnierz. Maciej Lubiak i Tomasz Borko także pojadą francuską konstrukcją. Trio w Peugotach uzupełni Michał Tochowicz. Kierowca ProfiAuto Racing wsiądzie do 208 R2 wraz z Piotrem Białowąsem. Michała przede wszystkim możecie kojarzyć z tras GSMP, w których startował, m.in Peugotem 306 lub Skodą Fabią.

Autor: Dominik Reda

fot. Łukasz Kos