wtorek, 26 października, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościRallye du Maroc - Etap 1

Rallye du Maroc – Etap 1

Enegrylandia nie zwalnia tempa na Rallye du Maroc – w kolejnym dniu rajdu zdobyli kolejne oesowe zwycięstwo. Tym razem w grupie T4 triumfowała „czerwona” załoga tego zespołu, Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk. Problemy mechaniczne z kolei pozbawiły Kubę Przygońskiego i Timo Gottschalka szansy na dobry wynik na etapie. Wszyscy Polacy na szczęście stawili się na mecie tego etapu.

Oes na pierwszym etapie był najkrótszym z pięciu, jakie w tegorocznej edycji Rallye du Maroc mają do pokonania zawodnicy. Liczył „zaledwie” 288 km, ale do łatwych z pewnością nie należał. Zawodnicy musieli się bowiem zmierzyć z pasmem wymagających wydm i trudną nawigacją, co wielu z nich przysporzyło problemów.

Z problemami mechanicznymi borykali się Kuba Przygoński i Timo Gottschalk – awaria napędu w ich nowym MINI JCW Buggy na 110. kilometrze nie pozwoliła im uzyskać dobrego wyniku. Załoga dotarła do mety z 42. lokatą, zaś w generalce po tym etapie zajmują odległe, 50 miejsce. Na czele stawki tego etapu znalazły się 3 Toyoty – etapowe zwycięstwo wywalczyli sobie Nasser Al-Attiyah i Mathieu Baumel, 2 miejsce należało do Yazeeda Al-Rajhi i Michaela Orra, zaś na najniższym stopniu etapowego podium znaleźli się Ronan Chabot i Gilles Pillot. Tak samo wygląda pierwsza trójka generalki rajdu po 1. etapie.

Świetnie z trudami 1. etapu poradziły sobie nasze załogi z grupy T4. Energylandia Rally Team zapisał na swoje konto kolejne oesowe zwycięstwo, ale to tym razem wywalczyli sobie Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk, obejmując jednocześnie prowadzenie w rajdzie. 2 miejsce na etapie zajęli Austin Jones i Gustavo Gugelmin, a 3. czas należał do załogi w składzie Rodrigo Luppi de Oliveira i Maykel Justo. Tak samo wygląda podium grupy T4 po tym etapie. Ponownie 5. czas wykręcili Aron Domżała i Maciej Marton i takie samo miejsce zajmują w obecnie w rajdzie. Marek Goczał i Rafał Marton tym razem oes ukończyli z 9. lokatą, ale w klasyfikacji rajdu zajmują 8. pozycję.

Rozkręca się nasz jedyny motocyklista w stawce Rallye du Maroc – Konrad Dąbrowski uzyskał 25. czas i zajmuje 27. miejsce w stawce Rally GP po 1. etapie rajdu. Tym razem Polak pokonał swojego rywala w klasyfikacji Juniorów, Tomasa de Gavardo, wskakując jednocześnie na fotel lidera tej klasyfikacji po 1. etapie. Prowadzenie w rajdzie natomiast objął Joan Barreda Bort, który był najszybszy na tym oesie, 2 miejsce na i po etapie zajął Ricky Brabec, a na 3. pozycji na oesie i w generalce po etapie znalazł się Pablo Quintanilla.

Rafał Sonik niestety zaliczył pomyłkę nawigacyjną, która kosztowała go 10 minut, przez co dojechał na metę 1. etapu z 4. czasem, a w generalce po etapie zajmuje 5 miejsce. Najszybszy spośród quadowców był Manuel Andujar, za nim na metę dotarł Aleksandr Maksimov, a 3. czas wykręcił Romain Dutu. Inaczej natomiast wygląda klasyfikacja po 1. etapie – na prowadzeniu znajduje się Maksimov, wiceliderem rajdu jest Dutu, a na 3. miejscu znajduje się Andujar.

Niedzielny oes liczy blisko 334 km, zaczyna się więc poważne ściganie.

 

AM

Fot. Energylandia Rally Team

Anna Michalska
Twórca portalu crosscountrypolska.pl, fanatyczka rajdów cross-country, licencjonowany sędzia sportu samochodowego i motocyklowego, kocha góry i podróże.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Płonące Clio Toksportu na Rajdzie Węgier [WIDEO]

Załoga Bastien Bergounhe i Mathieu Descharne wypadła z trasy na jednym z odcinków Rajdu. Niestety, auto spłonęło...

7. runda Mistrzostw Polski Rallycross od „OdcinekSpecjalny”

Migawki z 7. rundy Mistrzostw Polski Rallycross na Autodromie Słomczyn od „OdcinekSpecjalny”. Zapraszamy do obejrzenia tego co...

Nowy dźwięk elektrycznej rajdówki

Nowy mechaniczny system, który przy okazji generuje nowe dźwięk elektrycznego auta rajdowego zbliża nas do normalności. To...

Spektakularne sytuacje na trasie Rajdu Ciudad de Pozoblanco

Zapraszamy na materiał filmowy z trasy Rajdu Ciudad de Pozoblanco 2021.

Rajd Barbórka 2021 na nowym torze!

Rajd Barbórka zawita w tym roku do zupełnie nowej lokalizacji. Areną zmagań pierwszych odcinków specjalnych będzie Autodrom...

NAJPOCZYTNIEJSZE