Rallye Česky Krumlov przeniesiony

Foto: Petr Skřivánek

Rallye Česky Krumlov, druga runda w tegorocznym kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Czech, została oficjalnie przeniesiona na jesień.

Aktualne obostrzenia na terenie Republiki Czeskiej nie pozwalają na udział kibiców we wszystkich wydarzeniach, w tym także w rajdach samochodowych. Ten sam problem dotyczy Kowax Valašská Rally Valmez, na którą wstęp dla fanów będzie niestety zabroniony. O decyzji zmiany terminu Rallye Česky Krumlov poinformował dziś rano organizator.

Jeszcze na początku miesiąca przygotowania szły pełną parą. Organizatorzy informowali o pierwszych nowościach, a przede wszystkim o nowej lokalizacji parku serwisowego na terenie lotniska Budweis Airport. Niestety, 48 edycja Rallye Česky Krumlov  odbędzie się w znacznie późniejszym terminie – wstępnie zaplanowano go jesienią.

Przed rokiem Rallye Česky Krumlov został odwołany, jako jeden z czterech anulowanych rajdów w cyklu Rajdowych Mistrzostwach Czech.

W tym roku, po raz pierwszy ma zostać zorganizowany I. Rally Česky Krumlov Revival w postaci rajdu na regularność dedykowanego dla aut historycznych.