piątek, 22 września, 2023
Strona głównaAktualnościRatajczyk/ Szcześniak: 52. Rajd Barbórka.

Ratajczyk/ Szcześniak: 52. Rajd Barbórka.

W miniony weekend, 6 grudnia, odbyła się najbarwniejsza i najbardziej emocjonująca impreza motoryzacyjna roku: 52 Rajd Barbórka. Na starcie stanęło 77 załóg, a niewiele ponad 62 zameldowały się na mecie. We wspaniałym gronie mistrzów mogliśmy również kibicować rajdowo – wyścigowej załodze w składzie Michał Ratajczyk/ Jędrzej Szcześniak, którzy wystartowali samochodem Mitsubishi Lancer Evo X w barwach Daftcode i 7motorsport. Odważna i czysta jazda pozwoliła załodze ukończyć rajd na 16 pozycji w klasyfikacji generalnej oraz klasie 3. Załoga tym samym zakwalifikowała się do rywalizacji podczas Kryterium Asów na Karowej, gdzie uplasowali się na 4 pozycji ze stratą niecałych 2 sekund do podium.

IMG_4030

IMG_4611 IMG_4622

Michał Ratajczyk: Bardzo się cieszę, że mogliśmy wystartować w tegorocznej Barbórce, zważywszy na to, że do ostatniej chwili nasz start stał pod znakiem zapytania. Tylko i wyłącznie dzięki pracy oraz zaangażowaniu serwisu 7motorsport, który w pięć dni od zera złożył nasze Evo, mogliśmy stanąć na starcie. To był bardzo emocjonujący początek. Chłopaki dali z siebie wszystko, więc i my od pierwszego OS’u szliśmy ostro. Plan był prosty: dobre tempo i czysta jazda, tylko w ten sposób mogliśmy podjąć walkę z bardziej doświadczonymi zawodnikami. Było to mega wyzwanie zważywszy na to, że przez rajdem nie mieliśmy za dużo czasu na testy ani na sprawdzenie auta, mimo tego od pierwszego OS’u szliśmy bez zdejmowania nogi z gazu. Odcinki bardzo krótkie, co w sumie podnosi trudność, od samego początku trzeba być bardzo skupionym. Niestety nie trafiliśmy z doborem opon na OS STW, przez co straciliśmy około 8 sekund, które nie było potem łatwo odrobić ale to tylko podniosło emocje. Ostatecznie zakwalifikowaliśmy się do rywalizacji podczas wieczornego Kryterium Asów na Karowej, co jest chyba największą nagrodą i jakby nie było spełnieniem marzeń. Tutaj mieliśmy plan przejechać czysto, bez błędów, ciasno przy beczkach.Mam nadzieję, że kibice świetnie się bawili, i swoim przejazdem nieco rozgrzaliśmy atmosferę. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku, 4 miejce w Kryterium Asów to wymarzone zakończenie sezonu i podziękowanie dla tych którzy wspierali nasza start, a był on możliwy dzięki świetnej pracy naszego serwisu 7motorsport oraz zaangażowaniu wielu przyjaciół i pomocy firmy Daftcode za co im bardzo dziękujemy. Firma Daftcode, aktywnie wspiera sport motorowy, co zaowocowało powstaniem Daft Racing Team, w barwach którego w nadchodzącym sezonie mój pilot Jędrzej Szcześniak wystartuje w serii VW Castrol Cup.

DSC01689

IMG_4604

IMG_4605

Jędrzej Szczęśniak: Tegoroczna Barbórka była dla mnie debiutem w roli pilota, i fajnym doświadczeniem, zważywszy na to, że cały sezon rywalizowałem wyłącznie w wyścigach płaskich. Przyznaję, że było wielką przyjenością móc powalczyć z tak znakomitymi zawodnikami. Sama zmiana perspektywy i nowa rola bardzo mi się spodobały, już niebawem wystartujemy znów w tym składzie. Wielkie dzięki dla wszystkich którzy Nas wspierali i kibicowali na OS’ach, a szczególnie dla serwisu 7motorsport, za szybkie przygotowanie rajdówki. Wszystkich zapraszamy też do odwiedzenia Daftcafe, przy ul. Pokorna 2, wejście od Inflanckiej,  w Warszawie, gdzie nie zabraknie motoryzacyjnych akcentów.

DSC01684

IMG_4320

IMG_4276

Klasyfikacja SS Kryterium Karowa:

  1. Kuchar/ Dymurski, 02:18,39
  2. Kajetanowicz/ Baran, 02:18,77
  3. Butvillas/ Heller, 02:21,27
  4. Ratajczyk/ Szcześniak, 02:22,83
  5. Stec/ Gruszka, 02:23,04
  6. Kasperczyk/ Syty, 02:24,28
  7. Czopik/ Gerlach, 02:25,51
  8. Oleksowicz/ Kuśnierz, 02:26,63
  9. Butruk/ Dzienis, 02:23,23
  10. Rzeźnik/ Mazur, 02:30,08

IMG_4256

 

IMG_4104

 

DSC01274

Inf.pras.

Poprzedni artykułJest podium!
Następny artykułLisowski/ Frąckowiak: 52. Rajd Barbórka.

NOWOŚCI

Maluch z silnikiem Subaru może być twój! Turbo żaba na sprzedaż

Fiat 126 elx z silnikiem Subaru 2.2 Turbo to jedyny w swoim rodzaju samochód, który opisywaliśmy na...

18 miesięcy w 1 minutę – budowa rajdowego Subaru Impreza 2023

Zobaczcie 18 miesięcy pracy wciśnięte w 1 minutę. Tak Subaru USA budowało najnowszą specyfikację rajdowej wersji Subaru...

Roman Baran zadowolony z debiutu w Wyścigu Szczawne


Ekipa Roman Baran Racing sfinalizowała swój 22 sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. To nie jedyna sportowa statystyka,...

Łukasz Zoll przed FIA CEZ na torze Nyirad

Przedostatnia runda FIA CEZ Rallycross odbędzie się w dniach 23-24 września na węgierskim torze w Nyirad z...

6 runda Rallycross MP i FIA CEZ – action wideo

Za nami wyścigowy weekend na Autodromie Słomczyn z Mistrzostwami Polski i FIA CEZ w Rallycrossie. Emocji na...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here